Editörler :
13 Ocak 2019 10:59   

Paem 2019 alımı

Arkadaşlar ben bir duyum aldım akademiden daha paem alımı olmayacak dışarıdan diye, normalde dışarıdan alım 2020'ye kadar diye bir genelge var fakat 4. dönem paem'in mezuniyeti nerdeyse 2020'yi bulacak gibi gözüküyor ve bununla birlikte daha alım yapılmayacak diye bir duyum aldım. Bu konuda kesin bir bilgisi olan var mı 2019'da da paem alımı olacak mı?

13 Ocak 2019 11:01

5040klu
Aday Memur

Bu arada aldığım duyum böyle yüksek yerlerden değil arkadaşlar şuan öğrenci olan bir ardakaş komiserden duymu yani öyle düşünüyormuş.

13 Ocak 2019 11:24

Ysl77
Şube Müdürü
Sevgili kardesim akademiden yada ic isleribakanligindan konu ile alakali bir aciklama var mi yokmu once onu bir arastir ates olamayan yerden duman cikmaz derler bende ayni seyi duydum 2020 son paem deniliyor cok tepki cekiyormus paem
13 Ocak 2019 13:01

PerrierWater
Şef

FYT de gölbaşın da polislerle konuşurken Paem niye başvurmadınız gibisinden sohbet ettik , bu olmazsa seneye son bir defa Paem alımı olacak onuda denersiniz gibi sohbet etmiştik.

Paem ve subaylığı şuna benzetiyorum; Nazi Almanyasın da Waffen SS ler dönemin en eğitimli, en disiplinli , en iyi teçhizatlı zeki askerleri askerleri öyle ki 18 Sovyet askerine karşın 1 Waffen SS denk düşüyor ölüm bakımından. Savaşın sonlarına doğru her milletten asker alınıyor Waffen SS e ve önceki özellikler pek aranmıyor o tornadan geçmiyorlar ve giderek o savaşın ilk dönemlerinde ki başarıyı yakalayamıyorlar. Şimdi Paem ve subaylık de bu durum gibi polis ve harbiyeliler Tornadan geçmemiş yeni gelenlere biraz tıfıl yeni yetme gözüyle bakıyorlar ve gerekli saygı yok. Biraz da yeni gençlerin rütbe egosuyla altındaki ezme huyundan dolayı. Şunu bile duydum adamın tipini beğenmiyor diye nöbet kitleyeni ve bunu yapan yenimezun paem öğrencisi.

Ama 2020 gibi teşkilat içi amir alımı hızlanacak piramitin altı komiser yardımcısı ile dolu ve üst rütbelerde pek kimse yok. Pomem girenler ( lisans ) tahminim 30 40 yaşlarına gelmeden amniyet amiri ya da 4 sınıf emniyet müdürü olma ihtimali çok yüksek. Paem pomem ayrım yapmayın. 2 sene sonra rütbe atlama ihtimaliniz çok fazla.

09 Şubat 2019 19:21

benimadımzebercet
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba, ileride ilan açılırsa Paem için P3 puan türü 2020'deki Kpss ile mi hesaplanacak, yoksa lise mezunlarının katıldıgı kpss'de de bu puan türünü hesaplıyorlar mı? Henüz kpss puanım yok ona göre kendime bir rota çizmeye çalışıyorum.

10 Şubat 2019 00:02

5040klu
Aday Memur

Eğer bu sene alım olursa, 2020 değil 2019 daki yani bu yaz yapılacak lisans kpss p3 puan türünden 70 ve üzeri alman gerekiyor kardeşim.

10 Şubat 2019 00:04

Hiç1313

FYT de gölbaşın da polislerle konuşurken Paem niye başvurmadınız gibisinden sohbet ettik , bu olmazsa seneye son bir defa Paem alımı olacak onuda denersiniz gibi sohbet etmiştik.

Paem ve subaylığı şuna benzetiyorum; Nazi Almanyasın da Waffen SS ler dönemin en eğitimli, en disiplinli , en iyi teçhizatlı zeki askerleri askerleri öyle ki 18 Sovyet askerine karşın 1 Waffen SS denk düşüyor ölüm bakımından. Savaşın sonlarına doğru her milletten asker alınıyor Waffen SS e ve önceki özellikler pek aranmıyor o tornadan geçmiyorlar ve giderek o savaşın ilk dönemlerinde ki başarıyı yakalayamıyorlar. Şimdi Paem ve subaylık de bu durum gibi polis ve harbiyeliler Tornadan geçmemiş yeni gelenlere biraz tıfıl yeni yetme gözüyle bakıyorlar ve gerekli saygı yok. Biraz da yeni gençlerin rütbe egosuyla altındaki ezme huyundan dolayı. Şunu bile duydum adamın tipini beğenmiyor diye nöbet kitleyeni ve bunu yapan yenimezun paem öğrencisi.

Ama 2020 gibi teşkilat içi amir alımı hızlanacak piramitin altı komiser yardımcısı ile dolu ve üst rütbelerde pek kimse yok. Pomem girenler ( lisans ) tahminim 30 40 yaşlarına gelmeden amniyet amiri ya da 4 sınıf emniyet müdürü olma ihtimali çok yüksek. Paem pomem ayrım yapmayın. 2 sene sonra rütbe atlama ihtimaliniz çok fazla.

PerrierWater, 1 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim gestapo >ss. :D
10 Şubat 2019 21:27

benimadımzebercet
Aday Memur

Eğer bu sene alım olursa, 2020 değil 2019 daki yani bu yaz yapılacak lisans kpss p3 puan türünden 70 ve üzeri alman gerekiyor kardeşim.

5040klu, 6 gün önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim cevabınız için

10 Şubat 2019 22:03

bilalakn
Aday Memur
Arkadaşlar pomem yada paem alımı bu sene yapılacak olan 2019 KPSS den sonra mı olur yoksa öncesinde bir alım olur mu bilgisi yada tahmini olan var mı
13 Şubat 2019 13:56

erdem1212
Aday Memur

5040klu, 6 gün önce - Alıntıya git

2018 dahil midir

13 Şubat 2019 15:43

slm08
Şube Müdürü

alım olacağını sanmıyorum baksana eğitim süresini de uzatmışlar mezuniyet aralık 2019 dolaylarında bitecek,bence son alımdı o da bitti artık meslek içinden alırlar

13 Şubat 2019 18:59

5040klu
Aday Memur

2018 dahil midir

erdem1212, 3 gün önce - Alıntıya git

Aynen kardeşim 2018 kpss p3 puanından da 70 ve üzeri aldıysan bu sene ki alıma başvurabiliyorsun.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?