Editörler : swat3410
20 Ocak 2019 01:49

Karakol kayıtları
Polis abilerim öncelikle hayırlı akşamlar. Uzun zamandır aklımda soru işareti var çözüm yolu bulamadım. Tek yardımcı olabilecek sizlersiniz.lütfen yarın eder misiniz. Saçma bir olay yüzünden polis abiler geldi bizi aldı karakolluk olduk ama karşı taraf hemen şikayetini geri çekti. Ne bir dava açıldı ne bir mahkeme oldu ne bir ceza verildi. Bundan dolayı karakolda veya herhangi bir yerde kaydım var mıdır? Varsa da pomeme giricem engel olur mu? Şimdiden teşekkür ediyorum.

black_black
Yasaklı
20 Ocak 2019 08:04

Öncelikle karşı taraf bir şikayette bulunup dosya açılmışsa sonra şikayetten vazgecsede sistemde çıkar. yok karakolda ifade filan vermeden konu kapandiysa bundan dolayı kayıt acilmaz. Şikayetçi olmadığına dair basit bir tutanakla kapanmıştır. Ayrıca yüz kızartıcı bir suç yoksa Pomem mülakatı da da olumsuz şekilde başını agritmaz.

Tire 1922
Aday Memur
20 Ocak 2019 08:32

Önemli değil değil her iki tarafta şikayetçi değilse savcılık takipsizlik verir

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2019 09:25

66 ya kaldirdilar dosyayi

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2019 09:31

ifade verme olayi olmadiysa sadece polis tutanagi varsa .bisey olmaz .

Pepe43
Aday Memur
20 Ocak 2019 09:45

İfade veremeden konu kapandı. Çnkü şikayeti hemen geri çekti bizde fazla durmadık karakolda
black_black, 5 yıl önce
Öncelikle karşı taraf bir şikayette bulunup dosya açılmışsa sonra şikayetten vazgecsede sistemde çıkar. yok karakolda ifade filan vermeden konu kapandiysa bundan dolayı kayıt acilmaz. Şikayetçi olmadığına dair basit bir tutanakla kapanmıştır. Ayrıca yüz kızartıcı bir suç yoksa Pomem mülakatı da da olumsuz şekilde başını agritmaz.

Pepe43
Aday Memur
20 Ocak 2019 09:47

Başka ildeki karakola gidip karakol kayıtı olup olmadığını öğrenebilir miyim
EL CHAPO, 5 yıl önce

ifade verme olayi olmadiysa sadece polis tutanagi varsa .bisey olmaz .

Pepe43
Aday Memur
20 Ocak 2019 09:57

Ben şikayetçi değildim karşı taraf hemen şikayeti geri çekti. Savcılık falan hiçbirşey olmadı.
Tire 1922, 5 yıl önce

Önemli değil değil her iki tarafta şikayetçi değilse savcılık takipsizlik verir

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2019 10:11

hayir

Pepe43, 5 yıl önce
Başka ildeki karakola gidip karakol kayıtı olup olmadığını öğrenebilir miyim

Pepe43
Aday Memur
20 Ocak 2019 10:21

Peki olup olmadığını nasıl öğrenebilirim
EL CHAPO, 5 yıl önce

hayir

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2019 10:24

tutanak tutulan karakola git sor . ifadeniz alinmadiysa

sorusturmada arsiv kaydinda gorunmez

Pepe43, 5 yıl önce
Peki olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

cercioglu
Memur
20 Ocak 2019 11:06

hocam benim 10 yıl önce ifadem alınmıştı 5 yıl önce de dava düşmüş arşiv kaydında yok yine de karakolda kayıtlı mıdır? gidip dilekçe falan mı vermeliyim ki güvenlik soruşturmasına etki etmesin
EL CHAPO, 5 yıl önce

Pepe43
Aday Memur
20 Ocak 2019 11:21

Teşekkür ederim
EL CHAPO, 5 yıl önce

iMAJJJ TURK
Yasaklı
20 Ocak 2019 12:58

adliyelik mahkemelik olduysan arsiv kaydinda cikar

cercioglu, 5 yıl önce
hocam benim 10 yıl önce ifadem alınmıştı 5 yıl önce de dava düşmüş arşiv kaydında yok yine de karakolda kayıtlı mıdır? gidip dilekçe falan mı vermeliyim ki güvenlik soruşturmasına etki etmesin

cercioglu
Memur
20 Ocak 2019 15:03

istatistik kurumuyla görüştüm kayıt yokmuş,hagbler 5 yıl sonra siliniyormuş kendi sitesinde yazıyor sağolasın fikir verdiğin için
iMAJJJ TURK, 5 yıl önce

adliyelik mahkemelik olduysan arsiv kaydinda cikar

Ugurekn
Aday Memur
22 Ocak 2019 17:14

Kısacası daha önce.bir polis merkezinde ifade verdiysen bu sisteme işlenmiştir ve yaklaşık son 25 yıldan beri kayıtlar durmaktadır. Başka bir polis merkezine de gidip kendini sorgulattigin zaman polnet sorgulamanda başka il veya ilçede karıştığın olaylar görünür. Polnet üzerinde nasıl kaydedildiginin ve hangi suç şekli ile kaydedildiginin önemi yok çünkü polis merkezinde müşteki olup mahkeme aşamasında sanık yani şüpheli durumuna düşebilirsin... Kısacası polis kaydindaa karıştığın ya da kaydı tutulan olaylarda mahkemeden ceza almadığın sürece sıkıntı yok ...

Ugurekn
Aday Memur
22 Ocak 2019 17:18

Kısacası daha önce.bir polis merkezinde ifade verdiysen bu sisteme işlenmiştir ve yaklaşık son 15 yıldan beri kayıtlar durmaktadır. Başka bir polis merkezine de gidip kendini sorgulattigin zaman polnet sorgulamanda başka il veya ilçede karıştığın olaylar görünür. Polnet üzerinde nasıl kaydedildiginin ve hangi suç şekli ile kaydedildiginin önemi yok çünkü polis merkezinde müşteki olup mahkeme aşamasında sanık yani şüpheli durumuna düşebilirsin... Kısacası polis kaydindaa karıştığın ya da kaydı tutulan olaylarda mahkemeden ceza almadığın sürece sıkıntı yok ...

Ugurekn, 5 yıl önce

Kısacası daha önce.bir polis merkezinde ifade verdiysen bu sisteme işlenmiştir ve yaklaşık son 25 yıldan beri kayıtlar durmaktadır. Başka bir polis merkezine de gidip kendini sorgulattigin zaman polnet sorgulamanda başka il veya ilçede karıştığın olaylar görünür. Polnet üzerinde nasıl kaydedildiginin ve hangi suç şekli ile kaydedildiginin önemi yok çünkü polis merkezinde müşteki olup mahkeme aşamasında sanık yani şüpheli durumuna düşebilirsin... Kısacası polis kaydindaa karıştığın ya da kaydı tutulan olaylarda mahkemeden ceza almadığın sürece sıkıntı yok ...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi