Editörler : smtvs
05 Şubat 2019 14:55   

Acil yardım

İİBF son sınıf ogrencısıyım ve temmuzda kpss a ya giricem.Kpss den 2 ay sonrakı Eylülde ydsye girsem gecerli olur mu?yoksa mart24 de kıne mı girmek zorundayım?yardımcı olursanız cok sevınırım ona göre basvuru yapacagım

05 Şubat 2019 17:14

banderia
Aday Memur
Kpss de dil puanının etkilediği puan türleri için Marttaki yds ye girmen gerekiyor. Nitekim yds başvuru klavuzunda da bu durum belirtilmiş.
05 Şubat 2019 17:27

discovery57
Aday Memur

Aradıgımda osymyı zaten yds nın puanlara etkısinin kalktıgını soyledıler fakat eylulde gırsem gecerlı olup olmayacagının cevabını veremıyorlar

06 Şubat 2019 11:02

banderia
Aday Memur

Aradıgımda osymyı zaten yds nın puanlara etkısinin kalktıgını soyledıler fakat eylulde gırsem gecerlı olup olmayacagının cevabını veremıyorlar

discovery57, 2 hafta önce - Alıntıya git
Eylüldeki sınavın açıklandığı anda alim yapan kurumların son başvuru tarihine göre bu puanı kullanabilirsin. Kurumlar ilanlarında yıl bazlı yds puanı belirtirler. Önemli olan sınavın açıklanacağı tarih ve bu arada gelen sınav başvuruları ve son başvuru tarihleri.
08 Şubat 2019 03:28

cnkmo
Aday Memur

ben de eylüldekini bekledim

kpss açıklanmasıyla yds açıklanması arasında 1 ay fark olcak..1 ayda ilan çıkma ihtimali düşük bence

Toplam 4 mesaj

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?