Editörler : smtvs
30 Ocak 2019 01:18   

Mühendislik ve müfettiş yardımcılığı

Merhabalar,

İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Aklımda ki soruları bir çoğunu internette arayarak ya da forumda buldum fakat bazılarını buraya sormam gerekti.

Umarım bilgisi olan hocalarım es geçmeden cevap verirler.

Yds sorunum olmadığını öncelikle söyliyeyim.

İktisat , hukuk , maliye , istatistik gibi testlerin (alanların) hangisine çalışmam gerektiğini bir türlü anlamadım.

Eğer ki kurumdan kuruma bakanlıktan bakanlığa değişiyorsa ben bunu nereden bileceğim. (bazı bilgiler var forumda fakat çook geçimişte kalmış)

Ben hukuk çalışmaya başlasam ve ilanda istatistik ağırlıklı puan türü isterse ne yapıcam.

Daha önce özellikle inşaat mühendisi olup bakanlıklar da ya da iller bankası gibi kurumlar da müfettiş , uzman yard. olarak atanan ya da atananı tanıyan bilen varsa lütfen bilgilendirsin beni.

Herkese kolay gelsin.

30 Ocak 2019 02:30

fd1453
Aday Memur
bir yönetmelik veya mevzuat değişikliği ile a grubu mühendis alımlarında sadece p 1 2 3 puanları kullanılacaktır o yüzden iktisat hukuk maliye gibi sınavlara girmene gerek yoktur diye biliyorum ileride başka bir değişiklik yapılır mı bilemem
30 Ocak 2019 02:32

rainman1
Aday Memur
bir yönetmelik veya mevzuat değişikliği ile a grubu mühendis alımlarında sadece p 1 2 3 puanları kullanılacaktır o yüzden iktisat hukuk maliye gibi sınavlara girmene gerek yoktur diye biliyorum ileride başka bir değişiklik yapılır mı bilemem
fd1453, 3 hafta önce - Alıntıya git

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. 

30 Ocak 2019 16:03

rainman1
Aday Memur

Başka bilgisi olan yok mu ?

04 Şubat 2019 23:25

delikadiruleyn
Memur

Başka bilgisi olan yok mu ?

rainman1, 3 hafta önce - Alıntıya git
İktisat, hukuk, işletme, maliye, muhasebe vs iibf mezunları için. Mühendislerde sadece gk gy var bir de dil. Bu şartlara uyan puanlarla eğer açılırsa mesleğinize uygun ilanlara başvurabilirsiniz.
Toplam 4 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?