Editörler :
28 Mayıs 2019 01:47

emir311
Aday Memur

Arkadaslar bisey sormak istiyorum şimdi asgari ücret aliyoruz 2020 de tis olacak maaşlar artacak deniyor tamam belki artacak ama benim çok buyuk bir beklentim yok malesef suanda eski saglik bakanlığı eski kadrolu en düşük işçi maaşı 3500 civarında sanırım yeni tis le beraber 4000 lira oldugunu varsayalım bizimle yapilacak tisle bu eski kadrolu arkadaslarla maasimiz esitlenecek mi yani bu tis bize ne getirecek bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi acaba

28 Mayıs 2019 10:18

Civan5555
Aday Memur

Arkadaslar bisey sormak istiyorum şimdi asgari ücret aliyoruz 2020 de tis olacak maaşlar artacak deniyor tamam belki artacak ama benim çok buyuk bir beklentim yok malesef suanda eski saglik bakanlığı eski kadrolu en düşük işçi maaşı 3500 civarında sanırım yeni tis le beraber 4000 lira oldugunu varsayalım bizimle yapilacak tisle bu eski kadrolu arkadaslarla maasimiz esitlenecek mi yani bu tis bize ne getirecek bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi acaba

emir311, 3 hafta önce - Alıntıya git
Tam ne olur bilemiyorum ama 3 bin olur diye düşünüyorum aradaki farkı çok açmazlar tahminimce khk ile çalışan arkadaşlar iller arası değişiklik göstermekle beraber en düşük 2600 flan alıyorlar bizimkide tahminimce 3bin olur diye düşünüyorum. Net birşey bilen varsa tabi paylaşsın öğrenelim bizde
28 Mayıs 2019 10:32

emir311
Aday Memur

Yanlışın var biz asgari ücret alıyoruz saglik bakanlığı

08 Haziran 2019 15:23

hilalbcn
Aday Memur
Kadromuz aynı sosyal haklarımız farklı khklılarla. Onlar büro iş kolundalar sürekli işçiler sağlık iş kolundalar. Aynı değiliz 2020 sözleşmesini imzaladıkları zaman aynı olacağız.
09 Haziran 2019 13:41

Saceva
Aday Memur
Arkadaşlar bumaranızı yazın tayin bilği grubana ekliyim
10 Haziran 2019 11:09

wxxw
Daire Başkanı

burda büyük haksızlık var ve bu uygulama Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı.işkur dan alınan işçiler,696 khk ile kadroya alına işçilerle aynı unvanda aynı işi yapacak işe yeni başlayacaklar 2019 Kamu toplu iş sözleşmesine dahil edecekler ama 696 sayılı khk ile Taşerondan kamuya alınan ve yıllardır zor şartlarda asgari ücretle çalışan işçiler 2019 kamu toplu iş sözleşmesine dahil edilmiyor.Kadro verdiyseler ki öyle diyorlar niye o zaman bu ayrım haksızlık.Kamuda tüm kadrolu işçiler aynı hakalra sahip olmalıdır.Anayasa ve insani olarak aynı kurumda aynı işi yapan yan yana çalışan tüm işçiler eşit hakalra sahip olması gerekir kıdem farkı dışında bu haksız uygulamaya son verilmelidir.696 SAYILI KHK YENİDEN REVİZE EDİLMELİDİR.

Toplam 46 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?