Editörler : gubaz
09 Temmuz 2019 12:26

metehan50*
Genel Müdür
hapis cezası suca bağlıdır bazı suclara af yok sizker yinede iyice araştırın srndikalara tanışın avukatlara sorun
kidikayse, 3 ay önce - Alıntıya git

Benim CB hakaret suçlaması idi.CB avukatları dosyaya yazı göndermişlerdi.Davacı değiliz,davaya katılma talebimiz yoktur diye.

Buna rağmen hakim ceza verdi.İdari soruşturmada bu suçlamaların suç olmadığı,olsa olsa eleştirir mahiyetinde olduğu,bu gerekçe ile disiplin soruşturması açılmasının hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle disiplin kurulu kararıyla memurluktan çıkartılmışken mahkeme iptal etti.

Şimdi böyle bir af gelmesi durumunda ceza iptal olmaz mı?

16 Eylül 2019 17:00

tarih6
Aday Memur
arkadaşlar ben işçiye verilen disiplin cezası hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
21 Eylül 2019 12:45

excaluber
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/2393010/1.sayfa#SayfaSonu (anket) haberlerin artması istiyoruz admn

21 Eylül 2019 12:48

excaluber
Aday Memur

https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-1952.pdf kanun teklifi mevcut arkadaşlar

23 Eylül 2019 13:41

metehan50*
Genel Müdür

Arkadaşlar bulunduğunuz ilin vekillerini arayarak bu konu üzerinde bilgi verip disiplin affı konusunda yargı paketine eklenmesini yada TBMM de dile getirilmesini talep edelim

25 Eylül 2019 10:18

hbcg
Aday Memur
arkadaşlar ben işçiye verilen disiplin cezası hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
tarih6, 1 ay önce - Alıntıya git

Nasıl bir yardım? Kesilen ceza ne? ihtar mı yevmiye mi? önce onu açıklarsan yardımcı olmaya çalışırız.

25 Eylül 2019 10:31

hbcg
Aday Memur

Disiplin cezaları memuru susturma ezme yöntemine döndü. Ayaklar baş olunca çalışan memuru ezip geçtiler. Örneğin ben 20 yıldır tertemiz olan sicilim sırf müdürün dediğini yapmadım diye 3 ayrı ceza ile ödüllendirildim. Dava açtım 2 sini kazandım. Sonuncuyu kaybettim. İstinaftan ve İdare mahkemesindeki hakimlerin sicillerine baktım gördümki hepsi daha yeni alınmış. Kazandıklarım eski sicilli hakimlerdi. Hatta istinaftaki başkanın sicili il idare mahkemesindeki hakimlerden daha da yeni. Şaşırdım. Hangi avukat incelese kesin kazanırsın dediler sonrasında da Hakimlere ulaşılmış dediler. Ben mi ulaşayım. Müdürlerde yeni-toy, hakimler de yeni-toy hatta aynı tabaktan yemek yiyenler birbilerine ihanet ederler mi? Tez zamanda sicil affı çıkar umarım. Birde atık liyakat gelmeli yoksa hiçbir memur 60 yaşına kadar bu eziyetlere dayanamaz ve sonuçları kötü olur.

25 Eylül 2019 17:40

leon3586
Aday Memur

2013 torba kanundaki disiplin affına dair mahkemesi olan var mı?

Toplam 188 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?