Editörler : muhtesem32
06 Şubat 2019 03:21   

Ata-aöf atatürk üniversitesi aöf çocuk gelişimi önlisans 1-2.sınıf m

Erzurum Atatürk Üniversitesi ATA-AÖF Açıköğretim ÇOCUK GELİŞİMİ 2 yıllık Önlisans bölümü 2013 yılında eğitime başladı. :)

Eğitim Süresi 2 yıldır. Üstten ders alarak erken bitirme şansınız yoktur. 2 yıl boyunca 4 dönemde dersler işlenir. Her dönem kendine ayrı ve farklı 7 dersten oluşur ve 4 dönem 2 yılda toplam 28 ders görülür. Okulda zorunlu Staj uygulaması yoktur. 4.dönemde Çocuk Gelişimi uygulamaları diye teorik ders alarak stajımızı yapmış kabul edilir.

Her dönem Vize/AraSınav ve Final sınavları olur. Finallerden kalırsanız yada giremezseniz Bütünleme sınav hakkınız olur. Dönemde 2 sınav yılda 4 sınavınız olur normal şartlarda. Vizelerde konuların 1-7 ünitesinden sorumlu olup, 20 soruluk test sınavı yapılır, ilinizdeki Üniversitede olur. (Ösym/Ygs sınavları gibi yani) Finaller de konuların 1-14 ünitesinden yani tamamından sorumlu olup, 20 soruluk test sınavı yapılır, ilinizdeki Üniversitede olur. Finallerden kötü alıp kalanlar için kurtarma sınavı olarak 1-14 ünitesinden Bütünleme sınavı yapılır ve yine 20 soruluk test sınavı olup ilinizdeki Üniversitede yapılır.

Ders geçme notu ise Çan sistemi uygulanıp her derse göre başarı oranı değişir. Bazı derslerden 30 la geçerken bazı dersten 40 ile kalabilirsiniz. Ama Çanlar düşük olur 30larla 40larla geçersiniz. Vizelerin %30'si, Finallerin %70'i (Bütünlemenin %70'i) alınarak notunuz hesaplanır. Sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. 2.Sınıfda olup okulu bitirmenize engel 3 dersiniz varsa Büt'de de geçemezseniz okul size 3 ders için ek Üç Ders Sınavı hakkı verir ve 1-2-3 ders için okul uzatmamış olursunuz.

Başka bir üniversiteden Mezunsanız okulumuza 6 dersten muaf olarak başlarsınız. Muafiyetler otomatik olarak yapılır. İng 1-2, Türk Dili 1-2, İnkilap Tarihi 1-2 dersinden muaf olursunuz ama Temel Bilgi Teknolojileri dersinden muafiyetiniz olmaz. Muafiyetler için Mezuniyet şartı var öğrenciler muaf olamazlar.

Harç Parası dönemlik 290 TL dir. 2 yılda toplam 1160 TLdir. Eğer aynı zamanda başka bir üniversite daha kaydınız varsa ek 35 TL de katkı payı ödersiniz ek olarak.

Üniversite kitap göndermez. İnternet tabanlı web sayfasında online dersler çalışılıyor, İnternetsiz ve çevrımdışı iken çalışamak zorlaşıyor. LMS internetteki Ders Panelinize üniteler haftalık olarak yüklenir Hafta hafta beklemek istemezseniz güncel olarak, 7 üniversite Mezunu bi Öğretmen olarak sizlere Özet ve Soru Kitapları hazırladım böylelikle sisteme hiç girmeden Onur Belgesiyle mezun olabileceksiniz. Sipariş ve bilgi için Whatsapp:05432140091

Kayıt için erzuruma gitmenize gerek yoktur. Kargo ile belgelerinizi kargolarsınız. Bi sorununuz olursa Dilekçe yazarak sorunu çözümlersiniz. Okulunuz boyunca baştan sonra hiçbir zaman Erzuruma gitme zorunluluğunuz yoktur. Mezun olduğunuz hafta hemen e-Devletten Mezuniyet Belgesini cıktı alıp, Diploma yerine kullanabilirsiniz. Zira Diplomalar 2-3 ayda anca gönderilmektedir. Diploma da ?AçıkÖğretim Fakültesi? ibaresi yer alır fakat Örgün bölüm mezunları ile tüm haklara sahip olursunuz.

Okul boyunca 2 yıl 4 Dönemde toplam 28 adet DERS görüyoruz:

Üniversitenin sonuç ve gelişmelerin duyuruların paylaşıldığı resmi Sitesi: https://ataaof.edu.tr

Sınav Sonuçlarımıza, Onur Belgemize, Öğrenci Belgemize, AGNOmuza bakabildiğimiz ve Sınav tercih yeri yaptığımız OBS Panelimiz: https://obs.atauni.edu.tr

Dersleri takip edebileceğimiz, notlara ve vidyolara ulaşacağımız Ders çalışmak için, LMS Panelimiz: https://lms3.ataaof.edu.tr/Home/Index

Lisans tamamlama ve üzerini okumak ile alakalı,

Çocuk Gelişimi Mezunu DGS ile;

2 tane ÖRGÜN, 9 tanede AÖF bölümüne Lisans Tamamlayabilir. :)

--DGS Sınavına girip belli* bi puanla Anadolu Üni DikeyGeçiş ile AÇIKÖĞRETİMden,

*Sosyal Hizmet 4 yıllık

*Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4 yıllık

*İşletme 4 yıllık

*Kamu Yönetimi 4 yıllık

*Uluslararası İlişkiler 4 yıllık

*İktisat 4 yıllık

*Maliye 4 yıllık

*Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 4 yıllık

*Konaklama İşletmeciliği 4 yıllık

AÇIKÖĞRETİM Bölümlerine gidebilir ve *2 yıl okuyarak Lisans mezunu olabilir. Hem 2 yıllık Çocuk Gelişimi hemde 4 yıllık bu bölüm Diplomasına sahip olursunuz.

--DGS ile Sınava girerek (235-315 puan alarak) ÖRGÜN

*Çocuk Gelişimi 4 yıllık

*Okul Öncesi Öğretmenliği 4 yıllık

ÖRGÜN Bölümlerine gidebilir ve *2 yıl okuyarak mezun olabilir.

4 yıllık Açıköğretim Çocuk Gelişimi AUZEF İstanbul Üni bünyesinde mevcut. Sınavsız 2.Üniversite kapsamında 4 yıllık Lisans Öğrencisi yada Mezunu olarak başvurabilirsiniz. Önlisanslar başvuramaz. Lisans Çocuk Gelişimi Mezunu, Formasyon alarak Okulöncesi Öğretmeni olarak atanabilir devlete illa onu okumak zorunda değilsiniz.

06 Şubat 2019 03:22

Muammergult
Şube Müdürü

Okul boyunca 2 yıl 4 Dönemde toplam 28 adet DERS görüyoruz:

1.SINIF # 1.DÖNEM

Çocuk ve Oyun

Okulöncesi Eğitimde Araç-Gereç Geliştirme

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Beslenmesi

Çocuk Gelişimi I

Özel Eğitim I

İngilizce I

1.SINIF # 2.DÖNEM

Çocuk ve Drama

Öğrenme ve Öğretme Teknikleri

Aile Eğitimi

Kaynaştırma Eğitimi

Çocuk Gelişimi II

Özel Eğitim II

İngilizce II

2.SINIF # 3.DÖNEM

Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı

Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Program Geliştirme

Özel Eğitimde Program Geliştirme

Temel Bilgi Teknolojileri

Çalışma İlişkileri ve Etik

Türk Dili I

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi I

2.SINIF # 4.DÖNEM

Çocuk Edebiyatı ve Medya

Çocuk Gelişimi Uygulamaları

Özel Eğitimde Araç-Gereç Geliştirme

Özel Gereksinimli Çocuklar ve Eğitimi

İlk Yardım ve Acil Sağlık Hizmetleri

Türk Dili II

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi II

09 Şubat 2019 10:56

İpekbalık
Aday Memur
Ata aof cocuk gelişimi bitirenler 4 yıllık ist çocuk gelişimine dikey geçiş yapabilir mi? Bilgisi olan var mı 3 ve 4ü ordan devam edip açıktan okuyabiliyor muyuz? (Aynı zamanda örgün iktisat mezunuyum)
09 Şubat 2019 14:57

Muammergult
Şube Müdürü

hayır dgs ile direk geciş yapamaz ama dolaylı yoldan yapabilir. ve 1 den baslar bu lisans tamamlama degildir 2.univ kaydıdır

ÖF 4 yıllık Çocuk Gelişimi AUZEF'e yeni Kayıt bu yollarla yapılır !

Sınavsız 2.Üniversite kapsamında Lisans Mezunu yada Öğrencisi herkes direkt Sınavsız, Şartsız kayıt olabilir. Aktif olmasına gerek yok yeterki Auzefde kaydınız olmasın.

Önlisans mezunları sınavsız olarak kayıt olamazlar. Ama DGS ile başka bölüm kazanıp sonra buraya 2.Ünivle kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

Üniversite sınavına giren (YKS-YGS-ÖSS) EA puan türünden (ort.200 puan) ÖSYM?den tercih yapabilir kazanırsa kayıt olabilir.

Direkt kazanamayanlar için, ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

28 Mart 2019 18:56

Muammergult
Şube Müdürü

Finaller 11-12 Mayısda..

30 Nisan 2019 01:23

Muammergult
Şube Müdürü

DGS ile AÖF Çocuk Gelişimi LİSANS TAMAMLAMA Geldi :)

İstanbul Üniversitesi AUZEF Klavuzda 2000 kontenjan verdi. 3.Sınıftan baslatacaklarmış. Bence 300 puanları bulacak EA'dan aldığından Matematik'ide iyi yapmanız gerekecek. Çocuk Gelişimi Mezunu, Formasyon* alarak Okulöncesi Öğretmeni olarak atanabilir devlete, illa onu okumak zorunda değilsiniz..

---------------------------------

DGS ile kazanmak hiçte kolay olmayacak o yüzden AUZEF AÖF Lisans Çocuk Gelişimine kayıt olmak isteyenler 1.Sınıftan başlamak sorun değil derseniz bu farklı yollarla da Auzefe kayıt olabilirsiniz.

Sınavsız 2.Üniversite kapsamında Lisans Mezunu yada Öğrencisi herkes direkt Sınavsız, Şartsız kayıt olabilir. Aktif olmasına gerek yok yeterki Auzefde kaydınız olmasın.

Önlisans mezunları sınavsız olarak kayıt olamazlar. Ama DGS ile başka PUANI DÜŞÜK bölüm kazanıp sonra buraya 2.Ünivle kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

Üniversite sınavına giren (YKS-YGS-ÖSS) EA puan türünden (ort.200 puan) ÖSYM?den tercih yapabilir kazanırsa kayıt olabilir.

Direkt kazanamayanlar için, ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi PUANI DÜŞÜK AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

21 Mayıs 2019 22:55

Muammergult
Şube Müdürü

DGS ile AÖF Çocuk Gelişimi LİSANS TAMAMLAMA Geldi :)

İstanbul Üniversitesi AUZEF Klavuzda 2000 kontenjan verdi. 3.Sınıftan baslatacaklarmış. Bence 300 puanları bulacak EA'dan aldığından Matematik'ide iyi yapmanız gerekecek. Çocuk Gelişimi Mezunu, Formasyon* alarak Okulöncesi Öğretmeni olarak atanabilir devlete, illa onu okumak zorunda değilsiniz..

---------------------------------

DGS ile kazanmak hiçte kolay olmayacak o yüzden AUZEF AÖF Lisans Çocuk Gelişimine kayıt olmak isteyenler 1.Sınıftan başlamak sorun değil derseniz bu farklı yollarla da Auzefe kayıt olabilirsiniz.

Önlisans mezunları sınavsız olarak kayıt olamazlar. Ama DGS ile başka PUANI DÜŞÜK bölüm kazanıp sonra buraya 2.Ünivle kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

Direkt kazanamayanlar için, ÖSYM den Anadolu AÖF yada Atatürk AÖF de 4 yıllık Lisans herhangi bi PUANI DÜŞÜK AÖF bölüm kazanıp kayıt olup sonra hemen İstanbul AUZEF Lisans Çocuk Gelişimine Sınavsız 2.Üniversite ile kayıt olabilir. Sonra ilkini sildirebilir.

Muammergult, 6 ay önce - Alıntıya git

OKUL ACIKLAMA YAPTI !!

2.Sınıftan baslatacak ve 3 yılda bitecek!

30 Haziran 2019 10:18

Muammergult
Şube Müdürü

yeni dönem sınavsız 2.üniversite ön kayıtları gecen ay basladı. !

6 ekime kadar kayıt olabilirsiniz..

Harç yatırma işlemleri: 24 Ağustosda başlıyor, 6 Ekim 2019 SON ! Halkbank, Ziraat, Vakıfbank?a ÖDEMELER kısmından TCniz ile 290 TL Metaryel Ücreti yatırılıyor.

26 Temmuz 2019 11:39

dilfur

Aof çoçuk gelişimi bölümünü bitirdiğimde aof olduğu için ise girislerde sorun oluyor mu

27 Temmuz 2019 00:50

Muammergult
Şube Müdürü

Ülkemizde 3 tane AÖF Üniversitesi var :)

150 den fazla bölüme Sınavsız, Şartsız kayıt olabilirsiniz. 1 den başlarsınız. Önlisans öğrencisi yada mezunu sadece Önlisans bölümleri seçebilir. Lisans ögrencisi yada mezunu hem lisans bölümlerini hemde önlisans bölümlerini seçebilir.

İstanbul Üniversitesi AÖF 2.Üniversite

http://ikinciuniversite.istanbul.edu.tr/

Anadolu Üniversitesi AÖF 2.Üniversite

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/ikinci-universite

Atatürk Üniversitesi AÖF 2.Üniversite

https://www.ataaof.edu.tr/Kayitlar/49/25

16 Ağustos 2019 21:14

Muammergult
Şube Müdürü

Harç Ücretleri 325 TL oldu artık. 290 tl den 325 tlye arttırıldı !

27 Ağustos 2019 18:06

Muammergult
Şube Müdürü

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF Önlisans Çocuk Gelişimi Bölümü 2 yıllık | Whatsappİletişim: 05432140091

1.Sınıf

https://www.facebook.com/groups/AofCocukGelisimi/

2.Sınıf

https://www.facebook.com/groups/AofCocukGelisimi2

16 Eylül 2019 03:27

Muammergult
Şube Müdürü

Üniversite kitap göndermez. İnternet tabanlı web sayfasında online dersler çalışılıyor, İnternetsiz ve çevrımdışı iken çalışamak zorlaşıyor. LMS internetteki Ders Panelinize üniteler haftalık olarak yüklenir Hafta hafta beklemek istemezseniz güncel olarak, 7 üniversite Mezunu bi Öğretmen olarak sizlere Özet ve Soru Kitapları hazırladım böylelikle sisteme hiç girmeden Onur Belgesiyle mezun olabileceksiniz. Sipariş ve bilgi için Whatsapp:05432140091

19 Eylül 2019 01:21

boteci17
Aday Memur

Ben zaten bilgisayar öğretmeni mezunuyum tonlarca bilgisayar dersi gördüm anadolu aöf bilgisayarı muaf sayıyor diye biliyorum neden ata aof saymıyor?

22 Eylül 2019 18:31

Muammergult
Şube Müdürü

2020 guncel kitaplarımz hazır okul mufredatına uygun guncellendi. 05432140091 whatsapdan yazabilirsz

01 Ekim 2019 03:33

Muammergult
Şube Müdürü

ARTIK OGRENCİLERDE MUAF OLABİLİR !

Muafiyet Dilekçenizi ve Onaylı Transkriptinizi okula kargolayarak Tarih, Tdili ve İng'den muaf olabilirsiniz.

Sınavsız 2.Üniversite ile okula "Mezun" olarak basvuru yapanların muafiyetleri iki hafta içinde otomatik olacak.!

Ama Şuan öğrenci olan mezun olmayan yada

şuan 2.Sınıfa geçip diğerinden yeni mezun olanlar için bi yeni hak belge göndererek muaf olabilirsiniz.

+ Mezuniyet durum belgesi yani Onaylı Transkript Belgesi ile Dilekçenizi bu adrese Kargolatın.

#ADRES: Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Erzurum

--------------------------

Sipariş ve detaylı bilgi için 05432140091 whatsapdan mesaj atabilirsiniz.

12 Ekim 2019 11:56

aofnette
Aday Memur

"Doğru bir

başlangıç hem paradan hem zamandan, en önemlisi de ömürden tasarruf

sağlar."

*Açıköğretimde nasıl

ders çalışılır? https://www.instagram.com/aofnette/

*Ders anlatımlarımız için https://www.udemy.com/course/acikogretim-genel-muhasebe-1-vize/

*Hepinizi bekleriz

arkadaşlar.

Toplam 16 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?