Editörler : ayşegül bgm
19 Ocak 2019 00:53

Recep akdağ 'ın fizyoterapist politikası meyvelerini veriyor

Sevgili meslektaşlarım, Şimdilerde bakan yardımcısının yardımcısı adımızı andığında seviniyoruz ya bir zamanlar o ulaşılamaz gördüğümüz sağlık bakanının tek derdi bizdik.! Şuan içinde bulunduğumuz durumun elbette birçok sebebi olabilir ancak benim düşünceme göre en büyük sorumlusu ülkede en uzun sağlık bakanlığı görevinde bulunan kişilerden biri olan ve mesleğimizin en popüler zamanında belki hak ettiği prestiji alacağı zamanda ona çapsız bir bakış açısı ve öngörüsüyle sağlık elemanı sıfatını kazandıran dünyadaki saygınlığını yok gören bu insanın payının çok büyük olduğunu düşünüyorum ve bunun hiçbir yerde dile getirilmemesi beni üzüyor. Belki öfkeme yenik düşüyorum. aradan nerdeyse 8 yıl geçmiş adamın açıklamasından, şimdi bunu okusak ne olur diyorsunuz ama benimkide kendini tatmin etme farkındalık oluşturma birçok meslektaşım habersiz bu açıklamadan. onlar çocuklarına KAYI DÜĞÜNÜ yaparken biz nasıl evlenicez bu hayat böyle nasıl geçicek derdine düşmüşüz. Yanlış anlaşılmasın burda eleştirdiğim kızdığım nokta mesleğimizin hiçbir özlük hakkına ihtiyaç duymadığı ve siz altı üstü bir sağlık elemanısınız sayınızı ihtiyacımızın kat be kat fazlası olacak şekilde artırıcaz paşa paşa getiricez ve sorun çözülecek kafasıdır. Dipnot: sağlık elemanı derken hiçbir meslek grubunu fizyoterapistlerden düşük görmüyorum kast ettiğim ilkokul eğitimine bile gerek duyulmadığı işleri yapan emekçi kardeşlerim (2010 yılında yapılan açıklama) "2 bin lira maaşla bile memur olmak istemiyorlar" Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamudaki ücret ve istihdam durumu ile ilgili itirafta bulundu 10.10.2010 - 15:30 | Güncelleme: 10.10.2010 - 15:30 Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamudaki ücret durumu ile ilgili bir itirafta bulunarak, "Devlet işine, devlet memuriyetine, ayda aşağı yukarı 2 bin liranın üzerinde bir gelire gelmiyorlar" dedi. TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de genel anlamda bir sağlık personeli yetersizliği olduğunu söyledi. Akdağ, "Biz fizyoterapist kadrosu açıyoruz ama fizyoterapistler gelmiyor. Yani devlet işine, devlet memuriyetine, ayda aşağı yukarı 2 bin liranın üzerinde bir gelire gelmiyorlar" diye konuştu. KAMUYA GETİRMEKTE ZORLANIYORUZ Özlük haklarında hiçbir sıkıntı olmadığını anlatan Akdağ, "Sadece fizyoterapistler sayıca çok az oldukları için, piyasada 4 bin lira, 5 bin lira para kazanıyorlar. Öyle bir sıkıntı var. Onun için onları kamuya getirmekte zorlanıyoruz. Bunun çözümü nedir? Bunun çözümü fizyoterapiste kamuda 5 bin lira maaş ödemek değildir, bunun çözümü Türkiye'de fizyoterapist sayısını artırmaktır. Bunu da artırmaya çalışıyoruz. Yani bu gerçekleri Meclis kürsüsünden söyleyeceğiz, siz söyleyeceksiniz, biz söyleyeceğiz, üniversitelerimiz gereğini yerine getirecekler, fizyoterapist yetiştireceğiz" dedi. ÇATI KANUN HAZIRLANIYOR Sağlık Bakanlığı'nda bir çatı kanun, çerçeve kanun hazırladıklarını ifade eden Sağlık Bakanı, "Bir, klasik devlet memuriyeti; iki, sözleşmeli pozisyon Bu sözleşme pozisyondan vazgeçemeyiz. Sözleşmeli pozisyondan vazgeçersek, biz Türkiye'nin birçok bölgesine sağlık personeli gönderemeyiz ve vatandaşlarımıza bu hizmeti sunamayız" diye konuştu. Gazete Habertürk / HT Ekonomi

fzt.brk
Aday Memur
19 Ocak 2019 01:07

Konuyu telefon üzerinden açtım yazı yayınlandıktan sonra çok iç içe geçmiş ama umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır.
19 Ocak 2019 13:09

böyle açıklamalar yapan adama türkiye fizyoterapistler derneğide plaket vermişti hey gidi
Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi