Editörler : crops35
22 Ocak 2019 13:35

2019/3 Kpss tercıh yapamıyorum

Harita kadastro mezunuyum ama tercihte ilgili bölümden mezun değilsiniz diye uyarı veriyor? bu alıma önlisans harita mezunları tercih yapamıyor mu? kılavuzda vardı sanırım önlisans kadro? Aynı durumu yaşayan var mı

Slymnctnkya
Memur
22 Ocak 2019 13:45

Harita kadastrodan mezun olmak yeterli değil mi Tapu Kadastro mu olması gerekiyor mezun olunan bölümün

mucizi
Kapalı
22 Ocak 2019 15:21

üstüne bişey okuduysan son mezun olunan bölüm kabul ediliyor

Slymnctnkya, 5 yıl önce
Harita kadastrodan mezun olmak yeterli değil mi Tapu Kadastro mu olması gerekiyor mezun olunan bölümün

Slymnctnkya
Memur
22 Ocak 2019 15:34

üzerine açıktan lisans oluyorum ama tek ders bıraktım bilerek mezun olmuyorum. siz harita mezunu musunuz?
mucizi, 5 yıl önce

boldblue2
Şef
22 Ocak 2019 16:01

böyle bir şey yok arkadaşım nerden uydurdun bunu öyle saçmalık mı olur mezun olduğu her bölüm için tercih verebilir yeter ki diploması olsun elinde

mucizi, 5 yıl önce

boldblue2
Şef
22 Ocak 2019 16:03

kardeş haritadan almıyor sadece tapu dan alıyor insan bir kılavuzu okur yani

Slymnctnkya, 5 yıl önce
üzerine açıktan lisans oluyorum ama tek ders bıraktım bilerek mezun olmuyorum. siz harita mezunu musunuz?

mucizi
Kapalı
22 Ocak 2019 16:14

hayr yapamazsın en son ne bitirdiysen ve en yüksek hangisi ise onu kabul eder ÖSYM..meslea lisans mezunu iken gidip önlisans okuyunca önlisandan tercih veremez, lisansdan vermek zorunda

boldblue2, 5 yıl önce

böyle bir şey yok arkadaşım nerden uydurdun bunu öyle saçmalık mı olur mezun olduğu her bölüm için tercih verebilir yeter ki diploması olsun elinde

boldblue2
Şef
22 Ocak 2019 16:21

sen lisansı niye karıştırıyosun adam önlisanstan bahsediyor ayrıca sınavdan sonra lisans bitirdiyse yine tercih verebilir yani her durumdu yazdığın eksik oluyor

mucizi, 5 yıl önce

hayr yapamazsın en son ne bitirdiysen ve en yüksek hangisi ise onu kabul eder ÖSYM..meslea lisans mezunu iken gidip önlisans okuyunca önlisandan tercih veremez, lisansdan vermek zorunda

mucizi
Kapalı
22 Ocak 2019 16:25

ihtimallerden bahsediyorum sen niye kudurdun anlamadım,

boldblue2, 5 yıl önce

sen lisansı niye karıştırıyosun adam önlisanstan bahsediyor ayrıca sınavdan sonra lisans bitirdiyse yine tercih verebilir yani her durumdu yazdığın eksik oluyor

Sefa-25
Kapalı
22 Ocak 2019 19:00

en yüksek neyse onu kabul eder 2 tane önlisans bitirdiysen ikisinden de tercih yaparsın ama lisans bitirirsen o önlisanslar daha birşeye yaramaz
mucizi, 5 yıl önce

Larock
Memur
22 Ocak 2019 20:06

Kpss son başvuru günü itibariyle, lisans mezuniyetine hak kazanmış değilseniz önlisanstan girebilir ve tercih yapabilirsiniz.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi