Editörler :
04 Şubat 2019 02:22   

Hukuk devam zorunluluğu

hukuk fakültesi hem işle birlikte okunabilir mi ben özel güvenlik te çalışıyorum gece vardiyasında sabit yazıp boş vakit tte olduğu için okunabilir mi devam zorunluluğu nasıl devam etmeden bitirilebilinir mi

04 Şubat 2019 08:41

trust.111
Şef

Okunamaz, bitirilemez. Azami süre dolar, kişinin kaydı silinir.

05 Şubat 2019 13:21

auabadit
Aday Memur

Çok rahat bitirilir. Olumsuz yorumların seni etkilemesine izin verme. Çoğu üniversite karşısında kırtasiyelerde satılan notlar ve hocaların istediği kitaplar (bir kaç tanıdığın olursa okuldan onlardan duyarsın zaten hocaların hangi kitapları istediğini) yeterli gayet.Onun haricinde dersini zamanında seçip onaylattırırsan ve sınavlarına girersen sorun olmaz. İstisnai bazı üniversiteler dışında yoklama da alınmıyor. Ben gazi mezunuyum çalışarak okudum, 4 senede uzatmadan bitirdim. Okulda pek çok kişinin de bu şekilde çalışarak okuduğunu bizzat gördüm. Çalıştığım yerde de hukuk okuyan ve yeni bitiren kişiler var. Yalnız dediğim gibi hangi üniversitede okuduğun önemli. Gazi(şimdi Hacı Bayram oldu gerçi) bu imkanı sağlıyor. Bildiğim kadarıyla Ankara Hukuk da aynı şekilde ama mesela Yıldırım Beyazıt ve TOBB devam zorunluluğu arıyor diye duydum.

05 Şubat 2019 13:42

blacknightshade
Aday Memur

bende yakın doğu üniversitesi hukuk 3.sınıf öğrencisiyim,devam zorunluluğu yok,sadece sınavlara gitmek yeterli,büyükşehirlerde temsilcilikleri var,kayıt işlemini oradan yapabiliyosunuz

07 Şubat 2019 19:33

mehmet727272
Memur

bende yakın doğu üniversitesi hukuk 3.sınıf öğrencisiyim,devam zorunluluğu yok,sadece sınavlara gitmek yeterli,büyükşehirlerde temsilcilikleri var,kayıt işlemini oradan yapabiliyosunuz

blacknightshade, 2 hafta önce - Alıntıya git
özel üniteler pahalıdır zaten özel univteye para verecek maddi yatı olan çokta eğitime bulaşmaz univteye mezunlari iyi bölümde değilse işsizler çok univteye mezunu işsiz var ulkede
07 Şubat 2019 19:42

kadil küdat
Şef
özel üniteler pahalıdır zaten özel univteye para verecek maddi yatı olan çokta eğitime bulaşmaz univteye mezunlari iyi bölümde değilse işsizler çok univteye mezunu işsiz var ulkede
mehmet727272, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam yanlış anlamayın ama bu kadar büyük yazım hatalarını aynı cümle içinde yazmayı nasıl başardınız ?

Başlıktaki soruya gelince de devlet üniversitelerinin çoğunda devam şartı aranmıyor. Hiç gitmeden de rahat bitirilebilir. Çoğu üniversitede derslerin ses kaydını alıp yazıya döken kırtasiyeler var.Onları düzenli okuduğunuz takdirde derse gitmenize gerek kalmıyor zaten.

07 Şubat 2019 21:55

mehmet727272
Memur

Hocam yanlış anlamayın ama bu kadar büyük yazım hatalarını aynı cümle içinde yazmayı nasıl başardınız ?

Başlıktaki soruya gelince de devlet üniversitelerinin çoğunda devam şartı aranmıyor. Hiç gitmeden de rahat bitirilebilir. Çoğu üniversitede derslerin ses kaydını alıp yazıya döken kırtasiyeler var.Onları düzenli okuduğunuz takdirde derse gitmenize gerek kalmıyor zaten.

kadil küdat, 2 hafta önce - Alıntıya git
ben telefondan yazıyorum da ondan dolayısıyla farklı çok yazım hatalarına dikkat etmiyorum telefon uygilasindan yazarken bu şekilde olmuş olabilir devam zorunluluğu olmaması iyi zaten iyi bölüm kalmadiki yani okunacaksa emek verilecekse ise yarar bir bölüm olmalı
Toplam 6 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?