Editörler : crops35
14 Ocak 2019 14:14

Hbys çalışanlarına sesleniyorum ? ne zaman uyanacaksınız

''Bakanlık görevini devreden Julide Sarıeroğlu, HBYS bilgi işlemlerinde taşeron olarak çalışan personel için şu açıklamayı yaptı:Sarıeroglu;"HBYS bilgi işlemde çalışan kardeşlerimizin durumunu, Sayın başbakamınızın talimatıyla aslında biz tamamladık... Seçimden öncesindeki süreçte... İnşallah sayın Bakanımızın döneminde uygulamaya geçmiş olur. Ordaki kardeşlerimiz için de inşallah güçlü bir adım atıp onların taleplerini yerine getirmiş oluruz" dedi. Bu açıklamayla kapsam dışı kalan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Personelleri yeniden umutlandı..Ancak bu konu ile ilgili halen bir çalışma olmadığı Bakanlık devir teslim töreninde Eski bakanın yaptığı açıklamanın sadece insanların umutları ile oynadığı görülmektedir. Yeni Bakanın bu konu ile ilgili hiçbir bilgisi olmadığı anlaşılmış olup, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN'ın Ülke TV de yaptığı açıklamada eski bakanın yeni bakana HBYS çalışanları ile ilgili bilgi vermediğini söylemiştir.Bu açıklama sonrası Türkiye Genelinde bütün hastaneleri sistemlerini yöneten Bilgi işlem çalışanlarını derinden üzmüştür. Bu insanlar Yıllardır ülkesinde bulunan insanların sağlık alanında sorun yaşamadan muayene olmaları ve sistemlerde aksaklık olmadan çalışan kişilerdir. Yeni bakanımızdan biz HBYS çalışanları olaran bu konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.Yıllardır veri giriş personellere eğitim veren ve sorumluluklarını yapan Bilgi işlem (HBYS) çalışanları kadro vaadleri verildiğinde en başta sevinen personeller iken maalesef kadroya alınma şartları açıklandıktan sonra hayal kırıklığı yaşamışlardır. Bilgi işlem HBYS çalışanları Kamu Hastaneler Birliği kurulduğunda yapılan ihale yönteminden dolayı personel çalıştırmasına dayalı ihale ile çalışırken KHB nin gelmesi ile HBYS hizmet alımı olarak değiştirilmiş olup, mağdur edilmişlerdir. Bu mağduriyetlerin çözümü için çalışmalar yapılmış ancak herahangi bir açıklama yapılmamıştır. An itibariyle hala Bakanlıktan Resmi açıklama bekleyen 3000 civarında Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Personeli bulunmaktadır.

http://www.kamuajans.com/taseron-isci/eski-bakan-hbys-calisanlarin-umutlari-ile-oynadi-h533140.html

josuf
Aday Memur
14 Ocak 2019 14:16

SEÇİME KADAR ÇALIŞMALARI HIZLANDIRALIM......

josuf
Aday Memur
14 Ocak 2019 14:18

HAK İŞ GENEL BAŞKANI BİR TV PROGRAMINDA ESKİ BAKANIN YAPTIĞI KONUŞMADA HBYS ÇALIŞANLARININ KADRO İŞİ TAMAMLANDI SÖZÜNDEN SONRA YENİ BAKANA HİÇBİR İLGİ VERİLMEMİŞ DEDİ.....

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ

keskinlim
Aday Memur
19 Ocak 2019 14:36

TÜM HBYS ÇALIŞANLARI BU FORUMDA TOPLAMAMIZ LAZIM

orcunguler
Memur
19 Şubat 2019 17:29

ben bir çok yöntem denedim %70 ten kadro alamayan taşeronlar için ( whatsapp ta grup kurdum, instagramda hesap açtım, change.org ta imza kampanyası başlattım) katılım az oldu maalesef. o yüzden anladım ki kimse hak ettiği olan kadroyu almak istemiyor. seçime kadar yapılması gereken tek bir şey var sesimizin duyulması için ( ankarada toplanmak) ona da çoğunluk sağlanır mı o da düşünüdürücü açıkçası. herkes armut piş ağzıma düş olmasını bekliyor sanırsam...

keskinlim, 5 yıl önce

TÜM HBYS ÇALIŞANLARI BU FORUMDA TOPLAMAMIZ LAZIM

orcunguler
Memur
07 Mart 2019 16:19

neden hala sessiz kalıyorsunuz? ne için bekliyorsunuz ya da neyi bekliyorsunuz? hakkınız olan hakkımız olan bir şeyi neden istememekte bu kadar ısrarla susuyorsunuz? bu kadro çalışmasının adil olmadığını hepiniz biliyorsunuz ama hep birlik olup hareket etmiyorsunuz, neden? hala neyi bekliyoruz? seçim yaklaştı, artık kadro konusu da gündemden düştü. bir daha bu konu ile ilgili çalışma olmayacaktır, çok acil ve çok önemli bir durum olmadığı sürece. ayrıca çoğu kamu kurumunda ihale süreleri dolmak üzere ve yenilenecek ihalelerin çoğu personelsiz ihale kararı almış durumda... yani bu demek oluyor ki çoğunuz işsiz kalacaksınız. ALAMADIĞINIZ KADRO HEPİNİZE HAYIRLI OLSUN.

josuf, 5 yıl önce

HAK İŞ GENEL BAŞKANI BİR TV PROGRAMINDA ESKİ BAKANIN YAPTIĞI KONUŞMADA HBYS ÇALIŞANLARININ KADRO İŞİ TAMAMLANDI SÖZÜNDEN SONRA YENİ BAKANA HİÇBİR İLGİ VERİLMEMİŞ DEDİ.....

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi