Editörler : ya umutlarda biterse
22 Ocak 2019 10:00   


Telefonunuzdaki Bilmediğiniz Casus Yazılımlar? Bilgilerinize kimler neden ulaşıyor?

Dinleniyoruz gözleniyoruz. Peki sadece sosyal medyada mı? Örneğin bir arkadaşınız ile telefonda görüştünüz ve bir akşam veya öğlen yemeği planı üzerine konuştunuz. Görüşmenizi bitirildikten hemen sonra cep telefonunuza bir yemek şirketinden kısa bir mesaj gelir ve çok özel indirimlerle o harika menülerden birini sipariş edebileceğinizi söyler.

Özellikle sosyal medya kanalları aracılığıyla internet üzerinden paylaştığımız kişisel verilerimiz sadece kişi veya özel firmaların değil artık devletlerin de ilgi alanına girdi. Sokaktan çevirdiğiniz herhangi birine Google?ın, Twitter?ın, Facebook?un ya da Instagram'ın neden ücretsiz olduğunu sorun. Çoğu kişi cevabı tam bilemese de reklam için diyecektir. Cevap doğru olsa da, olay boş bir alanda reklam göstermek kadar basit değil, keşke öyle olsaydı...

Sosyal medyada hayatımızı etkileyecek inanılmaz güvenlik sorunları! Telefonunuza program indirirken bir kez daha düşünün!

Bu konuda bir video ile casus yazılımlar veya sizin masum diye düşündüğünüz uygulamaların aslında nasıl çalıştıklarını örneklemek istiyorum.

---

02 Şubat 2019 22:43

evdesaglik
Aday Memur
08 Temmuz 2019 16:49

PARAzitCELL
Aday Memur

Zaten android ya da ios için güvenilir diyenler dahi yalan söylemiş olurlar. Bilgiler anında meraklı ellerce yapay zeka kullanılarak analiz edilmektedir.

Orjinal işletim sistemleri veya antivirüs programları ... hepsi aynı. Siz yazmadıkça veya milli bir çalışma olmadıkça bilgileriniz başkalarının insafına kalmıştır.

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?