Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ocak 2019 20:43

Mevcut tecrübeli idarecilere yola devam edilmesi elzemdir neden mi

Sürekli istikrarlı olmaktan bahsederiz.

Çünkü önemli ve gereklidir.

Tecrübeli idareciler deistikrar için önemlidir.

Yapılması gereken eksikleri görerek tamamlamaktır.

Yönetim alanında eğitim verilerek geliştirilir.

Çeşitli bahanelerle herşeyi yenileyen deyip tecrübeyi görmezden gelirseniz herşey başa döner.

MEB mevcut tecrübeli idarecilere devam etmeli boş kadrolara yeni idareciler almalıdır.bu durum sürekli bu şekilde devam etmelidir.boylece verimlilik devam eder.yeni gelenler de zorlanmadan tecrübeden yararlanarak sisteme adapte olur.

berken47
Şef
19 Ocak 2019 21:38

Tamam.

ALİYAS
Daire Başkanı
19 Ocak 2019 22:52

2014 de de bu söylendi ama dinlenmedi. Bizim suçumuz neydi de görevlerimizden aldınız. Hemde boş bir puanlama yöntemiyle.

M Y T H
Daire Başkanı
19 Ocak 2019 23:23

Mevcutlar yoruldu. Görevden alınanlara müktesep hakları iade edilsin.

muallim_34
Genel Müdür
20 Ocak 2019 00:22

Mevcutlar geliserek yenilenerek yola devam diyor.

UcaS
Genel Müdür
20 Ocak 2019 08:11

Bundan sonraki gelen ve gelecek olan öğretmenlerin de önü açılsın.Genç nesil olarak;

Biz de, bizler de müdür olmak istiyoruz.

muallim_34
Genel Müdür
20 Ocak 2019 11:53

Bosalan yerlere genler gelecek.o zaman olursun iste.

UcaS
Genel Müdür
20 Ocak 2019 12:09

Nasıl düşünemedim bunu? Merkeze 50-60 km den fazla uzakta münhal 8-10 okul müdürlüğü kalmıştır sanırım.

Teşekkürler hocam araştırayım.

muallim_34
Genel Müdür
20 Ocak 2019 12:52

Estagfirullah genclere yol gostermek lazim

Müdrüm
Aday Memur
20 Ocak 2019 13:05

bakan mevcutlara bir iyilik yapıp bulundukları durumdan kurtarmalıdır. Yazık çünkü ebs li olmayan hiç kimse kabullenmediği 4 yılda yandaş candaş yakıştırmasından parti temsil cilerinin önünde eğilmekten kurtarmalıdır. Zaten yüzde 70 i tekrar sınavla müdür olur bunların ama tüm personelin müdürü olur. Ama müdür olarak çalışır.

muallim_34
Genel Müdür
20 Ocak 2019 13:22

Suanki mudurler ve yardimcilardan daha once sinava girmeyen varsa onlar girmelidir bence de.ama sinava girip kazanmislarsa daha once tekrar gerek yoktur.nokta.

Müdrüm
Aday Memur
20 Ocak 2019 13:27

Mülakat olmadan atananlar için evet gerek yok ama orda boy posdan ziyade parti kapılarında liste yapılanlar mutlaka sınava dahil edilmeli 4 yılı bitiren in müktesep hakkı biter sınavla gelmelidir

hugo.almeida
Kapalı
20 Ocak 2019 18:33

Yeni atanan müdürlere 1 ay yatak istirahati verirsiniz. 1 ay yatarak müdürlük için tecrübe kazanmış olurlar.

hkn-0011
Şube Müdürü
20 Ocak 2019 19:27

Su anda 4 yılı dolacak yoneticilerden çoğu EN AZ 4 yıllık idareci,iş ve işleyişi tamamen öğrenmiş durumda bunlara gel bakalım sınava girde yeterlimisin demek saçmalıktı zaten.Bakanlikta bu hataya düşmedi.

hatepi
Memur
20 Ocak 2019 20:09

evet tecrübeli müdürler fotograf çektirip face te yayınlamakta sürekli reklam yapmakta okulda taş üstüne taş koymamakta eyyamda yalanda ufku olmadan ilçe ne derse onu yapmakta öğretmene sürekli çok ek ders alıyor diye bakmakta koltuk benim deyip bırakmamakta(sayıları çok az da

olsa çalışan müdürler hariç)

hatepi
Memur
20 Ocak 2019 20:18

mevcut idarecilerden bakılmalı kim ne yapmış okula eğitime ne katkısı olmuş incelenmeli.

bilgisayardan ne gönderildiyse onu alıp koltugunda whatsapptan öğretmenlere atarak

öğretmenin 2 dakikasını incelerken kendisi derse girmeyen kurslarda en fazla ek dersi alan notları girin deyip karne günü not giren sürekli açılışlara diger okullara ziyarete giden aşure günü gibi

günler düzenleyip fotograf çeken reklam yapmaktan başka okul için hiçbir yeni çözüm

üretemeyen ilçe ve ilden ödü patlayan öğretmenler arasında ikilik çıkartan idarecilerden ARTIK

BIKTIK BUNLARIN DERHAL ELENMESİ GEREKLİ!

UcaS
Genel Müdür
20 Ocak 2019 20:43

Hatepi hocam;

İnanın aynı biz sanki. Yazdıklarınız yabancı değil.

muallim_34
Genel Müdür
20 Ocak 2019 22:20

Kotuler ornek teskil etmez.iyi isler yapanlari da gorsun gozleriniz.

hatepi
Memur
21 Ocak 2019 12:00

geneli kötüyse örnek teşkil eder ayrıca çalışanlar hariç yazmıştım ancak bunlar yüzde 10 u geçmez çalışan müdürleri bizim görmemiz degil atamayı

yapanların görmesi ,iyi ile kötüyü, basiretsizle gelişime açık ,ufku geniş olanı ayırtetmesi elzemdir.

21 Ocak 2019 12:04

Mevcut tecrübeli idarecilerimiZ birikimleri boşa gitmediğinden sınavda zaten başarılı olacaklarıdr sayın müdürüm. Siz çalışkan olduğumuzdan size bir şey yok korkmayın!

muallim_34
Genel Müdür
21 Ocak 2019 12:22

Korkumuz yok cok sukur.yoneticilik sinavlarini gayet iyi puanlarla gectik.benim karsi ciktigim insanlarin surekli sinava tabi tutulmasi.bir kere sinavla atama yeter.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi