Editörler : Pangaea
31 Ocak 2019 11:32

7-8 yıldır ilan açmayan belediyeler...!

Arkadaşlar bazı belediyeler dikkat edin çok uzun zamanlar ilan açmıyor( SAKARYA, KOCAELİ, KONYA...LİSTE UZAR GİDER) hiç mi emekli olan yok hiç mi işten ayrılan yok yada yeni kurulan birimlere nasıl personel yetiştirebiliyorlar ? hatta olduğunuz şehrin belediyelerine bakın sürekli birileri belediyede işe başlıyor !! Memurlar.net lütfen haber yap !!!

serkan.flz
Memur
31 Ocak 2019 12:32

+

matrixnity
Aday Memur
31 Ocak 2019 12:33

gençlik kollarından geliyor personel kpsssiz mis

sinantrgt
Aday Memur
31 Ocak 2019 12:45

bizim burdakiler genelde başkanın yiğeniyle evlenince belediye personeli oluyor :)

serkan.flz
Memur
31 Ocak 2019 17:33

+++

Kartal006
Aday Memur
31 Ocak 2019 17:48

Tüm kamu kurumları merkezi atamayla alınmalı ama artık KPSS formalite oldu anca başvuru yaparken 60 baraj koyarlar o kadar.

uturk
Aday Memur
31 Ocak 2019 18:01

+

zLkF11
Daire Başkanı
31 Ocak 2019 18:55

Kendi memleketim olan Bingöl'den söyleyeyim. En son ne zaman alım yaptı bilmiyorum. Benim okul dönemim dahil yok sanırım en son 90 lı yıllarda yaptılar :D personel olayı nasıl oluyor derseniz mesela zabıta alımı için memleketin ne kadar serseri züppe adamları vardıysa zabıta oldu. Sanırım esnaf korksun diye yapmışlardır hemen kötü düşünmeyin arkadaşlar :D Bunun gibileri saymak çok. Her şehirde böyledir bu işler

Clipper34
Aday Memur
31 Ocak 2019 20:36

+++

serkan.flz
Memur
01 Şubat 2019 11:35

ibo029
Aday Memur
01 Şubat 2019 14:43

belediyede çalışacak kişinin o yöreyi,o şehri çok iyi bilmesi gerekiyor. bu sebepledir ki belediyelere böyle yetki verildi.kpss ile personel alacak olsa; adam geliyor 1 yıl sonra tayin isteyip memleketine dönmenin peşinde oluyor. buda hizmetlerde bayağı bir olumsuzluk yaratıyor. durum çok farklı yani

Dark.N
Kapalı
01 Şubat 2019 14:51

Katılıyorum. Belediyelere öyle rastgele kpss'yle falan adam alınmamalı. Düşünsenize misal Tekirdağ'ı bölgeyi insanlarını dilini aksanını tanımayan Ağrı'dan birinin gelip zabıtalık yaptığını burada. Kültürel bir şok olurdu adam için zaten kısa zamanda memleketine dönmenin yollarını arardı, hizmetler aksardı. Doğu'ya kpss ile atanan öğretmen, memur arkadaşlarımızın yaptığı ilk iş ne? Bir an önce binbir hile, dolapla kendilerini memleketlerine atandırttırmak

ibo029, 5 yıl önce

belediyede çalışacak kişinin o yöreyi,o şehri çok iyi bilmesi gerekiyor. bu sebepledir ki belediyelere böyle yetki verildi.kpss ile personel alacak olsa; adam geliyor 1 yıl sonra tayin isteyip memleketine dönmenin peşinde oluyor. buda hizmetlerde bayağı bir olumsuzluk yaratıyor. durum çok farklı yani

serkan.flz
Memur
01 Şubat 2019 15:13

boş konuşmayın!!! üniversite okumuş insanlarsınız !!! merkezi olsun fakat ikamet şartı olsun o zaman ? böyle iş mi olur partilere yakın olan yeteneksiz adamlar girsin oh ne ala memleket sebep ne başka şehirden gelen gidiyomuş muş muş !! siz okumuş kesim yanlış düşünüosanız memlektin işi gerçekten zor devam hep böyle aferin size !

Dark.N, 5 yıl önce

Katılıyorum. Belediyelere öyle rastgele kpss'yle falan adam alınmamalı. Düşünsenize misal Tekirdağ'ı bölgeyi insanlarını dilini aksanını tanımayan Ağrı'dan birinin gelip zabıtalık yaptığını burada. Kültürel bir şok olurdu adam için zaten kısa zamanda memleketine dönmenin yollarını arardı, hizmetler aksardı. Doğu'ya kpss ile atanan öğretmen, memur arkadaşlarımızın yaptığı ilk iş ne? Bir an önce binbir hile, dolapla kendilerini memleketlerine atandırttırmak

serkan.flz
Memur
01 Şubat 2019 15:14

boş konuşmayın!!! üniversite okumuş insanlarsınız !!! merkezi olsun fakat ikamet şartı olsun o zaman ? böyle iş mi olur partilere yakın olan yeteneksiz adamlar girsin oh ne ala memleket sebep ne başka şehirden gelen gidiyomuş muş muş !! siz okumuş kesim yanlış düşünüosanız memlektin işi gerçekten zor devam hep böyle aferin size !!!

ibo029, 5 yıl önce

ibo029
Aday Memur
01 Şubat 2019 15:16

sen çok biliyorsun. cumhurbaşkanı olmalısın

serkan.flz, 5 yıl önce

boş konuşmayın!!! üniversite okumuş insanlarsınız !!! merkezi olsun fakat ikamet şartı olsun o zaman ? böyle iş mi olur partilere yakın olan yeteneksiz adamlar girsin oh ne ala memleket sebep ne başka şehirden gelen gidiyomuş muş muş !! siz okumuş kesim yanlış düşünüosanız memlektin işi gerçekten zor devam hep böyle aferin size !!!

serkan.flz
Memur
01 Şubat 2019 15:17

herşey müstehak size kpss de kalksın herkes torpille girsin hadi boş yapma devam et, cevap vermeye değmezsiniz

ibo029, 5 yıl önce

ibo029
Aday Memur
01 Şubat 2019 15:17

aynen öğle. ama bazı kalın kafalar anlamıyor. düz mantık tipler.

Dark.N, 5 yıl önce

ibo029
Aday Memur
01 Şubat 2019 15:18

yav hee he.

serkan.flz, 5 yıl önce

herşey müstehak size kpss de kalksın herkes torpille girsin hadi boş yapma devam et, cevap vermeye değmezsiniz

black-jack
Aday Memur
01 Şubat 2019 15:40

Konu başlığını iyi açmışsınız fakat artık bir çok kamu kurumu belediyelerden farksız(bazı kamu kurumları hariç) bunun sebebi de bizleriz kimse bu lafımı da yanlış anlamasın. Neden diyecek olursanız kamu da yada özel sektörde çalışıyor olun illa ki siyasilere yolunuz düşüyor öncelikle onların süzgeçinden geçiyoruz onlar onay verirse oluyor yoksa yok sen herşeyi bilsen de yok en basit örnek iş kur eleman alacak typ işçi alacak 50 tane araya kimler girmiyor ki bakan danışmanı mı, müşteraşar mı, dersin bu liste uzayıp gidiyor. Kamu kurumuna tayin dilekçesi veriyorsunuz diyor ki bu yazının referansı kim, adama ihtiyacım var ama yukarısı evet demezse olmaz beyefendi memur siyasi partiye olabilir mi kanunen diyorum bu sizin sorununuz diyorlar yada bu işler böyle ilerliyor, memurluğun bir kısmı hala eski kafayla ilerliyor farklı birşey yok anlayacağınız.

Kamu da çalışan bir çok kişi(hakkıyla birşeyler kazandırmaya çalışanlar hariç) özelde çalışamaz.adam mühendis master yapmış doktora yapmış dil biliyor yani adamın cv'si çok iyi sözleşmeli mühendis için dilekçe veriyor adam mülakata alınıyor adam iş anlamında da diğer konular anlamında da bir çok şeyi biliyor ama adam alınmıyor neden çünkü adamın REFERANSI yok. Diğer mühendise koyun versen akşama hepsini kaybeder o kişi alınıyor ve alındıktan sonra da diyorki ben hakkımla geldim sonra da müteahit firmaları mühendisle papaz oluyor sen nasıl mühendissin seni buraya alanın diye başlıyorlar haklı olarak onların yerine kendimizi koyalım biz paramızı alamasak deriz. Yakında alımlar sen gel sen gelme olayına döner Levent KIRCA'nın yaptığı skeç gibi bilmeyenler için

https://www.youtube.com/watch?v=kfG8WoS5n9E

link'e tıklayıp izleye bilirler. Konuşulacak çok şey var ama...... Değişen birşey yok malesef........

shava07
Aday Memur
01 Şubat 2019 17:27

valla sana uzun uzadıya cevap verecektım de

neyse

kpss acılımını bı hatırla bılıyorsan sayet

ha bı de unıversıte okudun ya dıye dusunuyorum

belkı sen farklı sehre gıtsen halkı anlamazsın ama ınan bana kpss den o puanı alacak adam o kadar da bos degıldır yanı

ibo029, 5 yıl önce

serkan.flz
Memur
01 Şubat 2019 17:49

malesef anlayacak kapasiteleri yok boşver kardeşim bende yazacaktım ama değmez bu şahsiyetlere

shava07, 5 yıl önce

valla sana uzun uzadıya cevap verecektım de

neyse

kpss acılımını bı hatırla bılıyorsan sayet

ha bı de unıversıte okudun ya dıye dusunuyorum

belkı sen farklı sehre gıtsen halkı anlamazsın ama ınan bana kpss den o puanı alacak adam o kadar da bos degıldır yanı

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi