Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Haziran 2019 08:52

egefe20
Genel Müdür

Takip edenler oluyordu. Açtığım davayı kazandım. Güvenlik soruşturmamın neden olumsuz geldiğini de öğrendim. Gerçekten komik, buradan yazmam mümkün değil detaylarını ama şu kadarını söyleyeyim şüpheli konumda dahi olmadığım bir soruşturma dosyasında yapılan hata nedeniyle benim de ismim vardı ve güvenlik soruşturmam olumsuz geldi. Yazıklar olsun 1 senem boşa gitti. Şimdi bakalım tekrar aynı yere mi atayacaklar süreç nasıl işleyecek. Bilen varsa lütfen yazsın.

10 Haziran 2019 17:10

yokyavallahallah
Aday Memur

Peki mahrum kaldığınız haklarınız? Onlar iade edilecek mi?

11 Haziran 2019 00:26

Ynsdrmz
Aday Memur

Takip edenler oluyordu. Açtığım davayı kazandım. Güvenlik soruşturmamın neden olumsuz geldiğini de öğrendim. Gerçekten komik, buradan yazmam mümkün değil detaylarını ama şu kadarını söyleyeyim şüpheli konumda dahi olmadığım bir soruşturma dosyasında yapılan hata nedeniyle benim de ismim vardı ve güvenlik soruşturmam olumsuz geldi. Yazıklar olsun 1 senem boşa gitti. Şimdi bakalım tekrar aynı yere mi atayacaklar süreç nasıl işleyecek. Bilen varsa lütfen yazsın.

egefe20, 1 ay önce - Alıntıya git
Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanan daha sonra açtığı davayı kazanan arkadaşım oldu. Atandığı il içerisinde boş kontenjanı olan bir okula atamasını yaptılar. Atandığı yer bir ilçenin köyü iken daha sonra il merkezine ataması yapıldı. Geriye yönelik tüm haklarını almak için ayrıca dava açtı. Göreve dönem başında başlamasına rağmen henüz geriye yönelik haklarını almış değil ayrıca.
11 Haziran 2019 00:28

Ynsdrmz
Aday Memur

egefe20, 1 ay önce - Alıntıya git
Ayrıca MEB mahkeme sonucu ile direk göreve başlatmak yerine tekrar güvenlik soruşturması yaptı daha sonra göreve başladı
11 Haziran 2019 03:33

Kyrgiakos27
Memur
Hocam gs nin olumsuz olduğunu il mem mi haber verdi, yoksa dosyanızı bakanlığa gönderip bakanlıktan da olumsuz gelince mi haberdar edildiniz
Yalancılara Kızan, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet nasıl öğreniliyor olumsuz geldiği?

11 Haziran 2019 08:19

egefe20
Genel Müdür

son mesajdan başlayayım güvenlik soruşturmamın akıbetini; öncelikle bakanlığa gittiğini telefonla arayarak il mem'den , bakanlığı arayarak da olumsuzluğunu öğrendim. Ardından evime tebligat geldi. Atama iptal onayım.

"Peki mahrum kaldığınız haklarınız? Onlar iade edilecek mi?" demiş bir arkadaşımız. İnsanlar dava açmamı (maddi-manevi) söylüyor. Özellikle bu süreçte çok yıprandım ama her ne olursa olsun devletimden çalışmadığım zamanla ilgili maddi de, 3-5 kişinin yaptığı hata ile ilgili manevi tazminatta almayı içime sindiremem. Haklarımı helal ediyorum yani.

Artık Meb aynı yere mi atar yoksa il içinde başka bir okula mı bekleyip göreceğiz. Ya da tekrardan gs yapar mı.

15 Haziran 2019 17:13

Ndnsz
Aday Memur

Cok gecmis olsun idare mahkemesimi olumlu karar verdi ve bundan sonraki surecinizide buradan paylasirsaniz cok iyi olur.

16 Haziran 2019 11:59

dante16
Aday Memur

arkadaşlar merhaba, bende son iki sözleşmeli öğretmenlik mülakatından 50 - 55 verilerek atanma hakkım elimden alındı. kapanan üniversitede 2015 kasımda 3 gün sigorta girişim var. başka da hiçbir şekilde hiç bir örgüt oluşumla bağlantım yok. sadece 3 gün sigorta girişim var diye eleniyorum. Son mülakat sonucuna YD davası açtım. Meb de savunma olarak soruları bilemedi demiş. Sorulan 1 soru bilgi sorusu geldi bana geri kalan 3 soru yorum sorusuydu ancak ben elendim. YD davasından dolayı büyük ihtimalle haklı çıkacağım. eğer haklı çıkarsam atama şansı verirler mi ? yoksa bir sonraki mülakata girip ondan mı geçer not alıp atanacağım ? Son olarak da memuriyet olursa atanamadığım 2senenin tazminatı mümkün mü ?Tecrübe eden, duyan veya bilgisi olan var mı ?

17 Haziran 2019 08:23

egefe20
Genel Müdür

arkadaşlar merhaba, bende son iki sözleşmeli öğretmenlik mülakatından 50 - 55 verilerek atanma hakkım elimden alındı. kapanan üniversitede 2015 kasımda 3 gün sigorta girişim var. başka da hiçbir şekilde hiç bir örgüt oluşumla bağlantım yok. sadece 3 gün sigorta girişim var diye eleniyorum. Son mülakat sonucuna YD davası açtım. Meb de savunma olarak soruları bilemedi demiş. Sorulan 1 soru bilgi sorusu geldi bana geri kalan 3 soru yorum sorusuydu ancak ben elendim. YD davasından dolayı büyük ihtimalle haklı çıkacağım. eğer haklı çıkarsam atama şansı verirler mi ? yoksa bir sonraki mülakata girip ondan mı geçer not alıp atanacağım ? Son olarak da memuriyet olursa atanamadığım 2senenin tazminatı mümkün mü ?Tecrübe eden, duyan veya bilgisi olan var mı ?

dante16, 1 ay önce - Alıntıya git

Siz mülakat aşamasında elendiğiniz için tekrardan mülakata alırlar. Ayrıca atanmadığınız için de 2 senelik maaş talebiniz uygun görülmez diye düşünüyorum. Atanıp atandıktan sonra elenseydiniz (güvenlik soruşturması v.b) maaş hakkı olabilirdi.

Toplam 29 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?