Editörler : ayşegül bgm

Reina95
Aday Memur
24 Ocak 2019 11:41

8 sene hemşirelik okudum hiç pişman değilim mesleğimle gurur duyuyorum seref benim için o forma istediğin kadar dil uzat yeri geldi doktorla ameliyata girecek olanda yeri geldi hastaya acil müdahale edecek olanda yeri geldi hayat kurtaracak olanda hemşire sağlık sektöründe hiç bukadar geniş bir alanda çalısıp hepsine de yetebilen bir meslek dalı bulamazsın istediğin kadar parala kendini

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Ocak 2019 12:00

Yorumunla noktalandı hocam, o buna yeter artar, anlamaz ama genede, tanı koyuyor kendisi hatta hastayı tanı koyup getiriyor hastanede doktrlar onun yaptığı tanıyla devam ediyor tedaviye, kendini doktrla bir gören bir insan ne beklenir ki böyle düşünen birinden, 24 saat nöbet tutuyoruz haftasonu doktor da olmuyor yanımızda, hersyiyle heran biz ilgilenip biz müdahale ediyoruz, o bunları bilmez

Reina95, 5 yıl önce

8 sene hemşirelik okudum hiç pişman değilim mesleğimle gurur duyuyorum seref benim için o forma istediğin kadar dil uzat yeri geldi doktorla ameliyata girecek olanda yeri geldi hastaya acil müdahale edecek olanda yeri geldi hayat kurtaracak olanda hemşire sağlık sektöründe hiç bukadar geniş bir alanda çalısıp hepsine de yetebilen bir meslek dalı bulamazsın istediğin kadar parala kendini

Hilalm1
Aday Memur
24 Ocak 2019 12:10

Arkadaşlar ne saçmalıyorsunuz üzerine konu başlığı anestezi biri hemşire biri paramedik affedersiniz bişey yarıştırıyorsunuz ayrıca ben 4 sene kadar devlet Hastanesi'nde çalıştım anestezinin isminden de anlaşılacağı üzere bölüm anestezi ve reanimasyon bu da ne demek yeniden canlandırma buyuzden anestezi teknisyenleri yoğun bakıma ve acile sirkülasyon halinde dönüyorlardı ameliyathane hariç ayrıca benim çalıştığım iki hastanede de anestezi bu bölümleri Ayrıca endoskopiye de dönüyordu yani kim ister kim istemez bilmem ama zaten devlet görev tanımı skalası gereği anesteziyi buralarda çalıştırıyor görev yeri olmadan çalışan tek meslek hemşirelik ama bunu da o insanlar kafalarinagore yapmıyor devlet yerleştiriyoruz ve onlarda mecbur kalıyor çoğu bu durumdan memnun ile değil en azından benim çalışma arkadaşlarım öyleydi şimdi lütfen ağız yarısına gitmeyin konuyu saptırılmış gereksiz yere uzatkyorsunuz hepinize hayatınızda basarilar

Kılıçhanx
Aday Memur
24 Ocak 2019 12:13

Konuyu nerelere getirmişsiniz bravo. İçinizdeki öfkeyi kustuğunuza göre defolup gidebilirsiniz. Anestezi hemşirenin işini yapsın diye bir şey beyan etmedim. Anestezi her yerde gerekli dedim. Kendinizi bu kadar yırtmanıza gerek yoktu aksine destek olup bu az atamaya karşı destek olmanız lazımdı. Ama insan önce hep kendini düşünür. Ayrıca asla bizi kendinizle bir tutmayın.hiç kimse kimseden üstün değildir. Ayrı kulvarlardayız. Sizle polemiğe bile girilmez çünkü daha ne anlatmak istediğimi bile anlamamışsınız. Yüzsüzseniz devam edin tartışmaya:)

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Ocak 2019 12:34

Anestezi servistede yoğun bakımda çlşsn diyen sensin konu başlığında, servs noluyor Bi düşün istersen, beyin cerrahi üroloji dahiliye vb., bu kliniklrde anestezi ne görevde çalışacak acaba? buralara bizi atayın görevlendirin diyen başkası değil konu başlığı gayet net, yeterki bizi fazla atansılnlarda nerde çlşcağmz görev d dışı nerde olursak oluruz modundasın, bakanlık böyle bişi düşünse sizi alırdı fazlaca yoğun bakıma acile klinikllere, hem lisans hemşireye göre daha az ücret öderdi

Kılıçhanx, 5 yıl önce
Konuyu nerelere getirmişsiniz bravo. İçinizdeki öfkeyi kustuğunuza göre defolup gidebilirsiniz. Anestezi hemşirenin işini yapsın diye bir şey beyan etmedim. Anestezi her yerde gerekli dedim. Kendinizi bu kadar yırtmanıza gerek yoktu aksine destek olup bu az atamaya karşı destek olmanız lazımdı. Ama insan önce hep kendini düşünür. Ayrıca asla bizi kendinizle bir tutmayın.hiç kimse kimseden üstün değildir. Ayrı kulvarlardayız. Sizle polemiğe bile girilmez çünkü daha ne anlatmak istediğimi bile anlamamışsınız. Yüzsüzseniz devam edin tartışmaya:)

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Ocak 2019 12:41

Görev yeri olmadan çalışan tek meslekmş, çok komiksin valla, dahiliye kardiyoloji plastik cerrahide ebe, paremedk çlşyr, kan almada paramedk çalışıyor, yoğun bakımda ebe çalışıyor bunlardan habern varmı acaba? Çlştgm klinikte 2 tane ebe çalışıyor, neyden bahsediyorsun sen, suçlamayı yaparsınız anca, ya tüm klinikler, acil yogun bakım hepsi hastane içinde ve hemşire görev yeridir, yönetmelkte yazan bellidir, siz kimi nerden çıkarıyorsunz da istemiyorsunuz görev dışı çlştrsnz diyorsunuz? Ne arkdslrımdan, ne kendi hastanemden yoğun bakımda çlşan bir anestezi teknikeri hic duymadık görmedik varsa da çok nadir vardır

Hilalm1, 5 yıl önce

Arkadaşlar ne saçmalıyorsunuz üzerine konu başlığı anestezi biri hemşire biri paramedik affedersiniz bişey yarıştırıyorsunuz ayrıca ben 4 sene kadar devlet Hastanesi'nde çalıştım anestezinin isminden de anlaşılacağı üzere bölüm anestezi ve reanimasyon bu da ne demek yeniden canlandırma buyuzden anestezi teknisyenleri yoğun bakıma ve acile sirkülasyon halinde dönüyorlardı ameliyathane hariç ayrıca benim çalıştığım iki hastanede de anestezi bu bölümleri Ayrıca endoskopiye de dönüyordu yani kim ister kim istemez bilmem ama zaten devlet görev tanımı skalası gereği anesteziyi buralarda çalıştırıyor görev yeri olmadan çalışan tek meslek hemşirelik ama bunu da o insanlar kafalarinagore yapmıyor devlet yerleştiriyoruz ve onlarda mecbur kalıyor çoğu bu durumdan memnun ile değil en azından benim çalışma arkadaşlarım öyleydi şimdi lütfen ağız yarısına gitmeyin konuyu saptırılmış gereksiz yere uzatkyorsunuz hepinize hayatınızda basarilar

Hilalm1
Aday Memur
24 Ocak 2019 13:11

Hangi hastanede çalışıyorsun peki sen devlet hastanesi mı çünkü şuana kadar 2 hastanede çalıştım biri üniversite biri devlet ve ikisinde de yoğun bakımda yoğun bakım hemşiresi ve anestezi çalışıyordu bölümü reanimasyon olan teknikerler ben burda bildiğimi yazıyorum tartışmak değil niyetim bu duruma da düşmemek herhalde kime neyi ispatlıyor gördüğümü söyledim mesela benim çalışma yerlerinde bilirsin elektronörofizyoloji bölümü vardı burada elektronörofizyoloji Teknikeri çalışması lazım ki bir hemşire ve bir ebe çalışıyordu halbuki görev yerleri ora değil eğitim almışlardı bu eğitimi veren devlet ve buraya yerleştirme yapan da devlet ben herhangi bir şekilde hiç bir bölümü suçlamaıdim kimse de böbürlenmesin çünkü şu durumda kimi nere veriyorlarsa orada çalışıyorlar yani bu konuda kimsenin söz hakkı yok servise gelinde aynı şekilde tabiki orda herhangi bir anestezi teknisyeni çalışamaz bana kalırsa çünkü hasta takibi gibi şeyler yapıyorlar sadece endoskopi de çalışan anestezi biliyorum oda hastalar hazırlık aşamasında uyutuluyor için umarım anlıyorsunuz demek istediğimi çünkü ben hemşireler neden orda burda çalışıyorlar demiyorum yada milletin hakkı olanı yapıyorlar demiyorum çalışma yerlerinde çalışıyorlar ve kendi yapmaları gerekenleri yapıyorlar sadece gördüğüm bir kac birşey var o da meslek grubunun seçimi değil diyorum tartismayi uzatmaya gerek olmadığından yazdım

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Ocak 2019 13:32

Evt devlet hastanesndym, arkdsma sordum başka ilde yoğun bakımda çlşyr ne anestezi teknikeri dedi bana, sadece hemşire var( olması gereken de o) burada bişi olduğunda anestezi doktorunu arıyoruz diyor, anestezi teknikri gelmiyor yani, üniversite yogun bakımdada staja çok çıktım hemşire dışında kimse yoktu, size denk gelmş olablr ama bizim çoğu yerde yok,, sizin meslekler daha yeni yeni gündeme geldiği için eskiden beri dedignz yerlerde hep hemşire ebe vardı, 50 yaşındaki ebe hemşire yıllardır eeg de çlşyrsa onu oraya veren idaredr belliki elemanı olmadığı için yıllardır orda çalışıyor, kalkıp bu saatten sonra onu alıp hic bilmediği bir birime de vermez coğu idare bunu yapmaz, sıkıntı şu, sadece hemşireyi lafın içinde geçiriyorsunuz diğer meslekler de var gerçekten görev dışı çalışan onların ismini geçirsenz kimse size bişi demez, ama acilde yoğun bakımda çalışan hemşireye laf söyleyenler var, yoğun bakımda hemşire çalışmasın diyorlar, bşz napalm nerde çalışalım onlar söylesin ozaman, aldığımz eğitim belli çlşma hakkımız belli, ama insanlar anlamıyor, iyi günler dilerim

Hilalm1, 5 yıl önce

Hangi hastanede çalışıyorsun peki sen devlet hastanesi mı çünkü şuana kadar 2 hastanede çalıştım biri üniversite biri devlet ve ikisinde de yoğun bakımda yoğun bakım hemşiresi ve anestezi çalışıyordu bölümü reanimasyon olan teknikerler ben burda bildiğimi yazıyorum tartışmak değil niyetim bu duruma da düşmemek herhalde kime neyi ispatlıyor gördüğümü söyledim mesela benim çalışma yerlerinde bilirsin elektronörofizyoloji bölümü vardı burada elektronörofizyoloji Teknikeri çalışması lazım ki bir hemşire ve bir ebe çalışıyordu halbuki görev yerleri ora değil eğitim almışlardı bu eğitimi veren devlet ve buraya yerleştirme yapan da devlet ben herhangi bir şekilde hiç bir bölümü suçlamaıdim kimse de böbürlenmesin çünkü şu durumda kimi nere veriyorlarsa orada çalışıyorlar yani bu konuda kimsenin söz hakkı yok servise gelinde aynı şekilde tabiki orda herhangi bir anestezi teknisyeni çalışamaz bana kalırsa çünkü hasta takibi gibi şeyler yapıyorlar sadece endoskopi de çalışan anestezi biliyorum oda hastalar hazırlık aşamasında uyutuluyor için umarım anlıyorsunuz demek istediğimi çünkü ben hemşireler neden orda burda çalışıyorlar demiyorum yada milletin hakkı olanı yapıyorlar demiyorum çalışma yerlerinde çalışıyorlar ve kendi yapmaları gerekenleri yapıyorlar sadece gördüğüm bir kac birşey var o da meslek grubunun seçimi değil diyorum tartismayi uzatmaya gerek olmadığından yazdım

24 Ocak 2019 14:20

Olayı anlatamıyoruz arkadaşlara. Hemşirelere hasta verilir. Hastalarımızın tıbbı bakım ve tüm tıbbi prosedürleri uygularız. Buna yetkimiz var. Ancak arkadaşlar hemşireler yerine çalışmayı, hasta bakmayı istiyorlar sanki aldıkları eğitim bunun üzerineymiş gibi. Ayrıca bende yoğun bakımda acilde bir tane anestezi teknikeri görmedim.

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Evt devlet hastanesndym, arkdsma sordum başka ilde yoğun bakımda çlşyr ne anestezi teknikeri dedi bana, sadece hemşire var( olması gereken de o) burada bişi olduğunda anestezi doktorunu arıyoruz diyor, anestezi teknikri gelmiyor yani, üniversite yogun bakımdada staja çok çıktım hemşire dışında kimse yoktu, size denk gelmş olablr ama bizim çoğu yerde yok,, sizin meslekler daha yeni yeni gündeme geldiği için eskiden beri dedignz yerlerde hep hemşire ebe vardı, 50 yaşındaki ebe hemşire yıllardır eeg de çlşyrsa onu oraya veren idaredr belliki elemanı olmadığı için yıllardır orda çalışıyor, kalkıp bu saatten sonra onu alıp hic bilmediği bir birime de vermez coğu idare bunu yapmaz, sıkıntı şu, sadece hemşireyi lafın içinde geçiriyorsunuz diğer meslekler de var gerçekten görev dışı çalışan onların ismini geçirsenz kimse size bişi demez, ama acilde yoğun bakımda çalışan hemşireye laf söyleyenler var, yoğun bakımda hemşire çalışmasın diyorlar, bşz napalm nerde çalışalım onlar söylesin ozaman, aldığımz eğitim belli çlşma hakkımız belli, ama insanlar anlamıyor, iyi günler dilerim

24 Ocak 2019 17:00

Sen atanamayan kişilere gelipte son atamada atanmış zekası geri bunun de sonra ben sen geç zimmete düştün deyince zimmete düşmeyenlerle dalga geçti. Ben zimmete düşmeyenlere hiçbir şey söylemedim sen o dönem fazla alıngan olduğun için lafı başka yerinden anlıyordun. Bir şey demeyeyim diyorum ama zorla bir şey dedirtiyorsun. Bende zimmete 1 ay geç düştüm. Zimmete düşmeyenlerle dalga falan geçmedim. Kendi söylediklerini oku sonra başkası bir şey dediğinde zoruna gitmesin. Son atamada zorla atanmışsın, yok şu olmuşsun. Er ahlakımla atandım mı? Evet. Devlet son atamada atanana hakkını mı alıyor hayır. O zaman sus kendi söylediğin SAÇMA SAPAN şeyleri oku sonra benim zimmet hakkımda ki yorumu oku. Demek ki yaran var zoruna gidiyor arkadaş kusura bakma.

Ha bide sen zimmet bekleyenlerle mağdur edilen arkdslarla dalga geçen hallerinden anlamayan vicdani duyguları kenara bırakmış birisin, bu insanlar keyfinden beklemiyor kurumların yavaşlığı, sorumsuzluğu yüzünden bekliyor her hafta 10 20 kişiye zimmet haberi geliyor, olumsuz olsak bize de temmuzda gelirdi evrağımz, son olarak kurumlar atama bekleyenleri de mağdur ediyor atama yapmadığı gibi onlara toplam sayı ile ilgili ilk alımın nezmn yapılacağı ile ilgili hicbir bilgi paylaşımı yapmıyor ocak sonu gelmişken, sen mağdur sağlıkcıların yanında olma boş boş lak lak yap git kurumların yanında ol, el pençe olan sensin bu çok belli

24 Ocak 2019 17:01

Aşağılık duygusu çok fazla olan bir insansın haberin olsun.

Zimmette devlet çalışanları kurumları hak yedi beynin yok herhalde bunu algılamaya, daha bekleyen masum yüzlerce arkdslarn var vicdansız, kendini bizden önce düştün diye havalara girme kimlerin nasıl düştüğünü nasıl napıp düştüğünü herks biliyor, zimmetr düşene kadr hergün burdap yazıyordn düşürsünler bni diye, sonra düşer düşmez sen meslektaşlarna sırtını dönüp giden bir şahsiyetsn, biz derece yapıp istedgmz yere seçerek atandık çok şükür paramedklrn ön lisanstan nekadar düşük netle atandığını biliyor herks, okdr düşüksünz ki tds radyoloji başarı da hepsi sizi geçti vede ilk yardımı da biliriz eğitimini aldık sen merak etme, sen daha paremedk kimdir bilinmeyen unvanını halka anlat her vakada hemşireyiz diye tanıtma kendini sonra gel olmayan zekanla hemşirelere laf sokmaya çalış, ama küçük düşüyorsun bunu unutma, hastanenin bel kemiği biziz 1dk bırakalım işi o hastane yürümez, bunu bi anla, , doktorlar ve hastalar gelip bize teşekkür ediyor sana değil

24 Ocak 2019 17:07

Okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ben susuyorum arkadaş ya. Hemşireliğide biliyorum, 112 yide. İki kendimi övdüm hemşire arkadaşların "hastane kralı biziz, hastane bizim hakkımız, çatlayın patlayın, biz olmasak hastane çöker, biz harikayız, her yer bizim hakkımız... vs" dediğini gördünüz. Bir mesleğin kendisini övmesine dayanamıyorsanız çünkü bu kadar aşağılık kompleksiniz var. Size sizi gösterdim ve ne kadar sinir olduğunuzu sizde gördünüz. Her hemşire konusunda çıkıp "4 yıl okuduk biz, biz harikayız ulan" diye etrafta dolanıp kendinizi arşa çıkarıyorsunuz. İşte dışarıdan görünümünüz bu arkadaşlar. Önemli bir personelsiniz, ama adı üstünde hepimiz yardımcı sağlık personeliyiz. O yüzden çok yukarılarda dolaşmayın. Bu arada bir soru. Çok basit bir şekilde harabe de hipertansiyon hastaya doktora vs sormadan Kapril verebilir misiniz? Ya da hipotansiyon hastaya kimseye sormadan İzonotik tedavisi başlayabilir misiniz? Cevabı hafız. Ama paramedik sahada tanıyı koyar basitten tedaviyi başlar. Buna doktorda bir şey diyemez. Diyeceklerim bu kadar. Hadi kolay gelsin.
Reina95, 5 yıl önce

Susayım susayım diyorum ama yine sinirlerim tepeme cıktı! Doktorlarla eşitsiniz? Yanlıs okumadım dimi doktorlarla eşit olduğunuzu söyledin ağzım acık bakıyorum suan gerçekten sen ki hiç bir yeri tutturamamıs sınavsız geçiş hakkını kullanarak 2 yıllık paramediğe geçmişsin birde doktorlarla Avrupada eşitiz hemşirelikten kaçtım ben diye üstünü mü örtmeye çalısıyorsun? Offff :D Konustukça batıyorsun arkadasım ya aman al acilin senin olsun otur sevin oldu mu? Kardeş sen diyorsun yok acil müdahale yok ilaç yetkisiymiş miş o hemşire yogun bakımda serviste gece nöbetinde basında sürekli doktor mu var sanıyorsun? Sadece doktorun demesiyle ilaç yapıyormus musuz yok efendim doktorun ağzına bakıyomuş musuz? Gecenin 3 ünde adam akıllı serviste doktor bulda göreyim ben seni o doktor servise gelene kadar o hasta ölür ölür stajda dahi kaç kere hemşirenin hayat kurtardığını gördüm ben hayalinde ne var hasta orda ölüyor hemşire telefon acıp doktor bey ne yapsak diye oturup doktorla mı konusuyor sanıyorsun sen? Yeri geldi sizin ilaç yetkiniz yok diyorsun ya o ilaçlarıda kendi basına yapıyor hemsire sen yorma kendini hatta doktor geldiğinde su su ilaçları yaptık acil durumdu ordere yazarsınız diye bilgilendirme yapıyoruz. Bizim teknik bilgi ve becerimizi siz sadece doktorun dediğini yapıyorsunuz baska birsey yaptığınız yok diyerek küçümseyenezsin hemşire paremediğin yaptığının âlasını yapıyor hastanede aslında bunun sende farkındasında paramediğe geçmişsin ya burda konusup duruyorsun iste kalkmıs burda bir iki ilaç yapıyorsun diye yok ilaç yetkimiz varda yok tanı koyuyoruz da bırak Allah aşkına

Rabken
Yasaklı
24 Ocak 2019 17:23

ya bilmesek yedircen he doktorunda bi sey diyemeyecegine. canım sen diğer saglik peronelisin biz hemşireyiz. boş konuşma yani bize bizi gostermismis biz zaten biliyoruz kendimizi. iki ilaç ismi öğrenmiş yazıyo kiyamam. bu arada dikkat et 1 izotonik yuzunden paramedik bir arkadaşım patladı benim bu kadar guvenme kendine tanı koymuyosun bu arada sen hastaya recete yazamayacagin icin tani koyma gibi bir hakkin yok iyi kide yok
güneşeyakınay, 5 yıl önce
Okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ben susuyorum arkadaş ya. Hemşireliğide biliyorum, 112 yide. İki kendimi övdüm hemşire arkadaşların "hastane kralı biziz, hastane bizim hakkımız, çatlayın patlayın, biz olmasak hastane çöker, biz harikayız, her yer bizim hakkımız... vs" dediğini gördünüz. Bir mesleğin kendisini övmesine dayanamıyorsanız çünkü bu kadar aşağılık kompleksiniz var. Size sizi gösterdim ve ne kadar sinir olduğunuzu sizde gördünüz. Her hemşire konusunda çıkıp "4 yıl okuduk biz, biz harikayız ulan" diye etrafta dolanıp kendinizi arşa çıkarıyorsunuz. İşte dışarıdan görünümünüz bu arkadaşlar. Önemli bir personelsiniz, ama adı üstünde hepimiz yardımcı sağlık personeliyiz. O yüzden çok yukarılarda dolaşmayın. Bu arada bir soru. Çok basit bir şekilde harabe de hipertansiyon hastaya doktora vs sormadan Kapril verebilir misiniz? Ya da hipotansiyon hastaya kimseye sormadan İzonotik tedavisi başlayabilir misiniz? Cevabı hafız. Ama paramedik sahada tanıyı koyar basitten tedaviyi başlar. Buna doktorda bir şey diyemez. Diyeceklerim bu kadar. Hadi kolay gelsin.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
25 Ocak 2019 01:13

Seviyeni herkes gördü, kendini güzel tanımlamoşsn, aşağılık kompleksi olan zavallı bir paremedksin, zimmet zamanında zaten snn nolduğn belliydi, boş ötesi biri, Allah senin eline düşenlerin yardımcısı olsun, doktor gibi tanı koymaya çalışıp hastaya kim bilir neler yaparsın, hemşirelk kazanabilyrdm yazmadım etmedim paramedk okudum, kazanabilecek zekan varmıydı acaba, kpss de aldığın puandan da az çok belli, hava atmaya çalısan sensin ya, geliyordu gitmedim yazmadım, böyle biri olsan kpssden de yüksek alıp ilk atamada gideblrdn girdiğiniz ön lisans sınavından bile yüksek puan alamıyorsun anladın dimi demek istedgmi, Haydi işin yok senin burada, o gereksiz çeneni kapa artık, hemşireleri ağzına alma, senin yaranı herkes gördü!! hersyi doktora arayıp yapıyor kalkıp bırda ne yalanlar atıyor, ilk önce acile getirirken düzgün bir damar yolu aç da tansiyonunu ölç, boş durma o ambulansda,!!

Aşağılık duygusu çok fazla olan bir insansın haberin olsun.
25 Ocak 2019 11:13

Senin seviyeni herkes gördü fazla kasma kendini. Ne övdünüz kendinizi be. İyi hemşirelik kazandınız aferin. Benden sana serum seti, enjektör. Boş bol serum setler, im yaparsın hastanede. 4 yıl okumuştum. 4 yıl okuduğunuz dahiliye, cerrahi vs hastanede kullanıyor musunuz? Yoksa hayır. O zaman 4 yıl boşuna okumuşsunuz demek ki. Sizin kadar kendisini dev aynasında göre bir başka meslek grubu görmedim. Allah sana ve size akıl fikir versin. Ordinaryüs Prof hemşire seni.

Seviyeni herkes gördü, kendini güzel tanımlamoşsn, aşağılık kompleksi olan zavallı bir paremedksin, zimmet zamanında zaten snn nolduğn belliydi, boş ötesi biri, Allah senin eline düşenlerin yardımcısı olsun, doktor gibi tanı koymaya çalışıp hastaya kim bilir neler yaparsın, hemşirelk kazanabilyrdm yazmadım etmedim paramedk okudum, kazanabilecek zekan varmıydı acaba, kpss de aldığın puandan da az çok belli, hava atmaya çalısan sensin ya, geliyordu gitmedim yazmadım, böyle biri olsan kpssden de yüksek alıp ilk atamada gideblrdn girdiğiniz ön lisans sınavından bile yüksek puan alamıyorsun anladın dimi demek istedgmi, Haydi işin yok senin burada, o gereksiz çeneni kapa artık, hemşireleri ağzına alma, senin yaranı herkes gördü!! hersyi doktora arayıp yapıyor kalkıp bırda ne yalanlar atıyor, ilk önce acile getirirken düzgün bir damar yolu aç da tansiyonunu ölç, boş durma o ambulansda,!!

25 Ocak 2019 11:15

Bütün hastaları İv yol açtım, tüm vitallerini düzgün şekilde aldım. Ama hastanede oturmayan bir hemşire görmedim. Hasta gelir doktora teslim et, doktor derse kan al. O demezse otur ve diğer hemşirelerle doktor ve çalışma arkadaşlarının dedikodusunu yap. Neden hemşire olmadığımı şimdi seni görünce daha iyi anlıyorum.

hemsre05
Kapalı
25 Ocak 2019 11:28

Türkiyede teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi çok kötü oldu bir 10 sene öncesine kadar böyle değildi herkeste internet telefon felan yoktu eline telefonu alan internet paketi yapıyor geliyor buralara egosunu kasıyor karşısındakini aşağılıyor hakaretler ediyor nerede o kotalı internetin olduğu günler

Prm.1.1.2
Memur
25 Ocak 2019 11:39

Yıne en güzel yorum senin :). gecende paramdigin sallama cayi vardiya ona cok gulmustum.
hemsre05, 5 yıl önce

Türkiyede teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi çok kötü oldu bir 10 sene öncesine kadar böyle değildi herkeste internet telefon felan yoktu eline telefonu alan internet paketi yapıyor geliyor buralara egosunu kasıyor karşısındakini aşağılıyor hakaretler ediyor nerede o kotalı internetin olduğu günler

Hayalperesthemşire
Müsteşar
25 Ocak 2019 20:09

Haydi başka kapıya yol al artık, senin gibilere fazlasıyla cevap verdm, kendime kızıyorum bunun için, boş gezenin boş kalfası, sadece çenesin, sende okul okuyacak üniversite lisans okuyacak kapasite yokki, zorlama kendini, bütün aldığımız eğitimei kullanıyoruz merak etme, boş konuşmaya devam et lak lakcı, evt 24 saat nöbet tutuyoruz çoğu zaman yemek yemeğe vaktimiz bile olmuyor su bile içmeyi un unutuyoruz, , 5dk oturuyoruz dinlenmek için gözüne batmış bravo valla , snn gibi vaka yok diye sabaha kadar istasyonda uyumuyoruz, tüm gece hastaların başındayız, yaptıgmz işle de gurur duyuyoruz

Senin seviyeni herkes gördü fazla kasma kendini. Ne övdünüz kendinizi be. İyi hemşirelik kazandınız aferin. Benden sana serum seti, enjektör. Boş bol serum setler, im yaparsın hastanede. 4 yıl okumuştum. 4 yıl okuduğunuz dahiliye, cerrahi vs hastanede kullanıyor musunuz? Yoksa hayır. O zaman 4 yıl boşuna okumuşsunuz demek ki. Sizin kadar kendisini dev aynasında göre bir başka meslek grubu görmedim. Allah sana ve size akıl fikir versin. Ordinaryüs Prof hemşire seni.
Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi