Editörler :
14 Ocak 2019 09:16   


Kapalı
Kıdemi etkileyen haller

arkadaşlar memuriyet öncesi avukatlık, avukatlık stajı, lisede hazırlık okuma ve yüksek lisansın memurluk kıdemine etkisi hakkında bilgisi olan var mı? bunların kıdeme etki etmesi için kuruma belgeleri ilk atandığımızda istenen evraklarla mı vermemiz lazım yoksa daha sonra da verebilir miyiz?

657 sayılı Kanunun 36. maddesine göre:

"Avukatlık stajını açıkta iken yapanlara iki, memuriyette iken yapanlara bir kademe ilerlemesi uygulanır"

"Avukatlık hizmetleri sınıfına girenlerin memuriyete girmeden önce veya memurluktan ayrılarak (?)(1) avukatlıkla geçirdikleri sürelerin 3/4 ü memuriyette geçmiş sayılarak, bu sürelerin her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir."

"Memurluğa girmeden önce veya memuriyetleri sırasında yüksek öğrenim üstü master derecesi almış olanlarla yüksek öğrenim kurumlarında en az bir yıl ilave öğrenim yaparak lisans üstü ihtisas sertifikası alanlara bir kademe ilerlemesi, tıpta uzmanlık belgesi alanlara, meslekleri ile ilgili öğrenim dallarında doktora yapanlara bir derece yükselmesi uygulanır. Master derecesini alıp bir kademe ilerlemesinden yararlanan memura, mesleği ile ilgili öğrenim dalında doktora yaptığı takdirde iki kademe ilerlemesi uygulanır."

"Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir"

14 Ocak 2019 16:36

trust.111
Şef

Her zaman sunabilirsiniz. Kazanılmış hak niteliğindedir. Ama sonradan sunarsanız bildirdiğiniz andan itibaren geçerli olur.

19 Ocak 2019 10:26

saffet.ozkan
Kapalı

Her zaman sunabilirsiniz. Kazanılmış hak niteliğindedir. Ama sonradan sunarsanız bildirdiğiniz andan itibaren geçerli olur.


trust.111, 3 ay önce - Alıntıya git

teşekkürler

19 Ocak 2019 10:48

trust.111
Şef

teşekkürler


saffet.ozkan, 3 ay önce - Alıntıya git

Rica ederim.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?