Editörler : Lanet
21 Ocak 2019 13:51

Kamuda kısmi süreli igu 5 yıl sonunda vize yenilememe hakkı var mı ? cezai yaptırımı olur mu ?

Merhaba Arkadaşlar,

Belediyenin bir kurumunda 2015 yılından itibaren sözleşmeli makine mühendisi olarak çalışmaktayım. Bu kurumda çalışmaya başlamanda evvel 2013 yılında C sınıfı İSG uzmanı belgesini almıştım. 2017 yılından itibaren gönülsüz olarak daire bşk. zorlamasıyla dilekçe vererek sözleşmemdeki mevcut görevimin yanında hiç bir ek ücret almadan kısmi süreli İSG uzmanı olarak da çalışmaya başladım. Ancak 2018 senesi sonunda İSG uzmanı belgemin 5 yıllık süresi doldu ve henüz vize yaptırmadığım için kurum içerisindeki İSG birimi bana görev verememektedir ( isg katip üzerinden giriş yapılamıyor) . Bu durum daire bşk. na bir yazı ile gönderilecek. Benim sorum ben İSG uzmanlığı görevini yapmak istemediğim ve vizemi bu nedenle yenilemediğim için daire bşk. bana bir yaptırımda bulunabilir mi ? bunun cezai bir sonucu olur mu ? Vizeyi yenilememe hakkım var mı ? Bilgisi olan arkadaşlar var ise lütfen cevap alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi