Editörler : crops35
17 Ocak 2019 09:19

Engelli tayini

arkadaşlar geçen sene ocakta başladım.2 ay önce tayin dilekçesi verdim.müdürümüz personel azlığından dolayı tayinime olumsuz görüş bildirdi.ve bakanlık tayinimi reddetti.dilekçe yazakende maddedi yönetmeliği herşeyi eklememe rağmen.ne yapabilirim.yargı sürecine gitsem çok uzun sürermi.yada başka fikri olan var mı.

turgut y
Şef
17 Ocak 2019 15:53

Nasıl vermezler? Engel oraniniz kaç? Normalde vermek zorundalar..

Yusuf TOKMUÇ
Aday Memur
24 Ocak 2019 12:45

engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu tarafından çok güzel bir içerik var. incelemenizi tavsiye ederim.

MEB Engelli Çalışanlarına İl Dışı Tayin Hakkı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, 10.07.2014 tarih ve 2920977 sayılı yazı ile ?eğitim öğretim sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında görev yapan ve adaylıklarını tamamlayan engelli personellerin bir defaya mahsus olmak üzere, istedikleri il/ilçelere atanacakları? nı bildirmiştir.

daha önce tüm kamu kurum ve kuruluşlarında engelli olarak çalışan Devlet Memurlarının tayin hakkının olduğu ve değişiklik yapılan ?DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK? hükümlerine istinaden tüm Bakanlıkların Merkez ve Taşra teşkilatları tarafından kendi yönetmeliklerine uyarlamaları gerektiğini belirtien ?Engelli Devlet Memurlarının Tayini Hakkında Yönetmelik? başlıklı yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Buna göre değişiklik yapılan ?DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK? hükümlerine istinaden ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) engelli memurlara yönelik tayin hakkı vermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı 09.07.2014 tarihli ve 2897884 sayılı Makam Onayına istinaden MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Valilikler aracılığıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği 10.07.2017 tarihli ve 2920977 sayılı yazısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MEB Engelli Personelinin İl Dışı Tayin Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yukarıda belirtilen yazıları gereği;

1-Eğitim Öğretim Sınıfı dışındaki Hizmet Sınıflarında bulunmak

2-Kendisi için tayin başvurusunda bulunmak isteyen memurun %40 ve üzeri engelli raporunun olması

3-Eşi, Çocuğu, Annesi gibi bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri nedeniyle tayin isteyecek memurun sunacağı raporda ise ağır engelli ibaresinin bulunması veya da tam teşekküllü hastane civarı yanında tedavisinin mümkün olacağını bildirir raporunun olması gerekir.

4-Adaylığının kaldırılmış olması

Bu şartları taşıyanlar sadece bir defaya mahsus bu haktan yararlanabilirler..

zamanın emini
Aday Memur
25 Ocak 2019 13:46

herşey tamam resmiyeti ve yasayı biliyorum da müdürüm onaylamadı yine. yok mu başka çaresi

Yusuf TOKMUÇ, 5 yıl önce

engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu tarafından çok güzel bir içerik var. incelemenizi tavsiye ederim.

MEB Engelli Çalışanlarına İl Dışı Tayin Hakkı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, 10.07.2014 tarih ve 2920977 sayılı yazı ile ?eğitim öğretim sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında görev yapan ve adaylıklarını tamamlayan engelli personellerin bir defaya mahsus olmak üzere, istedikleri il/ilçelere atanacakları? nı bildirmiştir.

daha önce tüm kamu kurum ve kuruluşlarında engelli olarak çalışan Devlet Memurlarının tayin hakkının olduğu ve değişiklik yapılan ?DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK? hükümlerine istinaden tüm Bakanlıkların Merkez ve Taşra teşkilatları tarafından kendi yönetmeliklerine uyarlamaları gerektiğini belirtien ?Engelli Devlet Memurlarının Tayini Hakkında Yönetmelik? başlıklı yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Buna göre değişiklik yapılan ?DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK? hükümlerine istinaden ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) engelli memurlara yönelik tayin hakkı vermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı 09.07.2014 tarihli ve 2897884 sayılı Makam Onayına istinaden MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Valilikler aracılığıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği 10.07.2017 tarihli ve 2920977 sayılı yazısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MEB Engelli Personelinin İl Dışı Tayin Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yukarıda belirtilen yazıları gereği;

1-Eğitim Öğretim Sınıfı dışındaki Hizmet Sınıflarında bulunmak

2-Kendisi için tayin başvurusunda bulunmak isteyen memurun %40 ve üzeri engelli raporunun olması

3-Eşi, Çocuğu, Annesi gibi bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri nedeniyle tayin isteyecek memurun sunacağı raporda ise ağır engelli ibaresinin bulunması veya da tam teşekküllü hastane civarı yanında tedavisinin mümkün olacağını bildirir raporunun olması gerekir.

4-Adaylığının kaldırılmış olması

Bu şartları taşıyanlar sadece bir defaya mahsus bu haktan yararlanabilirler..

Yusuf TOKMUÇ
Aday Memur
03 Eylül 2020 15:20

Şöyle ifade etmek istiyorum. Eğer ki, bir defa olan tayin hakkınızı kullanmadıysanız (Artık bir çok yer bir defadan daha fazla kullandırabiliyor.) müdürün kabul etmeme gibi bir imkanı olamaz. Çünkü engel durumuna bağlı tayinler artık yasa ile sabit hale gelmiştir.

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

zamanın emini
Aday Memur
03 Eylül 2020 16:39

olamaz diye bişey yok.son 3 yılda 3 kere istedim 3 seferde red cevabı geldi (personel yetersizliğind

ekomania
Memur
06 Eylül 2020 11:14

İdare mahkemesine başvur. Mahkeme kararıyla gidersin. Hangi kurumda çalışıyorsun. Bazı kurum müdürleri ne yazık ki eziklik yapıyor.

deniz yıldızı 11
Aday Memur
14 Eylül 2020 12:14

merhaba merak ettiğim bir konuda bilgilerinizi rica ediyorum.Ben 2018 yılında ekpss ile atanmış engelli öğretmenim.Başka bir şehire tayin istemem için adaylığımın kalkması mı gerekli?ya da bir yılın dolması mı gerekiyor?Yoksa mazeret tayinlerine doğrudan başvuru yapabilir miyim?Teşekkürler...

24 Eylül 2020 13:47

hangi kurumdasınız _?

zamanın emini, 4 yıl önce

olamaz diye bişey yok.son 3 yılda 3 kere istedim 3 seferde red cevabı geldi (personel yetersizliğind

zamanın emini
Aday Memur
24 Eylül 2020 14:56

ticaret bakanlığı

bayramokachi-06, 4 yıl önce

hangi kurumdasınız _?

24 Eylül 2020 15:18

kurumdan kuruma farkediyormu acaba bilmiyorum ama ben 3 kere tayin aldım (adalet bkn)

pandoraz
Memur
26 Eylül 2020 22:45

https://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/221446-5434-ve-5510-gore-emeklilikte-alt-sinir-ayligi.htm

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi