Editörler : Doğuş.
13 Ocak 2019 09:25   

Psikiyatır tanısı

Hayırlı günler abilerim. 2016 yılında üniversite yıllarında topluluk önünde konuşurken sunum yaparken felan heyecanlanıyorum diye psikiyatriye gitmiştim. Belki bir iki fikir verirde daha rahat ourum diye. Bana sadece ilaç yazabileceğini söyledi. Zati kalabalık önünde her insan ilk çıktığında zorlandığını sonraya doğru çıka çıka alıştığını söylemişti. Bende ilaç kullanmak istemediğimi gerek olmadığını söyledim. İlaçta yazılmadı. Dün e-nabıza baktığıma anksiyete bozukluğu tanısı olarak yer alıyor. İlaç felan yok. 2 yılı geçmiş bir olay. Çok stres yaptım sizce elenme durumu olur mu? Bu konuda elenen var mı?

13 Ocak 2019 09:27

xefat
Aday Memur

Başlığı yanlış yazmışım kusura bakmayın.

13 Ocak 2019 13:56

tolga aktogan
Aday Memur
emniyet sağlık kısmında geçmişe yönelik bir araştırma yapmıyor yani senin hangi bölüme hangi rahatsızlıktan dolayı gittiğinle ilgilenmez zaten eğer polis olacaksan ve kazandıysan tam teşekküllü hastahaneden sağlık raporu aldırıyor sana ona bakarak işini yapıyor yani geçmişten birşey çıkmazda gelecekten birşey cıkar sen şimdiden böyle ufak mevzularda kaygı ve stres yapıyorsan mesleğe girdikten sonra zaten stres baskı altında olacaksın bu da zamanla sende rahatsızlığının nüks etmesine panik atak yaşamana sebep olacaktır yani herşey meslek değil sağlığınıda düşünerek hareket et
13 Ocak 2019 16:00

JanissaryWolves
Daire Başkanı
emniyet sağlık kısmında geçmişe yönelik bir araştırma yapmıyor yani senin hangi bölüme hangi rahatsızlıktan dolayı gittiğinle ilgilenmez zaten eğer polis olacaksan ve kazandıysan tam teşekküllü hastahaneden sağlık raporu aldırıyor sana ona bakarak işini yapıyor yani geçmişten birşey çıkmazda gelecekten birşey cıkar sen şimdiden böyle ufak mevzularda kaygı ve stres yapıyorsan mesleğe girdikten sonra zaten stres baskı altında olacaksın bu da zamanla sende rahatsızlığının nüks etmesine panik atak yaşamana sebep olacaktır yani herşey meslek değil sağlığınıda düşünerek hareket et
tolga aktogan, 3 ay önce - Alıntıya git

Boş boş yorum yapmayın ilaç geçmişine ve geçmişte konulan tanılara bakılır

13 Ocak 2019 17:30

xefat
Aday Memur

JanissaryWolves, 3 ay önce - Alıntıya git

EGM yönetmeliği son iki yıl tedavisiz ve semptomsuz geçirilmiş olan '' B '' dilimindeki hastalıklar psikiyatrik yönden sağlam kabul edilir diye bir kaç yazı gördüm ama ne olur ne biter bilemedim.

13 Ocak 2019 17:37

xefat
Aday Memur

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/yonetmelik/7.5.24288-Ek.docx

Burda buldum abilerim sağolun ilginiz için.

13 Ocak 2019 17:52

Besyocuuuuu
Aday Memur
tolga aktogan, 3 ay önce - Alıntıya git
Bilmeden etmeden prof gibi konuşunca ne oluyor
13 Ocak 2019 18:52

tolga aktogan
Aday Memur

JanissaryWolves, 3 ay önce - Alıntıya git
geçmişte bir tanı koyulmamış herhangi bir rapor almamış ve ilaç kullanmamış sadece psikiyatriye gitmiş her psikiyatriye giden de deli depresif ya da şizofreni olmuyor belki uyku sorunu var onun için gitti belki fazla titiz ayrıca geçmişte epilepsi tedavisi görüp mesleğe giren daha sonra tekrar nüks eden kişileri de gördüm meslekte madem geçmişe bakıyor adamın epilepsi tedavisi gördüğünü nasıl görmeyip mesleğe almış birşey bilmiyorsun milleti korkutma bari adam gecmişe göre değil şimdiye göre mesleğe giriyor sağlık raporu aldırmasınlar o zaman geçmişe bakıp teşhisi koysun sağlık daire
15 Ocak 2019 01:14

hazanay2121
Aday Memur

Tam ve sağlam olmali.iş Dr da bitiyor.geçmiş kayıtlar sorun olabilir

Toplam 8 mesaj

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?