Editörler : supporters.
06 Şubat 2019 09:22

2019 Mart doçentlik başvuru

2019 Mart ta doçentliğe başvuracak arkadaşlar bu forumdan sorunlarımızı paylaşalım

drmacurie
Aday Memur
07 Şubat 2019 13:23

arkadaşlar benim merak ettiğim bir durum var, tübitak BİDEB 2219 doktora sonrası araştırma bursu ile yurdışında yaptığımız post doktora projelerininden puan alabiliyormuyuz? bu projeleri 7. bölümde Üniversite dışındaki kamu kurumlarıyla yapılan araştırma projesi bölümüne yazabilirmiyiz? bu konuda bilgisi olan ya da yazan varsa bilgi verirseniz çok mutlu olurum. herkese mutlu günler

negromanza
Aday Memur
10 Şubat 2019 00:01

Hepimiz icin hayirli olmasini diliyorum. Sabir gerektiren bir süreç bizleri beliyor.

Bleed
Kapalı
10 Şubat 2019 12:12

Doçentlik şartlarının değişeceğini duyuyorum, duyduklarım,

- paralı dergilerin sayılmaması (şimdiye kadar gayri resmi uygulanıyordu bazı juriler tarafından),

- tebliğlerde sadece sözlü, tam metin ve yabancı dilde sunulanların dikkate alınması.

* Sayısal alanları içindir.

bsdr
Aday Memur
10 Şubat 2019 12:23

Saglik Bilimlerinden basvuracagim. Soru: Emerging Sources Citation Index (ESCI), SCI ve SCI-E disinda uluslararsi indekse giriyor degil mi? Bununla ilgili bir tereddut var mi? Tesekkur ederim.

bsdr
Aday Memur
10 Şubat 2019 12:29

Parali dergi tanimi ile ilgili duyulan ne var? Cunku bazi dergiler degerlendirme oncesi isterken, bazilari sadece kabul olursa basim icin istiyor ki dunyanin en saygin impact faktoru yuksek dergilerde dahi b uygulama var

Bleed, 5 yıl önce

- paralı dergilerin sayılmaması (şimdiye kadar gayri resmi uygulanıyordu bazı juriler tarafından),

- tebliğlerde sadece sözlü, tam metin ve yabancı dilde sunulanların dikkate alınması.

ögrüyesi
Şef
10 Şubat 2019 14:21

Ekleyebilirsiniz hocam. Ardeb Proje Görevlerim kısmında ekranın görüntüsünü alın. Orada projedeki görevi olarak Burslu yazıyor. Yanına gittiğiniz hocayı da proje yöneticisi olarak belirtin. Bu burs için bir proje sunmanız ve gittiğiniz yerde bu projeyi yapmanız gerekiyor sonuçta. Bunun gibi muallakta kalan durumlarda genellikle belgenizi yok kabul edip puanınızı yeniden hesap ediyorlar diye biliyorum. Fakat bariz bir hata yaparsanız aldatmaya yönelik bir diye algılanıp etik cezası verilebilir dikkat etmek lazım.

drmacurie, 5 yıl önce

arkadaşlar benim merak ettiğim bir durum var, tübitak BİDEB 2219 doktora sonrası araştırma bursu ile yurdışında yaptığımız post doktora projelerininden puan alabiliyormuyuz? bu projeleri 7. bölümde Üniversite dışındaki kamu kurumlarıyla yapılan araştırma projesi bölümüne yazabilirmiyiz? bu konuda bilgisi olan ya da yazan varsa bilgi verirseniz çok mutlu olurum. herkese mutlu günler

green10
Aday Memur
10 Şubat 2019 22:13

Merhaba,

Ben de ÜAK'ın bu konu ile ilgili bir çalışma yaptığını duydum. Hatta bir üniversite senato kararı

doğrultusunda (Hacettepe Üniversitesi) konu ile ilgili açıklama yaptı.

Bleed, 5 yıl önce

bsdr
Aday Memur
10 Şubat 2019 22:28

https://predatoryjournals.com/about/

sanirim boyle birseyi kastediliyor

green10, 5 yıl önce

Merhaba,

Ben de ÜAK'ın bu konu ile ilgili bir çalışma yaptığını duydum. Hatta bir üniversite senato kararı

doğrultusunda (Hacettepe Üniversitesi) konu ile ilgili açıklama yaptı.

kayemay
Aday Memur
11 Şubat 2019 09:15

aslında kastedilen predatory dergiler lakin APC alan dergiler derler ise kaliteli dergilerde işin içine giriyor ...kaliteli olup (iyi indexlerde taranan) basım için ücret alan dergiler de var... kararı juriye bırakılırsa juri kafasına göre kaliteli dergilerde basılmış yazılarıda bu katogoriye koyabilir .. bakalım ne olacak

bsdr, 5 yıl önce

https://predatoryjournals.com/about/

sanirim boyle birseyi kastediliyor

Bleed
Kapalı
11 Şubat 2019 10:15

Evet, kriterler değişecekmiş.

1 ayda yayın basan, hakemlik sürecini işletmeyen dergilerin zaten şimdiye kadar kara listeye alınması gerekiyordu. Doçent olup, makalesine bir derginin verdiği düzeltme talebini yapamayan adamlar var. Bu tür dergiler için Çok geç kalındı, paralı dergilerle boş beleşe doçent olanlar da var. (Öte yandan yüksek impact factor lü dergilerde yayın yapıp yayının az denenler de var).

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
11 Şubat 2019 12:54

hocam "1 ayda yayın basan" derseniz kafa karışır jürilerin.

örneğin ulakbim ve ısı alan indeksinde taranan ücretsiz bir dergiye makale gönderdim, 15. gün iki hakemden 2 farklı düzeltme geldi. bunu 2 gün içerisinde tamamlayıp gönderdim, 1 hafta sonra yani toplamda 3. haftada makalemin kabul edildiği bildirildi. yani gönderdiğim makale 3. haftada kabul aldı.

dergi üak tarafından belirlenen indekslerde taranıyor,

dergi ücret almıyor,

dergi hakem sürecini sağlıklı işletiyor.

şimdi benim makale 3 haftada kabul aldı diye yok sayılırsa emek çöpe gitmiş olur.

Bleed, 5 yıl önce

Evet, kriterler değişecekmiş.

1 ayda yayın basan, hakemlik sürecini işletmeyen dergilerin zaten şimdiye kadar kara listeye alınması gerekiyordu. Doçent olup, makalesine bir derginin verdiği düzeltme talebini yapamayan adamlar var. Bu tür dergiler için Çok geç kalındı, paralı dergilerle boş beleşe doçent olanlar da var. (Öte yandan yüksek impact factor lü dergilerde yayın yapıp yayının az denenler de var).

Gülferün
Kapalı
11 Şubat 2019 15:00

Kriterler, bir yerine oturamadı. Hop oturup hop kalkıyoruz. Nisan 2016'da başvurup alan arkadaşlarla, neden aynı şartlarda değiliz, merak ediyorum. Bir de diyorlar ki, "100'ü geçince hemen başvurmayın. Bizim dönemimizde en az 6 puandı ama biz 30'la başvurduk."

Çok kızıyorum. 2016 Nisan'a göre benim de 30.8 puanım var. Şu an 109'u anca alıyorum. O dönem Copernicus, Econlit vs. alan endeksiydi. Şimdi 100 üzerinden yalnızca 5 puan. İki kişi yazdıysan, 2.5 puan alıyorsun. Ne birinci yazar mantığı kaldı, ne de alan endeksi. Boş konuşuyorlar ya, en çok sa o ağrıma gidiyor.

Yoksa, sözlüye de razıyım.

bsdr
Aday Memur
12 Şubat 2019 00:11

Arkadaslar, ktap bolumu yazarliginda, tum kitabi mi pdf olarak yukleyecegiz, yoksa sadece ilgili sayfalari mi? tsk

kayemay
Aday Memur
12 Şubat 2019 09:30

ben sadece ilgili bölümü yükledim

Bleed
Kapalı
12 Şubat 2019 11:33

Umuyorum ki YÖK sadece paralı dergiler, ve tebliğler konusunda hassas olduğu kadar Etik kurallarda da hassas olur.

Türkiyede yapılmış konferanslarda Türkçe yapılmış ama sözde uluslararası konferanslarda sunulmuş olan bildilerin de geçersiz olacağını duydum.

himen2000
Memur
12 Şubat 2019 14:06

Yeni kriter demek şartların daha da zorlaşması demektir. İngilizce 65'ten aşağı düşürülünce başka yerlerden engel çıkarmak için uğraşacaklar demektir.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
12 Şubat 2019 17:19

şimdi benim uluslararası olarak ismi ve bilim kurulu şekillendirilmiş kongrede sunulmuş ve tam metni yayınlanmış bildirim geçersiz mi olacak eğer dediğiniz gerçekleşirse?

bir anda kuralların değişmesi ve insanların emeklerinin çöp olması ahlak dışı bir tutum. yeni kural geldiğinde birkaç yıl sonra uygulamaya konulmalı.

Bleed, 5 yıl önce

Umuyorum ki YÖK sadece paralı dergiler, ve tebliğler konusunda hassas olduğu kadar Etik kurallarda da hassas olur.

Türkiyede yapılmış konferanslarda Türkçe yapılmış ama sözde uluslararası konferanslarda sunulmuş olan bildilerin de geçersiz olacağını duydum.

dr.ict
Aday Memur
13 Şubat 2019 15:08

Hocam Türkiye sınırları içerisinde sunulan tam metin İngilizce bildiriler kabul edilir mi?

Bleed, 5 yıl önce

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
13 Şubat 2019 16:28

Türkçe tam metin sözlü sunumlar dikkate alınmayacak anlamı çıkıyor sizin söylediğinize göre hocam.

dr.ict, 5 yıl önce

Hocam Türkiye sınırları içerisinde sunulan tam metin İngilizce bildiriler kabul edilir mi?

drmacurie
Aday Memur
13 Şubat 2019 18:10

hocam çok teşekkür ederim yanıtınız için.

yalnız ben 2013 yılı burslusuyum. ardeb den baktıgımda söylediğiniz şekilde gözükmüyor malesef.

bideb de ''durumu'' kısmında türkiyeye döndü şeklinde bir ibare gözüküyor. ayrıca tübitak panel yönetim sisteminde gözüküyor.

şimdi bende karasız kaldım açıkçası, üaka mail attım bakalım cevap gelirmi? benim düşünceme göre, bu burs bir proje kapsamında olduğundan ve panelde değerlendirilerek, sonuç raporu da ilgili birimler tarafından onaylanıp tübitaka iletildiği için, puan almalı fakat malum prof hocalar bizim gibi düşünmeyebiliyor :)

ögrüyesi, 5 yıl önce

Ekleyebilirsiniz hocam. Ardeb Proje Görevlerim kısmında ekranın görüntüsünü alın. Orada projedeki görevi olarak Burslu yazıyor. Yanına gittiğiniz hocayı da proje yöneticisi olarak belirtin. Bu burs için bir proje sunmanız ve gittiğiniz yerde bu projeyi yapmanız gerekiyor sonuçta. Bunun gibi muallakta kalan durumlarda genellikle belgenizi yok kabul edip puanınızı yeniden hesap ediyorlar diye biliyorum. Fakat bariz bir hata yaparsanız aldatmaya yönelik bir diye algılanıp etik cezası verilebilir dikkat etmek lazım.

Toplam 4352 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi