Editörler : Mehmet Balci
03 Şubat 2019 19:26   

İşkur soruşturma bekleyenler buraya yazsın
İşkura atanan arkadaşlar güvenlik soruşturması konusunda atanmadan önce cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlandı soruşturmaların. en geç 60 iş günü içinde sonuçlandırılma zorunluluğu getirildi 2 hafta kaldı bu sürenin dolmasına emniyetin bu konuda bilgisi var mıdır sizce bilgisi olan arkadaş var mı ?
04 Şubat 2019 08:18

Pederank
Aday Memur
Ben evrakları teslım edelı 73 gun oluyor. Daha ses yok
04 Şubat 2019 09:36

Ulkbeyza

İstanbul il müdürlüğüne grup 3 den evrak teslim edip gitmeyecek olan var mi arkadaslar?

04 Şubat 2019 10:44

umutocakk
Memur
Ben evrakları teslım edelı 73 gun oluyor. Daha ses yok
Pederank, 3 ay önce - Alıntıya git
Aynen benimde öyle hocam benimde öyle ayın 15 inde 60 iş günü doluyor o zamana kadar ses çıkmazsa toplu olarak cimere bu durumu bildirirsek bir sonuca varabiliriz çünkü yasa çıktı bu durumla ilgili 3 ay önce
04 Şubat 2019 12:12

Elentrik
Aday Memur
pardon bilmiyorum ve soruyorsun işkur aracığıyla bizim arkadaşta il sağlık alımına baş vurdu bu daimi işçi alımı değil mi soruşturma mı yapılıyor birde ?
04 Şubat 2019 13:19

İlef3510
Şube Müdürü
Ben artık emniyetlik bir durum olduğunu düşünmüyorum tamamen şuan kurum insiyatif kullanıyor soruşturmaları değerlendiriyor olumlu olumsuz karar vermek için.
04 Şubat 2019 17:00

Pederank
Aday Memur
Ben artık emniyetlik bir durum olduğunu düşünmüyorum tamamen şuan kurum insiyatif kullanıyor soruşturmaları değerlendiriyor olumlu olumsuz karar vermek için.
İlef3510, 3 ay önce - Alıntıya git
Olabılır hocam, kurulun onayı beklenıyor olabılır. Kurumda bılen biri varmı yazsa.
04 Şubat 2019 17:14

umutocakk
Memur
pardon bilmiyorum ve soruyorsun işkur aracığıyla bizim arkadaşta il sağlık alımına baş vurdu bu daimi işçi alımı değil mi soruşturma mı yapılıyor birde ?
Elentrik, 3 ay önce - Alıntıya git
Yok hocam bu farklı daha eski bir alıma ait
04 Şubat 2019 17:15

umutocakk
Memur
İlef3510, 3 ay önce - Alıntıya git
ben bu haftaiçi de bekleyeceğim haftaya kadar ses çıkmazsa hakkımı arama yoluna gireceğim artık
04 Şubat 2019 23:21

ömür sezer
Kapalı
ben bu haftaiçi de bekleyeceğim haftaya kadar ses çıkmazsa hakkımı arama yoluna gireceğim artık
umutocakk, 3 ay önce - Alıntıya git

hocam bu aşamada hakkınızı arama yoluna gitmenizi pek tavsiye etmem açıkçası.kişisel kanaatim tabii bu.derseniz ki neden ben aynı durumu daha önce başka bir kurumun gs. sonucunu beklerken yaşadım.8 ay geçmişti hala ses seda yoktu.ben de cimere bimere yazdım o vakitler.ve yazdıktan 3 gün sonra hem mail hem talefonla elendiniz cevabinı aldım.tabi mülakatlı bir alımdı o.yani kurum kendisini bimere cimere şikayet eden bir personele sıcak bakmadı.mutlaka yanıt verilecektir.olumsuz olursa ancak hak arama yoluna gidilmeli derim.şimdiden antipatik olunmamalı kurum nazarında.

04 Şubat 2019 23:37

ömür sezer
Kapalı

dsi ye sözleş.büro pers. olarak yeni atanan bir arkadaşım var ki onun da soruşturması 6 ay sürdü.60 günü geçebilir de bence.

05 Şubat 2019 08:20

Pederank
Aday Memur

dsi ye sözleş.büro pers. olarak yeni atanan bir arkadaşım var ki onun da soruşturması 6 ay sürdü.60 günü geçebilir de bence.

ömür sezer, 3 ay önce - Alıntıya git
Kuruma başvurduktan 6 ay sonramı, kazandııgını gördukten sonramı hocam.
05 Şubat 2019 09:25

ömür sezer
Kapalı
Kuruma başvurduktan 6 ay sonramı, kazandııgını gördukten sonramı hocam.
Pederank, 2 ay önce - Alıntıya git

aynen işkur gibi alımdı.mülakatsız sadece puan esası ve şehir seçiyordu.kazandı.sadece gs.na kaldı işi. o da 6 ay sürdü.sonbaharda başladı işe.

05 Şubat 2019 09:39

schindler2011
Aday Memur

Ankara Genel Müdürlüğü bekliyorum ben. Son görüşmemde 6 aya kadar da sürebileceğini belirttiler. Soruşturması tamamlananları daha erken de başlatabileceklerini veya hepsini bekletip aynı anda da başlatabileceklerini belirttiler. Ayrıca işe alıp almamanın da kurumun inisiyatifinde olduğunu belirttiler.

05 Şubat 2019 10:06

Pederank
Aday Memur

Ankara Genel Müdürlüğü bekliyorum ben. Son görüşmemde 6 aya kadar da sürebileceğini belirttiler. Soruşturması tamamlananları daha erken de başlatabileceklerini veya hepsini bekletip aynı anda da başlatabileceklerini belirttiler. Ayrıca işe alıp almamanın da kurumun inisiyatifinde olduğunu belirttiler.

schindler2011, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu nasıl iştir böyle ya, bugun başvuru yapalı tam 7ay olmuş bır 4 ay daha beklersek tam bır yıl olacak
05 Şubat 2019 11:53

umutocakk
Memur

hocam bu aşamada hakkınızı arama yoluna gitmenizi pek tavsiye etmem açıkçası.kişisel kanaatim tabii bu.derseniz ki neden ben aynı durumu daha önce başka bir kurumun gs. sonucunu beklerken yaşadım.8 ay geçmişti hala ses seda yoktu.ben de cimere bimere yazdım o vakitler.ve yazdıktan 3 gün sonra hem mail hem talefonla elendiniz cevabinı aldım.tabi mülakatlı bir alımdı o.yani kurum kendisini bimere cimere şikayet eden bir personele sıcak bakmadı.mutlaka yanıt verilecektir.olumsuz olursa ancak hak arama yoluna gidilmeli derim.şimdiden antipatik olunmamalı kurum nazarında.

Hocam o zaman ayrı şuan ayrı bakın memurlar nette yayınladı bakabilirsiniz 3 ay önce yeni Cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlandı gs en uzun 60 iş günü içinde sonuçlandırılma zorunluluğu getirildi bu aşılırsa yasal hakkınız doğuyor araştırabilirsiniz sizde eski durumu biliyorum ben onu bende yaşadım 3 aydır yasa çıktı
05 Şubat 2019 11:54

umutocakk
Memur

schindler2011, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam kurum size soruşturma bitenleri bekletebiliriz mi demiş ?
05 Şubat 2019 11:56

umutocakk
Memur

Hocam eskiden öyleydi bende hepinizi çok iyi anlıyorum ama sizde bi gs son durumla ilgili yasa değişikliğini bir incelerseniz anlarsınız neden başlama hakkımızın artık doğduğunu
05 Şubat 2019 12:13

debug
Daire Başkanı

Geçtiğimiz yılın sonunda güvenlik soruşturmalarına 60 gün şartı getirildi... Ancak bu demek değil ki 61. gün aranacaksınız. O içişleri bakanlığı nezdinde alınmış bir karar. Yani polis işini bitirecek 60 günde... Sonra kurum atıyorum 3 ay sonra onaylayabilir. Bağlı bulunduğunuz karakola giderek güvenlik soruşturması sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz.Onlar derse ki biz olumlu olarak görüş bildirdik. O zaman konu tamamen kurumla alakalı demektir :)

05 Şubat 2019 12:20

Pederank
Aday Memur

Geçtiğimiz yılın sonunda güvenlik soruşturmalarına 60 gün şartı getirildi... Ancak bu demek değil ki 61. gün aranacaksınız. O içişleri bakanlığı nezdinde alınmış bir karar. Yani polis işini bitirecek 60 günde... Sonra kurum atıyorum 3 ay sonra onaylayabilir. Bağlı bulunduğunuz karakola giderek güvenlik soruşturması sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz.Onlar derse ki biz olumlu olarak görüş bildirdik. O zaman konu tamamen kurumla alakalı demektir :)

debug, 2 ay önce - Alıntıya git
İl emnıyetemı bulunulan ilce emniyetemi hocam, gidip sorgulattınızmı siz. Cvp verıyorlarmı
05 Şubat 2019 12:32

schindler2011
Aday Memur
Hocam kurum size soruşturma bitenleri bekletebiliriz mi demiş ?
umutocakk, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet

Toplam 163 mesaj

ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?