Editörler : Pangaea
20 Ocak 2019 15:01

Eem
Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiren arkadaşlara karşı bir saldırı var. Kimisi kendince dalga geçer ,kimisi kendince küçümser , kimisi de konu bulamaz kullandıkları nickname'e kafayı takar. Arkadaşlar bu hareketler MSB alımından sonra ve özellikle kadrolar açıklandıktan sonra arttı.MSB 110 merkeziden 232 alımın olması ayrıca yüksek puan almalarından ötürü 4001+AIM yazacak olmaları,ayrıca açıktan da bir çok kurumun alıma çıkması diğer bölümler tarafından EEM mezunlarının hedefe oturtulmasının sebebi. Tabi EEM mezunları olarak biz tüm meslek gruplarına saygı ve sevgi ile yaklaşacağız. EEM için bu alımlar diğer bölümlere göre çok gibi görünse de EEM'nin önceki yıllardaki alım sayılarına göre daha da alması lazım.Milli ve yerli projeler için daha fazla EEM. İnşallah önümüzdeki alımlarda daha fazla olur.

olmasadaolurmus
Aday Memur
20 Ocak 2019 16:39

+++

buro.101
Şef
20 Ocak 2019 16:51

haha yerli ve milli projeymiş. Şeyimin kenarı. Adamlar silah fabrikalarımızı bile özel sektöre devrediyor(satış değil). Sırada TCDD taşımacılık var, DHMİ nin işlettiği havaalanlarına da göz diktiler.

buro.101
Şef
20 Ocak 2019 16:54

Yarın öbür gün bu şirketlerin sahipleri şirketleri yurtdışına satarlarsa askeriye de kullandığımız bütün şifrelemeler, yazılımlar o şirkete geçecek kapılarında yatıp kalkacağız kullanabilmek için.

Yasin1234
Aday Memur
20 Ocak 2019 17:11

2019 bütçesiyle illaki 150-200 arası 2019/1 ve 2019/2 alımı olur(toplam). Son atama anca 15 kişi olur.Bence öyle

cengiz.yilmaz
Aday Memur
20 Ocak 2019 23:37

++ 4619 olarak destek veriyorum

Gardyans
Kapalı
20 Ocak 2019 23:56

Mühendisler diğer meslek gruplarına saygıyla yaklaşıyormus duy da inanma :) siz değil misiniz sabahtan akşama kadar öğretmenlere ve iibflilere girdiğiniz her ortamda hakaret eden?

Eem bölümü 250 puanla kazanılan bir bölüm. İki yıllık univ bölümlerinin bile yüzde 90'i daha fazla puanla alım yapıyor. Bu adamlara laf vermeyin. Haddini bilsinler biraz. Tüm dikkati A işaretleyip girmişsin bölüme saygı bekliyorsun.

Moreau
Kapalı
21 Ocak 2019 00:36

Gardyans bey sizin yüksek tahsiliniz nedir?

Gardyans, 5 yıl önce

Mühendisler diğer meslek gruplarına saygıyla yaklaşıyormus duy da inanma :) siz değil misiniz sabahtan akşama kadar öğretmenlere ve iibflilere girdiğiniz her ortamda hakaret eden?

Eem bölümü 250 puanla kazanılan bir bölüm. İki yıllık univ bölümlerinin bile yüzde 90'i daha fazla puanla alım yapıyor. Bu adamlara laf vermeyin. Haddini bilsinler biraz. Tüm dikkati A işaretleyip girmişsin bölüme saygı bekliyorsun.

Gardyans
Kapalı
21 Ocak 2019 01:25

Öğretmenim ben lys'de 400 bin kişi arasından ilk 4 bine girdim KPSS'de de 500 bin öğretmen arasından ilk 1600'e girdim. Sağlam dereceler yaptım kısacası.

Moreau, 5 yıl önce

Gardyans bey sizin yüksek tahsiliniz nedir?

Moreau
Kapalı
21 Ocak 2019 01:41

Ne güzel beyfendi öğretmen olmanız iyi, bir eğitimci olarak tahsil ile başarı arasındaki kelime farkını biliyor musunuz?

Gardyans, 5 yıl önce

Öğretmenim ben lys'de 400 bin kişi arasından ilk 4 bine girdim KPSS'de de 500 bin öğretmen arasından ilk 1600'e girdim. Sağlam dereceler yaptım kısacası.

ByMehmett
Şef
21 Ocak 2019 01:42

Eem ile derdiniz nedir peki öğretmenim ? Öğretmenim diyorsunuz gelip burada ergen muhabbeti yapıyorsunuz mesleğimizin ağırlığını taşıyın lütfen rica ediyorum sizden çocuklarımıza böyle mi örnek olacaksınız.Kimsenin size sataştığı laf ettiği yok.Sizin gibi seviyesizler yüzünden kimsenin kimseye saygısı kalmadi

Gardyans, 5 yıl önce

Gardyans
Kapalı
21 Ocak 2019 04:01

Siz millete satasmasaniz millet çıkıp size satasmaz zaten merak etmeyin. Girdiğiniz her ortamda milletin mesleğine bel altı laflar edip biri sizin mesleğiniz hakkında doğruları söylemeye başlayınca hemen sorun yapmayın bu kadar. Hayatımda yüzlerce eem'ci gördüm benim gördüklermin hepsi milletin mesleğine tonla laf giydiriyordu.

Sizin meslek pek zor kazanılan bir meslek değil, elini sallayanin rahatça girebileceği bir meslekken milletin mesleğine bu kadar bel altı hakaretlerde bulunmanız çok garip açıkçası.

ByMehmett, 5 yıl önce

Eem ile derdiniz nedir peki öğretmenim ? Öğretmenim diyorsunuz gelip burada ergen muhabbeti yapıyorsunuz mesleğimizin ağırlığını taşıyın lütfen rica ediyorum sizden çocuklarımıza böyle mi örnek olacaksınız.Kimsenin size sataştığı laf ettiği yok.Sizin gibi seviyesizler yüzünden kimsenin kimseye saygısı kalmadi

Eemci2018
Kapalı
21 Ocak 2019 04:09

saçma hemde çok :)mesleğine yakışır konularda tartışmalara gir sayın öğretmenim .yarın bir gün danışmanlık yaptığın bir öğrenciye eem şöyle eem böyle diyecek potansiyeli gördüm sende mesleki tecrübeyle bu tarz şeyleri aşman ümidiyle :))

Gardyans, 5 yıl önce

Siz millete satasmasaniz millet çıkıp size satasmaz zaten merak etmeyin. Girdiğiniz her ortamda milletin mesleğine bel altı laflar edip biri sizin mesleğiniz hakkında doğruları söylemeye başlayınca hemen sorun yapmayın bu kadar. Hayatımda yüzlerce eem'ci gördüm benim gördüklermin hepsi milletin mesleğine tonla laf giydiriyordu.

Sizin meslek pek zor kazanılan bir meslek değil, elini sallayanin rahatça girebileceği bir meslekken milletin mesleğine bu kadar bel altı hakaretlerde bulunmanız çok garip açıkçası.

skylord89
Kapalı
21 Ocak 2019 08:54

konu sahibi yerli ve milli proje yapmak istiyorsa TAİ TEİ ASELSAN HAVELSAN ve STMye girebilir. genel yetenek genel kültürle yerli ve milli projemi olur

skylord89
Kapalı
21 Ocak 2019 08:56

ben hakareti klavye üzerinden yapmam :)

Gardyans, 5 yıl önce

integralfxdx
Memur
21 Ocak 2019 09:40

Hocam ne yaptı size bu mühendisler? Mühendisin biri kız arkadaşının yanında mı ezdi seni,ortamlarda gömdü mü ne yaptı? Sosyal medyada (memurlar.net) öğretmen olmana rağmen muhendislere(özellikle eem) kafayı takmışsın. Öğretmensiniz az geniş düşünün . Herkes düşük puanla kazanmıyor bu bölümü düşük puanlar var mı var fakat bu tum bölümler için geçerli(Açılan üniversite,fakülte sayısının artması, kontenjanların artması dolayısıyla.). Düşük puanla üniversite kazanmış arkadaşlar KPSS'de de başarı gösteremiyor devlete giremiyor. Sizlere eğitim öğretimdeki problemlere, sıkıntılara kafa yormanizi tavsiye ederim. Gelecek sizin eseriniz olacak. Kolay gelsin.
Gardyans, 5 yıl önce

integralfxdx
Memur
21 Ocak 2019 09:43

Tercih meselesi. İster TÜVASAŞ'a girerim ister HAVELSAN'a. İster SSB'ye girerim ister ASELSAN'a. (KPSS'den düşük almışsın anladığım kadarıyla )
skylord89, 5 yıl önce

konu sahibi yerli ve milli proje yapmak istiyorsa TAİ TEİ ASELSAN HAVELSAN ve STMye girebilir. genel yetenek genel kültürle yerli ve milli projemi olur

integralfxdx
Memur
21 Ocak 2019 09:46

KPSS genel sıralamanız kaç hocam? Burdaki EEM'lerin çoğu genel sıralamada 1600'e giriyor :))
Gardyans, 5 yıl önce

skylord89
Kapalı
21 Ocak 2019 10:19

kpss mesleki bilgiyi ölçüyorsa o senin bilgisizliğindir. bu arada malzeme mühendisiyim. seni avucunun içinde oynatacak elektrik elektronikçiler tanıyorum. hepside özel sektörde çalışıyor
integralfxdx, 5 yıl önce
Tercih meselesi. İster TÜVASAŞ'a girerim ister HAVELSAN'a. İster SSB'ye girerim ister ASELSAN'a. (KPSS'den düşük almışsın anladığım kadarıyla )

erme003955
Aday Memur
21 Ocak 2019 10:46

Öğretmenmiş. İşte 20 yıl önceki öğretmenlere bak birde bu tiplere bak. Gelde sataşma böyle tiplere. İşiniz zorunuz kıskançlık ulan alsaydın puanında zamanında daha fazla hakim savcı doktor mühendis olsaydın.Hukuğa gidecek puanın var mı da öğretmenliği seçtin. Acınacak durumdasınız.Siz gibi boş kutulara bırak sataşmayı eşek sudan gelinceye kadar döveceksin.

Gardyans, 5 yıl önce

erme003955
Aday Memur
21 Ocak 2019 10:50

ilk 1600 e girmiş öğretmenlikte. ben türkiye geneli 1500 e girdim senin kadar konuşmam.Çünkü bölümümdekilerin %90 ı senin tr geneli derecenden yüksek yapmıştır. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der.

Gardyans, 5 yıl önce

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi