Editörler :
06 Şubat 2019 00:48   

2019 Yök kadroları için 2 nolu c.b khk yayınlandı
06 Şubat 2019 02:32

ölüm_hak
Şef

2. maddenin (i) bendinde belirtildiği üzere öğretim üyeleri bu kadroların dışında tutulmuş. Yani, 2. tablodaki izin verilen kadro sayıları ar. gör., öğr. gör. gibi kadrolar için geçerli. Öğretim üyesi için bir kadro belirtilmemiş.

06 Şubat 2019 05:17

akademikask
Aday Memur

Bu gelişmeye ve sürece göre Norm dışı kadro talepleri ne olabileceği hakkında bilgisi tecrübesi olanınız varsa paylaşabilir mi ?

06 Şubat 2019 07:12

fzk2018
Genel Müdür

2. maddenin (i) bendinde belirtildiği üzere öğretim üyeleri bu kadroların dışında tutulmuş. Yani, 2. tablodaki izin verilen kadro sayıları ar. gör., öğr. gör. gibi kadrolar için geçerli. Öğretim üyesi için bir kadro belirtilmemiş.

ölüm_hak, 1 hafta önce - Alıntıya git

i bendinde açıkça "Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar" diyor; niye dışında tutulmuş yazdınız anlamadım ?!?!?

06 Şubat 2019 08:37

ra05
Müsteşar Yardımcısı

İlanlar inş bir an önce başlar ömrümüz beklemekle geçti

06 Şubat 2019 09:15

engmet
Memur

i bendinde açıkça "Öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar" diyor; niye dışında tutulmuş yazdınız anlamadım ?!?!?

fzk2018, 1 hafta önce - Alıntıya git

maddenin en sonunda (2 m den sonra) "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesinden olabilir hocam.

06 Şubat 2019 10:22

ölüm_hak
Şef

maddenin en sonunda (2 m den sonra) "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesinden olabilir hocam.

engmet, 1 hafta önce - Alıntıya git

Evet hocam ben de bu şekilde düşündüm.

06 Şubat 2019 10:58

herbıbolokog
Aday Memur

öğretim üyesi alımları sınırlamalara tabi değilse şayet norm kadro ne oldu? hükümsüzmü kaldı?

06 Şubat 2019 11:03

ölüm_hak
Şef

Kadroya izin verilen öğretim üyesi sayısı üniversitelere ayrı olarak bildirildi diye düşünüyorum. Bunu kararnameye eklememişler. Serbest bırakıldığını zannetmiyorum.

06 Şubat 2019 11:20

Beste_33
Şef

Umarım öğretim üyeliği kadrolarına yapılacak atamalar -i- bendeinde belirtilmiş ve maddelerin sonunda "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesi yer alıyor.

Buna dayanarak üniversiteler artık öğretim üyesi ilanlarına başlayacaklar diyebiliriz diye düşünüyorum...

06 Şubat 2019 11:41

Beste_33
Şef

Umarım öğretim üyeliği kadrolarına yapılacak atamalar -i- bendeinde belirtilmiş ve maddelerin sonunda "atama sayısı sınırlamalarına tabi değildir" ifadesi yer alıyor.

Buna dayanarak üniversiteler artık öğretim üyesi ilanlarına başlayacaklar diyebiliriz diye düşünüyorum...

Beste_33, 1 hafta önce - Alıntıya git

Pardon biraz düşük bir cümle olmuş.

06 Şubat 2019 17:30

suskun80
Memur

2. madde i bendine göre akademisyen atamaları sayı sınırlamasına tabi değil. Ben de böyle anladım.

06 Şubat 2019 18:48

docent2018
Şube Müdürü

2. madde i bendine göre akademisyen atamaları sayı sınırlamasına tabi değil. Ben de böyle anladım.

suskun80, 1 hafta önce - Alıntıya git

Norm kadro planlaması dahilinde ilan verilecektir. Norm dışı kadro talepleri de onaylandıysa onlar için de ilan verebilir diye düşünüyorum

06 Şubat 2019 19:31

Bleed
Daire Başkanı

Akademik personel atama sayıları ortalama 20 olarak ilan edilmiş. Buna göre üniversitelerde çıkacak maksimum öğretim üyesi ilan sayısı (norm kadroya uygun olmak şartı ile) 20 midir?

06 Şubat 2019 20:00

docent2018
Şube Müdürü

Akademik personel atama sayıları ortalama 20 olarak ilan edilmiş. Buna göre üniversitelerde çıkacak maksimum öğretim üyesi ilan sayısı (norm kadroya uygun olmak şartı ile) 20 midir?

Bleed, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam o sayılar anladığım araştırma görevlileri için. Öğretim üyesi için üniversitelere bir sayı verildi mi bilmiyorum.

06 Şubat 2019 21:18

akademisyen 64
Genel Müdür

Hocam o sayılar anladığım araştırma görevlileri için. Öğretim üyesi için üniversitelere bir sayı verildi mi bilmiyorum.

docent2018, 1 hafta önce - Alıntıya git

Eskiden beri öğretim üyesi kadroları için kullanım izni sayısı belirtilmez. Bos kado ve şimdi de norm kadro durumuna göre üniversiteler herhangi bir sayı kısıtlaması olmaksızın öğretim üyesi ilanı verebilir.

06 Şubat 2019 21:23

docent2018
Şube Müdürü

Eskiden beri öğretim üyesi kadroları için kullanım izni sayısı belirtilmez. Bos kado ve şimdi de norm kadro durumuna göre üniversiteler herhangi bir sayı kısıtlaması olmaksızın öğretim üyesi ilanı verebilir.

akademisyen 64, 1 hafta önce - Alıntıya git

Norm kadro planlamasını yapmayan yada ilan etmeyen üniversiteler ilan verebilir mi? Norm dışı kadro talep eden ve onay alanlar verebilir sanırım. Ben bazı üniversitelerin norm kadro planlarını inceledim neredeyse pek çoğu zaten norm dışı yani kadrolar dolu

06 Şubat 2019 21:53

fzk2018
Genel Müdür

akademisyen 64, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam, yılda bir kez mi yapılacak atamalar, bilginiz veya bir öngörünüz var mı?

07 Şubat 2019 02:00

ölüm_hak
Şef

https://twitter.com/mhabibsoluk/status/1093029128834609152

Linkteki paylaşıma göre, tahsis edilen öğretim üyesi kadroları üniversitelere bildirilmiş.

07 Şubat 2019 07:57

obu18
Aday Memur

http://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2019/02/Ek.pdf burda ekli 2. listede sivas cumhuriyet üni için 2019 yılı izin verilen öğretim elemanı sayısı 25, https://twitter.com/mhabibsoluk/status/1093029128834609152 burdaki listede ise 45 görünüyor. sivas bilim ve teknoloji üniversitesi de sayılarak mı bulundu 45 ?

07 Şubat 2019 09:24

Bleed
Daire Başkanı

Arkadaşlar al alabildiğin kadar diye sınırsız kadro verilmez, norma uysa bile. Bu işten bir sürpriz çıkar ya, bakalım.

Benim anladığım YÖK ve Maliye bakanlığı/strateji birimi, gelen talepleri kabul eder veya etmez.

Toplam 40 mesaj

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?