Editörler :
18 Ocak 2019 00:30   

Davayi kazanma ihtimalim varmi

calistigim kurumda belge sahibi nitelikli bir personel olmama ragmen idari amir tarafindan baska brime gorevlendirildim.idare mahkemesine dava actim.hakkimda hicbir ceza sorusturma ve hatta inceleme yok.ancak amir sorun cikardigimi gerekce gostermis yalniz bunu mahkemeye sadece yazili olarak beyan ediyor.tutanak vs hicbisey yok...yurutmeyi durdurma talebim reddildi...ayni benzer bir olayda mahkemeyi kazanan var..ayrica amir belge sahibi oldugum brimde belgesiz eleman calistiriyor.bununla ilgili evraklari mahkemeye sundum.yd red gelmesi davayi nasil etkiler.davayi kazanma ihtimalim varmi

18 Ocak 2019 08:42

topalsprinter
Memur
Yok. Geçmiş olsun
19 Ocak 2019 10:50

trust.111
Şef
Yok. Geçmiş olsun
topalsprinter, 1 ay önce - Alıntıya git

Bilmediğiniz konuda yorum yapmayın.

Davadaki parametreler sadece yazdığınız gibiyse kazanırsınız. Hatta amirinizin davranışları ceza hukuku bağlamında da sonuçlara sahip olabilecektir. Daha net bilgi için yakınınızdaki bir avukata danışmanızı tavsiye ediyorum.

19 Ocak 2019 11:28

Muhterem Gatsby
Aday Memur

yd talebinizin reddedilmesi davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmez. somut olayda yeterli şartlar oluşmadığı için yd reddedilmiştir. fakat olay anlattığınız şekilde ise bence de kazanma ihtimaliniz yüksek görünüyor.

19 Ocak 2019 15:22

topalsprinter
Memur

Bilmediğiniz konuda yorum yapmayın.

Davadaki parametreler sadece yazdığınız gibiyse kazanırsınız. Hatta amirinizin davranışları ceza hukuku bağlamında da sonuçlara sahip olabilecektir. Daha net bilgi için yakınınızdaki bir avukata danışmanızı tavsiye ediyorum.

trust.111, 1 ay önce - Alıntıya git
Artistlik yapma. Edepli ol
19 Ocak 2019 17:19

trust.111
Şef
Artistlik yapma. Edepli ol

Yanlış mesajı alıntılamışsın. Kendi mesajını alıntılaman gerekiyordu.

19 Ocak 2019 17:30

Çılgın bediş25
Kapalı

Yanlış mesajı alıntılamışsın. Kendi mesajını alıntılaman gerekiyordu.

trust.111, 1 ay önce - Alıntıya git

Forumda gordugum en güzel cevap:)

19 Ocak 2019 19:00

trust.111
Şef

Forumda gordugum en güzel cevap:)

Çılgın bediş25, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim ;) İyi akşamlar

22 Ocak 2019 19:07

Ayse31
Aday Memur
Yok. Geçmiş olsun

yok derken gerekceleriniz nedir.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?