Editörler : Pangaea

Kapalı
14 Ocak 2019 00:33

Kpss 2020 şimdiden başlamak?

Merhabalar herkese iyi akşamlar , ben fizik tedavi ve rehabilitasyon 4.sınıf öğrencisiyim ve seneye ki KPSS den 95-96 ve civarı puan almayı hedefliyorum, sizce şimdiden başlamak erken mi , yada verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır bu kadar iyi puanlar için? Şimdiden herkese teşekkür ederim :)

eemmyy
Memur
14 Ocak 2019 15:57

tabi ki erken değil. Atanmayı kafaya koyup yüksek puan alması gerekenler şimdiden başladı bile 2020 hazırlıklarına ama tabi senin okul varmış çok da sıkmadan kendini başla çalışmaya.

Yani kpss konusunda durum ortada kadrolar seneden seneye azalıyor sınava bi dünya kişi giriyor ve yüksek puanla atanamayan bölümler var... Kpss yi kafana koyduysan bunları göze alarak şimdiden sıkı sıkı hazırlan sonra 2 yılın ziyan olmasın :)

incisamli
Kapalı
14 Ocak 2019 16:54

çok teşekkür ederim umarım alabilirim o puanları sağolun :)

Sadher
Şef
14 Ocak 2019 17:33

Bu düşüncede olan biri ne yapar eder atanır zaten siz önleminizi önceden alın tabiki ama kendinizi çok da sıkmayin sonrasında sıkılırsıniz

muhendis2018h
Kapalı
14 Ocak 2019 20:36

Başlayın başlayın ama 96 alırsanızda tıpkı bu sene olduğu gibi bölümünüz dururken duz memurluklara da vermezseniz daha iyi olur.

muhendis2018h
Kapalı
14 Ocak 2019 20:37

Ama çok erken son 6 ay yeterli bence.

Tempt
Yasaklı
14 Ocak 2019 20:42

Başlamak için çok erken

muhendis2018h
Kapalı
14 Ocak 2019 20:47

Tabi temeliniz biraz varsa.

muhendis2018h, 5 yıl önce

Ama çok erken son 6 ay yeterli bence.

Jern
Aday Memur
14 Ocak 2019 21:26

bence çok erken. zaten temeli olmayan adam 5 sene de çalışsa iyi puan alması zor

incisamli
Kapalı
14 Ocak 2019 22:57

Türkçe Matematik konusunda bir sıkıntım yok ama tarih coğrafyayı en son lise2 de gördüm onlar önceliğim

Tabi temeliniz biraz varsa.

incisamli
Kapalı
14 Ocak 2019 22:59

İnanın mesleğimi yapmayı bende çok isterim ama atama yaparlarsa....

Başlayın başlayın ama 96 alırsanızda tıpkı bu sene olduğu gibi bölümünüz dururken duz memurluklara da vermezseniz daha iyi olur.

muhendis2018h
Kapalı
16 Ocak 2019 14:26

Türkçe matematiğin iyiyse şimdiden de başlarsan 96 yı bilmiyorum ama rahatlıkla 90 ustu alırsın.yani erken kalkan erken yol alır.benim temelim vardı tum derslerde.ben 2018 kpss ye son 5 ay çalıştım 91.5 aldım.

incisamli, 5 yıl önce

Türkçe Matematik konusunda bir sıkıntım yok ama tarih coğrafyayı en son lise2 de gördüm onlar önceliğim

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2019 22:23

2020 kpss'ye şimdiden başlamak için erken arkadaşlar, temeliniz yoksa bile şimdiden çalışmaya

başlamayın daha sonra bıkkınlık olabiliyor, bir de sadece çalışmak yetmiyor, sınav anı ve sınav

günü psikojisi gibi faktörler de önemli ..

sheisPsychologist
Aday Memur
17 Ocak 2019 23:26

Merhabalar, öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben 2.sınıf olmama rağmen birkaç aydır sistemli bir şekilde çalışmaya başladım bile. Gelecek kaygısı ve işsizlik korkusu maalesef etrafımızı sarmış durumda.. Erken diyenlere aldırmadan siz de düşündüğünüz gibi başlayın bence.

Burak2019
Şef
18 Ocak 2019 09:39

matematiğe başlayabilirsin. Gerisi unutulur

uvb0007
Kapalı
18 Ocak 2019 14:44

Sayısal işlemler ve problem sorularını çözmeye başlaman sana faydalı olabilir ama abartmadan. Sözel kısımları bakmak tamamen zaman kaybı olur çünkü unutuluyor bunlar. Sınava 3-4 ay kala tarih-coğrafya rahatlıkla halledilir ve bilgiler akılda kalır

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2019 19:00

doğru ama hiç matematigi olmayan biri için okadar da erken degil temel yapmak, pratik kazanmak okadar kolay bir şey degil sınavda matematikten iyi netler çıkaranlar bu insanların çoğunun temeli sağlam hiçbirinin ben 5-6 ayda öğrendigini sanmıyorum şimdiden yavaş yavaş fazla zorlamadan günde 1 saat sadece matematik çalışılabilir.

pozitif06, 5 yıl önce

2020 kpss'ye şimdiden başlamak için erken arkadaşlar, temeliniz yoksa bile şimdiden çalışmaya

başlamayın daha sonra bıkkınlık olabiliyor, bir de sadece çalışmak yetmiyor, sınav anı ve sınav

günü psikojisi gibi faktörler de önemli ..

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2019 22:57

Kpss'ye çok erken çalışmaya başlayan kişilerin sınav tarihi yaklaştıkça rehavet haline girdiğini

görüyoruz, o nedenle çok erken çalışmaya başlamak kişileri bıkkınlık ve isteksizlik moduna

sokabiliyor, özellikle sayısal mantık ve sözel mantık sorularını yapmak tamamen sınav anındaki

psikolojisine bağlı, bizzat başıma geldiği için söylüyorum ve birçok kişiden de aynı şeyi duydum..

meltem_54, 5 yıl önce

doğru ama hiç matematigi olmayan biri için okadar da erken degil temel yapmak, pratik kazanmak okadar kolay bir şey degil sınavda matematikten iyi netler çıkaranlar bu insanların çoğunun temeli sağlam hiçbirinin ben 5-6 ayda öğrendigini sanmıyorum şimdiden yavaş yavaş fazla zorlamadan günde 1 saat sadece matematik çalışılabilir.

Adamin dibi
Daire Başkanı
20 Ocak 2019 23:15

2020 KPSS'de şimdiden çalışmaya başlasak bile genel kültür yetişmez :) tarihte her kitap açmamda yeni bir bilgi öğreniyordum.

Tuanaaaaaaaa
Aday Memur
21 Ocak 2019 01:33

işletme mezunu kaç alması lazım atanmak için.?

Eemem
Şube Müdürü
22 Ocak 2019 23:10

Burada ben de dahil size yol gosterenlerin çoğu kpss de tecrübeli arkadaşlar ve temeli olan arkadaşlar. Biz her ne kadar daha erken desek bile öğrenci olup kpss'de daha tecrübesi olmayan için erken degil. Şöyle bir yol izlemenizi tavsiye ederim. Öncelikle yaz tatiline kadar okul ile birlikte ağırdan ağırdan kpss bütün dersleri bitirin. Tabi sadece aşina olsun diye bitirin fazla kendinizi kasmayin. Bir görün kpss sistemi dersleri nasılmış diye. Tarihte Ramazan Yetgin, coğrafya da Engin Eraydın i tavsiye ederim. Videolarıni izleyebilirsiniz. Matematikte eger alt yapınız var ise 657 yayınlarınin mat kitabini yaza kadar bitirirseniz size kpss için aşina olmaya yeter bu üçü. Diger dersler zaten standarttir, herhangi bir kaynak farketmez. Calisriken de hangi derste cok eksik oldugunuzu siz daha iyi bilirsiniz ona göre ona daha istekli bakın yaza kadar. Dersleri bir kez bitirin. Yaz ayında birkaç ay tatil verin. Eylül ayında sıkı çalışmaya başlayın artık. Yazarak çalışın bütün dersleri ve son iki ay kalaya kadar calisrken defter oluşturun kendinize ait. Son iki ay o defteri roman okur gibi okuyun, full deneme çözün. Doğru strateji ile 93-94 garanti. İki kez tr geneli ilk 500 e girdim bu şekilde, siz ise şimdiden başlarsanız cok rahat 95 leri alırsınız. Ama hedefiniz 98-99 olsun ki 95 garanti olsun. Emek ederseniz hiçbir sey imkansız değil, bir şekilde karşılığını alıyorsunuz. Cevrenize fazla kulak asmayin yok erken diye yok cok çalışıyorsun diyenlere kulak asmayin. Aylar günler calissaniz da geçiyor calismasaniz da ama o sinav illaki geliyor siz oturun çalışın karşılığını da alın. Şimdiden başarılar. Allah yardımcınız olsun..

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi