Editörler : nayzen
25 Nisan 2019 12:38

TARKAN ÖZBEK
Aday Memur

özel hizmet tazminatının yükseltilmesi % 49 değil ,en az % 100 olmalı

25 Nisan 2019 13:56

TARKAN ÖZBEK
Aday Memur

özel hizmet tazminatının yükseltilmesi % 49 değil ,en az % 100 olmalı

26 Nisan 2019 11:49

KAPTAN7
Kapalı
taban aylığın yüzde doksan oranında arttırılarak çağı yakalamasına imkan tanınması.
26 Nisan 2019 14:51

Teknopisi
Aday Memur

Neden bazı kesimlerden oy alamadık diye çalışma yapılacakmış memurlara bakılsa yeter herhalde...

26 Nisan 2019 15:18

kartal3832
Memur

BU ÜLKEDE YA POLİS YA ASKER YA İMAM YADA ÖĞRETMEN OLACAKSIN GERİSİ BOŞ. BİR TAKIM HALKLAR VERİLECEKSE İLK ONLARA VERİLİR NEYMİŞ GİB MASA BAŞINDA ÇALIŞIYORMUŞ HAFTADA 15 SAAT ÇALIŞIP MAŞAŞI HALK EDEN ÖĞRETMEN DE Mİ YADA İMAM DAN DA MI DAHA AZ ÇALIŞILIYOR ÖĞRETMEN O KADAR YORULUYORSA NİYE EK DERS ÖZEL DERS HAFTA SONU KURS YADA SINAVLARDA GÖZETMEN OLUYUM DİYE ÇABALIYOR SENDİKALARINDA SATEN GİB PERSONELİNİ HİÇ UMRUNDA DEĞİL.PEK BİRŞEY OLACANI SANMIYORUM. ZATEN BİR ZABIT KATIBİNİN ÖZEL HİTMETİYLE VHKİ AYNI MI BİR BAKIN MÜBAŞİRLERİNKİ BİLE BİL.İŞLETMENİ YADA VHKİ FAZLA ÖZEL HİZMET TAZMİNATI İŞİN ZORLUK OLAYINA BAKARSAN BİR SGK YADA MALİYE HASTANEDE SATIN ALMADAKİLER LAVOBAYA GİDEMİYOR.

26 Nisan 2019 16:01

KAPTAN7
Kapalı
sayın sendika yetkililerine uzun yıllar boyunca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve maaş haricinde bir ikramiye,almamış olan emekli kamu memurlarının geriye dönük verilmeyen özllük haklarınıda talep etmenizi umuyorum.
27 Nisan 2019 18:09

KAPTAN7
Kapalı
emekli memur ve eşlerinden kamu hastanelerinde muayene olanlar için katılım payı ve ilaç bedeli alınmasın.
30 Nisan 2019 11:48

mutlu_50
Müsteşar

güncel

05 Mayıs 2019 12:45

KAPTAN7
Kapalı
Tüm ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması kamu sosyal güvenlik uygulamalarındaki dengesizlikleri gidermesi amacıyla olumlu bir adım olacaktır.
06 Mayıs 2019 03:45

hayatixxx
Daire Başkanı

yetkili sendika büro memursen ve bu sendikadan memur lehine hizmet bekleyenler var, 2009dan beri görmedik böyle bir hayırlarını, boş yere başlık açılmış

07 Mayıs 2019 13:51

mutlu_50
Müsteşar

Memurlara 1 derece verilmesi konuşuluyor. İnşallah herkese 1 derece verilir.

09 Mayıs 2019 10:50

mutlu_50
Müsteşar

güncel

09 Mayıs 2019 12:04

hakar2752
Aday Memur

Sevgili arkadaşlarım şahsi fikrimi söylemek istiyorum bence sendika üye olmak (bugün ki şartlarda ) hiç mantıklı değil ,ben 17 yıllık memurluk hayatım sendikaların elle tutulur bir şey yaptıklarını görmedim sonuçta hep devletin dediği olur yani sendika sadece bizden aidat parası alırlar bence örgütlenmek güzel bir şey ama bu sendikalarla değil hepsi cebini düşünüyor bence. Burada size sözüm olsun bir tane sendika çıkıp devlet memurları için şunu yaptık ve oldu desin söz veriyorum o sendikaya yarın üye olacağım sadece lafta bir şeyler yapıyorlar bunlara artık karnımız tok

09 Mayıs 2019 13:59

mutlu_50
Müsteşar

Sevgili arkadaşlarım şahsi fikrimi söylemek istiyorum bence sendika üye olmak (bugün ki şartlarda ) hiç mantıklı değil ,ben 17 yıllık memurluk hayatım sendikaların elle tutulur bir şey yaptıklarını görmedim sonuçta hep devletin dediği olur yani sendika sadece bizden aidat parası alırlar bence örgütlenmek güzel bir şey ama bu sendikalarla değil hepsi cebini düşünüyor bence. Burada size sözüm olsun bir tane sendika çıkıp devlet memurları için şunu yaptık ve oldu desin söz veriyorum o sendikaya yarın üye olacağım sadece lafta bir şeyler yapıyorlar bunlara artık karnımız tok

hakar2752, 6 ay önce - Alıntıya git

hakar bey haklısınız. Sendikalar tek ses olsa ( işçi sendikaları gibi) o zaman bakın diyeceğim ama sürekli birbirleriyle uğraşıyorlar. Sonuçta lehimize kazanımlar beklemek zorlaşıyor. Umut fakirin ekmeği işte. Sendikalar bizi şaşırtır mı acaba diyoruz?

10 Mayıs 2019 10:34

mutlu_50
Müsteşar

güncel

10 Mayıs 2019 12:11

mutlu_50
Müsteşar

Genel Talepler:

1- Tüm memurlara 1 derece verilmesi.

2- Eğitim durumuna göre özlük haklarda, maaşlarda ve ek göstergelerde iyileştirme yapılması.

3- 3600 ek göstergeden lisans ve yüksek lisans mezunu memurların yararlandırılması.

4- 5510 ve 5434 Sayılı Kanuna tabi memurlar arasında uçurum oluştu. Bu farkların kalkması.

5- Aile yardımlarında (eş ve çocuk yardımlarında) artış yapılması.

6- Disiplin affı.

7- Bireysel Emeklilik Sisteminin (BES) zorunlu olmaktan çıkarılması.

8- Dini bayramlarda memurlara bayram ikramiyesi verilmesi.

9- Yüksek lisans mezunu memurlara iki kademe verilmesi. Görevde yükselmede öncelik tanınması.

10- % 20?lik ağır vergi dilimi yükünün % 10?a düşürülmesi.

11- Görevde yükselme sınavlarında mülakatın kaldırılması.

12- İşçilerde olduğu gibi hafta sonlarının yıllık izinden düşülmemesi.

13- Memurluktan önceki SSK hizmetlerinin de derece/kademeye dâhil edilmesi.

14- Tek taraflı kalan kılık kıyafet serbestliğinin erkek memurlar için de uygulanması.

15- Toplu Sözleşme Kanunun değiştirilmesi. Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Asgari Ücret Tespit Komisyonu gibi her yıl yapılması. Memurlara grev hakkı verilmesi.

16- Bayramlarda idari izin uygulamasının kaldırılması. İdari izinde çalıştırılanlara mesai ödenmesi.

17- Mobbing (psikolojik baskı) için daha etkili önlemler alınması. Vatandaş tarafından tehdit, şiddet ve hakarete maruz kalan memurları koruyucu düzenleme yapılması.

18- Memurları enflasyona endeksli yaşamdan kurtaracak çözümler getirilmesi...

13 Mayıs 2019 09:11

mutlu_50
Müsteşar

güncel

14 Mayıs 2019 16:26

mmemurumm
Aday Memur
Şoför kadrolarının gih sınıfından th sınıfına geçirilmesi
14 Mayıs 2019 16:34

Guiliano Terraneo
Memur

2016 da memur olduğumda asgari ücret 1200 tl idi ve ben 2380tl maaşla işe başladım neredeyse 2 katı. şimdi asgari ücret 2020 tl ve aldığım maaş 3200 tl.Maaşların 3 senede ne kadar eridiğine bakın. Maaşımın aslında 3900 - 4000 tl civarı olması gerekli.Toplu iş sözleşmesinde bu konuda konuşulsun.

15 Mayıs 2019 08:23

mutlu_50
Müsteşar

güncel

Toplam 124 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?