Editörler : swat3410
20 Ocak 2019 04:56

İhrac kararı cıkarmı ?

Arkadaslar sağlık personeliyim konu babamla ilgili. Babam polis memuruyken18.04.17 tarıhınde bir şikayet üzerine gözaltına alındı savcılık sorgusu ardından sulh cezada tutuklamdı. İddaalar tecavuz santaj gasp. Ev araması sonucu bayanın iddaa ettiği bir goruntu video cıkmıyor işin tecavuz olmadıgıda anlasılıyor.3 ay sonra babam tahliye edildi. Fakat babamın aracında bir takım bayan isimleri ve numaraları cıkıyor babam bunları polnet sistemınden aldıgınu söyledi fakat yayma dagıtma söz konusu degıl bu sure zarfında emeklı oldu emeklı maaşı baglandı sgk babamın daha once ssklı hiZmeti oldugu icin sorusturma sonucuna göre parayı verecez dedi fakat babamın memuriyet hizmet yılı 28 sene adli olarak hakaret ve santajdan dava acıldı santajdan beraat alırız kanıt yok diyor avukatımız diger o aracta bulunan isim ve numalardan babama idari olarak ne işlem yaparlar 20 ay olduhala emniyetdari sorusturmayı sonuclandırmadı adli yondende henuz bir ceza almadı fakat avukat hakaret ve görevi kötüye kullanmaktan ceza alabiliriz dedi idari sonuc sizce ne olur?

Ümmüzer
Memur
20 Ocak 2019 07:47

kardeşim kızma ama okurken midem bulandı. ne diyim teşkilatın yarısı sapık dolu inş hepsi lqyığını bulur

Ümmüzer
Memur
20 Ocak 2019 07:51

İdari sonuca gelince daha önce böyle bir olaya tanık olmuştum madde 34 yani uygunsuz yaşam tarzından sürülmüştü. ihraç olan görmedim yanlız tecavüz olayı kanıtlanırsa 100 de 100 ihraç

black_black
Yasaklı
20 Ocak 2019 08:10

Bakıyorum da şu polis ihraclarinin ( terör örgütleri dışında) çoğu uçkurundan meydana geliyor. Kardeşim sen babanin emekliliğini dusunecegine birde tecavüze ugradigini iddaa eden bayanın psikolojinisi düşünsen... O senin bacinda olabilirdi.

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2019 09:31

abi kusura bakmada

çeşit bayanlarin psikolojisini ben mi dusuneyim zaten istegiyle yapiyor demis parayla

burda da polise kumpas kurmak istemis video kaydi var demis cikmamis .

aractan cikan bayan numaralarinin olayla ilgisi yoksa bisey olmaz numaralari da ona buna dagitmamis . ne yani herhangi bi kiside bayan numarasi olamaz mi?

black_black, 5 yıl önce
Bakıyorum da şu polis ihraclarinin ( terör örgütleri dışında) çoğu uçkurundan meydana geliyor. Kardeşim sen babanin emekliliğini dusunecegine birde tecavüze ugradigini iddaa eden bayanın psikolojinisi düşünsen... O senin bacinda olabilirdi.

sevenkalp1
Memur
20 Ocak 2019 09:35

Yazdıklarınızdab anladığım kadarıyla Babanızın pek sağlam Bir Ayakkabı olmadığı Uçkuruna düşkün olduğu bu işe meyilli kişilerin isim ve bilgilerini polnet ağından aldığı açık

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz eğer araçta yapılan arama sonucu babanızın polnetten aldığını kabul ettiği çıkan isim ve numaralar arasında şikayetçi kadının ismi telefonu da var ise babanız hem idari hem de adli yönden ceza alır

black_black
Yasaklı
20 Ocak 2019 09:49

Kadının kendi isteği ve parayla bu işi yaptığını nerede yazmış. Yazıyı baştan sona iki kez okudum. Böyle bir beyan yok. Bu bilgiye nasıl ulastin kardeşim?
EL CHAPO, 5 yıl önce

abi kusura bakmada

çeşit bayanlarin psikolojisini ben mi dusuneyim zaten istegiyle yapiyor demis parayla

burda da polise kumpas kurmak istemis video kaydi var demis cikmamis .

aractan cikan bayan numaralarinin olayla ilgisi yoksa bisey olmaz numaralari da ona buna dagitmamis . ne yani herhangi bi kiside bayan numarasi olamaz mi?

Leventozyurt
Aday Memur
20 Ocak 2019 14:41

Saygıdeger arkadaslar babamla bu kadının karsılıklı bir gonul ilişkisi oldugu dosyada apaçık bellı. Babam kadına verdigi paraları isteyınce kadın odemek istemıyor tartısıyolar babam paramı vermessen seni bitiririm paramı vereceksin baskısı kuruyor kadında emniyete gidip bana tecavuzetti şantaj yaptı diyor tecavuz olayı YOK ! olsa dısarda gezmez zaten şantaja gelınce kadının bahsettiği gibi bir video bulunamadı aramalarda şantajdanda beraat alacaz diyor avukat ortada sadece tehtid ve hakaret var babam tehdit edip hakaret etmıs ve ayrıca aracında bayan isimleri venumaları cıktı bunlar polnetten alınmıs ben burda babam dogru yapmıs demıyorum tabikide bir polis memurununa yakısmayan hareketler bunlsr polislikle bagdasmayacak fiiler. Olay olalı 20 ay oldu hala idare ceza cermedi adli olarak verilerden henux dava acılmadı fakat tehdit hakaret ve santajdan dava acıldı ilk mahkeme ertelendi. Cok kolay bir sekılde agır elestrıler yapıyodunız duzgunce okumadan tecavuzcu ilan ediyosunuz polisin polise yaptıgı zulmu kımse kımseye yapmıyor ne yazıkki :(

20 Ocak 2019 15:08

(6) Meslekten çıkarma cezasını gerektiren fiiller şunlardır:

Z - aa) Yetkili olmadığı halde hukuka aykırı olarak elektronik ortamda veya bilgisayar loglarında kişisel verilerle ilgili sorgulama yapmak,

Sonuç : İhraç

Leventozyurt
Aday Memur
20 Ocak 2019 15:21

Kardesim yetkılı olmadıgı diyor ama burda kişi kendi şifresiyle hukuka uygun giriyor fakat görevini kötüye kullanmanın haksız menfaat saglama durumuyla ilgili şüpheye dusuyor bence yetkılı olmadıgı ifadesi bu duruma uymuyor sonucta kemdi sifresiyle polnete giriyor

20 Ocak 2019 20:12

yetkili olmadığından kasıt başkasının şifresiyle girmesi değil , bu bayan numaralarını hangi yetkisine dayanarak polnetten alıyor , kişisel verilerin gizliliği diye bişey var.Sen birini sorguluyorsan bunun bir gerekçesi olması lazım.Yetkisizlik burada devreye giriyor.

white85
Memur
20 Ocak 2019 20:20

Dayı emekli ve hızlı

pls aris
Genel Müdür
20 Ocak 2019 20:31

inşallah çıkar ne diyeyim emekliliği gelmiş boyukadar çoçuğu var hala uçkur peşinde

ihraç olmaz olsada idare mahkemesinden falanyırtar merak etme

olan teşkilata olur eskiden çorbacı derlerdi şimdi de sapıklık eklendi

ne diyeyim allah ıslah etsin

EL CHAPO
Genel Müdür
21 Ocak 2019 13:36

tehtit hakaretten ceza alsada tutuklanmaz ertelenir o konuda rahat olun

Leventozyurt, 5 yıl önce

Saygıdeger arkadaslar babamla bu kadının karsılıklı bir gonul ilişkisi oldugu dosyada apaçık bellı. Babam kadına verdigi paraları isteyınce kadın odemek istemıyor tartısıyolar babam paramı vermessen seni bitiririm paramı vereceksin baskısı kuruyor kadında emniyete gidip bana tecavuzetti şantaj yaptı diyor tecavuz olayı YOK ! olsa dısarda gezmez zaten şantaja gelınce kadının bahsettiği gibi bir video bulunamadı aramalarda şantajdanda beraat alacaz diyor avukat ortada sadece tehtid ve hakaret var babam tehdit edip hakaret etmıs ve ayrıca aracında bayan isimleri venumaları cıktı bunlar polnetten alınmıs ben burda babam dogru yapmıs demıyorum tabikide bir polis memurununa yakısmayan hareketler bunlsr polislikle bagdasmayacak fiiler. Olay olalı 20 ay oldu hala idare ceza cermedi adli olarak verilerden henux dava acılmadı fakat tehdit hakaret ve santajdan dava acıldı ilk mahkeme ertelendi. Cok kolay bir sekılde agır elestrıler yapıyodunız duzgunce okumadan tecavuzcu ilan ediyosunuz polisin polise yaptıgı zulmu kımse kımseye yapmıyor ne yazıkki :(

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi