Editörler : gubaz
26 Ocak 2019 20:03   

Yapılandırılan kredi kartına peşin ödeme sonrası faizleri geri alma

arkadaşlar daha önce ödeme güçlüğü çekip kredi kartı yapılandırması yaptım. daha sonra ziraatin birleştiren ihtiyaç kredisinden faydalanıp kredi kartı borcunu tamamen kapattım. sorum şu : ilk yapılandırma yaptığımda 7 bin tl civarında faizi vardı. ziraate başvurup borcun tamamını ödediğim de faiz 3600 tl kalmış. ben 3600 tl faizi geri alabilir miyim sonuçta peşin ödeme yapıldı

27 Ocak 2019 09:37

hasan677
Aday Memur
normal sartlarda almalisin ama bu birlestiren kredi dedikleride yapilandirma bir nevi o yuzden sanmiyorum
05 Şubat 2019 14:24

debug
Genel Müdür

Tabi ki alacaksın. Borcunu nasıl kapadığın borcun olan bankayı ilgilendirmez. Onun belli bir hesaplaması var ancak. 3600'ün tamamı olmasa da bir kısım kesinti yapılıp ona göre düşer borçtan. yoksa diğer banka bedavadan faize konmuş olur ki mantıksız. Tabi senin yerine ziraat bankası iade almadıysa bu parayı :)) Belki de bu kadar düşük faizle kredi vermesinin bir sebebi budur. kredi sözleşmesine bir madde ekleyip erken kapamadan doğan alacak haklarını devretmişsindir ziraat bankasına onlar da o yüzden %1.10'la kredi vermişlerdir sana :) sen yine de ara bi sor borcu kapadığın bankayı

14 Nisan 2019 17:15

asbadayı
Yasaklı
Güncel
Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?