Editörler : Pangaea
25 Ocak 2019 09:56

Aday memurlukta izin

Arkadaşlar merhaba

657 yi okudum fakat tam aydınlatmadı beni. Aralıkta atandım ve mart ayında doğumum var. Normalde doğumdan önce 8 sonra 8 hafta iznim var atıyorum nisanda bitti soruşturma izinlerin ne kadarını kullanabilirim. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler

KeepitreaL
Aday Memur
25 Ocak 2019 10:27

aday memurun yıllık izni yoktur doğum için aday asil memur ayrımı yazmıyor kanunda

zLkF11
Daire Başkanı
25 Ocak 2019 10:40

Aday memurun işe başlama tarihinden 1 yıl geçmedikçe yıllık izni yoktur. Bu süre zarfında sadece 10 gün mazeret izni alabilir. Bu da adı üstünde mazeretin olması ve idarenin tamam demesiyle kullanılabilir. Sizin durum ise işe başladığınız zaman(güvenlik soruşturmasının bittiğini varsayarak) bir dilekçe vererek yasal hakkınız olan doğum iznini kullanmak istediğinizi dile getirmeniz olacaktır. Bundan sonra doğumdan sonraki 8 haftayı kullanma hakkınız var.

uçakkk
Aday Memur
25 Ocak 2019 12:40

teşekkürler

zLkF11, 5 yıl önce

Aday memurun işe başlama tarihinden 1 yıl geçmedikçe yıllık izni yoktur. Bu süre zarfında sadece 10 gün mazeret izni alabilir. Bu da adı üstünde mazeretin olması ve idarenin tamam demesiyle kullanılabilir. Sizin durum ise işe başladığınız zaman(güvenlik soruşturmasının bittiğini varsayarak) bir dilekçe vererek yasal hakkınız olan doğum iznini kullanmak istediğinizi dile getirmeniz olacaktır. Bundan sonra doğumdan sonraki 8 haftayı kullanma hakkınız var.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi