Editörler : muhtesem32
08 Ağustos 2019 14:26

bukafalos
Aday Memur

yks sonucu ile anadolu üniversitesi açıköğretim halkla ilişkiler bölümüne yerleştim. 2. üniversite olarak istanbul üniversitesi çocuk gelişim bölümünü okumak istiyorum. istanbul üniv. çocuk gelişim bölümüne kaydımı yaptırdıktan sonra halkla ilişkiler bölümüne devam etmek zorunda mıyım ? halkla ilişkiler bölümünden kaydımı sildirdikten sonra istanbul üniv. den de kaydım silinir mi?

eceozbk, 1 yıl önce - Alıntıya git

Kanaatimce devam etmek zorunda değilsiniz.

16 Ağustos 2019 21:15

Muammergult
Şube Müdürü

FORMASYON KALDIRILMIYOR !

YÖK'ün okurken 1 yılda verdiği Pedagojik Formasyon Sertifikası kaldırılıyor yerine, MEB Kpss ile ATANDIĞINIZDA! 2 yıl tezsiz Yüksek Lisans olarak Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı Diploması verecek. yani;Herkes değil, ATANAN kişi alabilecek !2 dönemde değil, 4 dönemde alınacak,YÖK değil, MEB verecek,

Sertifika değil, Diploma alınacak,

Kurs değil, Yüksek Lisans olacak.

26 Ağustos 2019 02:56

425542
Aday Memur

Peki çocuk gelişimi bölümü için süreç nasıl olacak.

28 Ağustos 2019 01:13

iremiremirem

Son dönemdeki staj asıl oluyor ? Kendi imkanlarımızla mı bulacağız ve ne kadar sürecek ?

11 Eylül 2019 23:21

425542
Aday Memur

Arkadaşlar auzef son kayıt tarihi ne zMandı

16 Eylül 2019 03:16

Muammergult
Şube Müdürü

Auzefde Ders Kitabı yok verilmiyor, PDF de sadece internet tabanlı web sayfasında online dersler çalışılıyor. İnternetsiz ve çevrımdışı iken çalışamak zorlaşıyor. Ama 7 üniversite Mezunu bi Öğretmen olarak sizlere Özet ve Soru Kitapları hazırladım böylelikle sisteme hiç girmeden Onur Belgesiyle mezun olabileceksiniz. Sipariş ve bilgi için Whatsapp:05432140091

25 Eylül 2019 16:58

byinci
Aday Memur

Okul boyunca 4 yıl 8 Dönemde Staj dahil toplam 46 adet DERS görüyoruz:

1.SINIF # 1.DÖNEM

Anatomi

Psikoloji

Bilimsel Araştırma Teknikleri

Sosyolojiye Giriş

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi 1

Türk Dili 1

Yabancı Dil 1

1.SINIF # 2.DÖNEM

İstatistik

Yaşam Becerileri

Anne-Çocuk Beslenmesi

Gelişim Psikolojisi

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi 2

Türk Dili 2

Yabancı Dil 2

2.SINIF # 3.DÖNEM

Özel Eğitime Giriş

Fiziksel Büyüme ve Motor Gelişim

Anne Çocuk Sağlığı

Çocuk Edebiyatı

Erken Çocukluk Eğitimine Giriş

Oyun ve Materyalleri

2.SINIF # 4.DÖNEM

Bilişsel ve Dil Gelişimi

Çocukluk Döneminde Sanat ve Yaratıcılık

Çocuk ve Drama

Sağlık Bilgisi ve İlk Yardım

Erken Çocukluk Eğitimde Yaklaşımlar ve Prog.

Erken Çocuklukta Fen ve Matematik Eğitimi

3.SINIF # 5.DÖNEM

Okul Öncesi Eğitim Programları 1

Çocuk Hakları ve Hukuku

Sosyal-Duygusal Gelişim

Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar ve Eğitimleri

Kaynaştırma ve Bireyselleştirilmiş Eğitim Prog.

Gelişimsel İzleme ve Değerlendirme

3.SINIF # 6.DÖNEM

Okul Öncesi Eğitim Programları 2

Çocuğu Tanıma Teknikleri

Aile içi İlişkiler ve İletişim

Çocuk ve Müzik

Çocuk Gelişimi Araştırmaları

Ahlaki Gelişim ve Değerler Eğitimi

4.SINIF # 7.DÖNEM

Gelişim Kuramları

Anne Baba Eğitimi

İlkokula Hazırlık

Özel Eğitim Kurumlarında Uygulama / Staj

4.SINIF # 8.DÖNEM

Risk Altında Bulunan Çocuklar ve Eğitimleri

Davranış Yönetimi

Kurum Yönetimi

Özel Eğitim Kurumlarında Uygulama / Staj

Muammergult, 2 yıl önce - Alıntıya git

merhaba hocam. değerli bilgilendirme için teşekkürler. bende birşey sormak istiyorum. konuyla ilgili bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim. ben özel eğitim öğretmeniyim. son sınıftaki özel eğitim kurumları uygulama stajını yine de alacakmıyım

27 Eylül 2019 11:06

425542
Aday Memur

ArkadŞlar başvuru sırasında verilecek olan referans numarası size aynı gün içerisinde mi geldi

02 Ekim 2019 18:03

Busra.D34
Aday Memur

Merhabalar ben önlisans Çocuk gelişimi mezunuyum ikinci üni olarak büro yönetimi okuyorum yeni kayıt yaptırdım fakat auzefle yani istanbul Üniversitesine dgs ile çocuk gelşimine tamamlarsan iki üniyi de aynı anda okuyabiliyor muyum auzef bu arada lisans programı olucak

31 Ekim 2019 15:04

bylg89
Aday Memur

merhabalar psikoloji dersi klasikmi testmi bilgi verirseniz çok sevinirim

16 Kasım 2019 22:11

elifcimzorlucum
Aday Memur
Sınav yerleri açıklandı mı süreç nasıl ilerliyor 1.sınıfım
05 Aralık 2019 02:20

Muammergult
Şube Müdürü

AÖF 4 yıllık Çocuk Gelişimi AUZEF'e yeni Kayıt :)

Sınavsız 2.Üniversite kapsamında Lisans Mezunu yada Öğrencisi herkes direkt Sınavsız, Şartsız kayıt olabilir. Aktif olmasına gerek yok yeterki Auzefde kaydınız olmasın.

Önlisans mezunları sınavsız olarak kayıt olamazlar. Ama DGS ile EA puan türünden (ort.238puanla) direk kazanabilirsiniz. 2.Sınıftan başlarsınız.

Üniversite sınavına giren (YKS-YGS-ÖSS) EA puan türünden (ort.243puanla) ÖSYM?den tercih yapabilir kazanırsanız kayıt olabilirsiniz

Direkt DGS yada ÖSYMden kazanamayanlar için, DGS yada ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi PUANI DÜŞÜK AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

23 Aralık 2019 00:39

Muammergult
Şube Müdürü

AÖF 4 yıllık Çocuk Gelişimi AUZEF'e yeni Kayıt nasıl olunur ? :)

Sınavsız 2.Üniversite kapsamında Lisans Mezunu yada Öğrencisi herkes direkt Sınavsız, Şartsız kayıt olabilir. Aktif olmasına gerek yok yeterki Auzefde kaydınız olmasın.

Önlisans mezunları sınavsız olarak kayıt olamazlar. Ama DGS ile EA puan türünden (ort.238puanla) direk kazanabilirsiniz. 2.Sınıftan başlarsınız.

Üniversite sınavına giren (YKS-YGS-ÖSS) EA puan türünden (ort.243puanla) ÖSYM?den tercih yapabilir kazanırsanız kayıt olabilirsiniz

Direkt DGS yada ÖSYMden kazanamayanlar için, DGS yada ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi PUANI DÜŞÜK AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

13 Ocak 2020 13:07

sevnev
Memur

4yıllık Sosyoloji mezunuyum,yüksek puanlarla atanamıyorum.O yüzden çocuk gelişimi okumak istiyorum.Ocak -Şubat arası yeni kayıt oluyor mu yoksa Eylül ayında mı açılıyor yeni kayıt? Ayrıca üniversitedeysen gördüğümüz bazı derslerden muaf oluyor muyuz?

12 Mart 2020 01:20

Muammergult
Şube Müdürü

bahar dönemi kayıt yenileme 13 mart son !!

13 Mart 2020 18:44

Bitik.ülke
Şef

bahar dönemi kayıt yenileme 13 mart son !!

Muammergult, 5 ay önce - Alıntıya git

Kayıt yenileme Korona virüs sebebiyle 22 Mart'a kadar uzatıldı.Ancak İstanbul üniversitesi ve Auzef çok sinsice ve ahlaksızca bir şey yaptı.Kayıt yenilemenin,daha doğrusu harç bedeli yatırmanın(çünkü harcı yatırınca otomatikman kayıt yenileniyor) uzatıldığını son gün ve mesai bitimine sadece 20 dakika kala Sms mesajıyla öğrencilerine bildirdi.

Yani zaten o zamana kadar neredeyse herkes harç bedelini gerekirse bir yerlerden borç bulup yatırmıştı.Ben de birinden borç alıp yatırmak zorunda kaldım.Eğer sürenin uzatıldığını daha önce bilsem 22 Mart'ta kadar beklerdim.Çok güzel paramızın faizini yiyecek birileri,bravo saba Auzef ve İstanbul üniversitesi!

26 Mart 2020 17:53

Memuratama
Aday Memur

FORMASYON KALDIRILMIYOR !

YÖK'ün okurken 1 yılda verdiği Pedagojik Formasyon Sertifikası kaldırılıyor yerine, MEB Kpss ile ATANDIĞINIZDA! 2 yıl tezsiz Yüksek Lisans olarak Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı Diploması verecek. yani;Herkes değil, ATANAN kişi alabilecek !2 dönemde değil, 4 dönemde alınacak,YÖK değil, MEB verecek,

Sertifika değil, Diploma alınacak,

Kurs değil, Yüksek Lisans olacak.

Muammergult, 1 yıl önce - Alıntıya git
Aldığımız formasyon geçerli mi peki atama konusunda ? Yoksa tamamen mi formasyon kaldırılıyor bunu anlamadım yardımcı olur musunuz
03 Nisan 2020 02:43

Ayşe meh

Ben ata üni çocuk gelişimi okuyorum ata üni 4 yıllığı yok istabul üniden tamamlama şansım var mı

12 Haziran 2020 12:52

Muammergult
Şube Müdürü

AÖF 4 yıllık Çocuk Gelişimi AUZEF'e yeni Kayıt :)

Sınavsız 2.Üniversite kapsamında Lisans Mezunu yada Öğrencisi herkes direkt Sınavsız, Şartsız kayıt olabilir. yeterki Auzefde kaydınız olmasın.

Direkt DGS yada ÖSYMden kazanamayanlar için, DGS yada ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi PUANI DÜŞÜK AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen ertesi gün İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

09 Temmuz 2020 22:48

Ciceroy
Kapalı

Merhaba, ben MEB'de bilişim öğretmeniyim. Bu bölümü okursam alan değişikliği yapabilir miyim mezun olduktan sonra ve hangi alanlara geçiş yapabilirim öğretmenlikte ? Ve bu yıl sosyal hizmet lisans bölümü bitirdim. 2. Üniversite şartından faydalanıp kayıt yaptırabilir miyim sınavsız? İstanbul a hiç gitmeme gerek kalmaz değil mş okurken?

Toplam 40 mesaj