Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Ocak 2019 22:35   

Devlet okullarında çalışan mobbing mağduru öğretmenler

Değerli öğretmen arkadaşlarım, tez araştırmam için maalesef çok zor bir konu seçmişim. Mobbing bir veya birden fazla saldırganın, bir kişiye sistematik ve bilinçli olarak kötü muamelede bulunmasıdır. Mağdur ve ailesi için oldukça sancılı bir süreç olup, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. İşyerinde uygulanan mobbingi gün yüzüne çıkarabilir ve hakkınızı yasal yollarla arayabilirsiniz. Sizden ricam; Aydın, Muğla veya Denizli de yaşayan, okulunda mobbinge uğrayan ve hakkını yasal yollara (İlçe İnsan Hakları Kurulu, Maarif Müfettişliği, İdari Mahkeme, Alo 170 vs) başvurarak mücadele eden değerli hocalarım tez görüşmeme katılmak ve bilime, diğer mağdurlara ve hukuki anlamdaki boşluğu doldurmada katkıda bulunmak isterseniz lütfen özelden bana yazınız. Etik kurallar gereği kimliğiniz hiçbir şekilde ifşa edilmeyecektir. Teşekkür ederim.

13 Ocak 2019 05:01

burası antalya
Daire Başkanı

Mesaj attım hocam .

Bu konulardan hastaneye kaldırılıp sonucunda istifa etmiş biri olarak bu tezinize yardımcı olabilirim umarım.

13 Ocak 2019 08:43

golden70
Aday Memur

Öncelikle günaydın,tez çalışması yapmis biri olarak şunu söyleyebilirim bu çalışmanın adı ve icerigi açık bir şekilde yazılmamış hangi üniversite de bu calismayi yaptığınızı belirtmemişsiniz. Ankete katılanların isimleri gizli tutulur fakat anketi kimin nerede ne amaçla kullanacağı açık olmalıdır. Dolayısıyla bu zarfı kapatabilirsiniz.

13 Ocak 2019 10:12

Güven198448
Aday Memur

Günaydın 'golden70'. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, öncelikle memurlar.net'e yeni üye oldum, zarf kapatmak derken neden bahsettiğinizi anlayamadım. Diğer konu ise nitel araştırma yapıyorum. Katılımcıların izni dahilde onlarla görüşmek istiyorum, bu yüzden anket uygulamayı doğru bulmadım. Şuan da 10 aydan bu yana 7 kişiye ulaşabildim, kartopu yöntemiyle katılımcı sayımı arttırmaya çalışıyorum fakat memurlar.net'in de bana bu konuda yardımcı olabileceğini düşündüm. O yüzden çalışmamın ismini tam olarak buraya yazmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Özelden bana ulaşan değerli hocalarımla ayrıntıları konuşmanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim, iyi günler diliyorum.

Toplam 3 mesaj