Editörler : oto-danisman-expert
06 Şubat 2019 18:20

Varikosel a55f01

Beyler bilen bilir çok saçma bir hastalıktır yarım saatlik operasyonla halledilir ve gününde taburcu edilirsiniz ancak subaylıkta dert olur diyorlar net bi açıklama göremedim sağlık yönetmeliğini araştırdım karara varamadım varikosel ameliyatı subaylığa engel midir değil midir tüm testler yapıldı tüm değerler normal her şey sağlam ama varikosel ameliiyatım var ve bunu doktorumda biliyor artık şimdi bana söyler misiniz heyete katılan arkadaşlar 55a/01 elenme sebebi midir yoksa heyetin insiyatifine kalıp senin bişeyin yok 15 sene önce olduğun ameliyat bizi ilgilendirmez mi derler??

komutanloqar
Aday Memur
06 Şubat 2019 18:24

Arkadaş A bendi için askerliğe elverişlidir diyor çizelgelerde a ile ilgili bişey koymamışlar çizelgeler falan hep karmaşık net bir bilgi yok ama tanıdığım tüm doktorlar özellikle ürologlar varikosel elenme sebebi olamaz dediler bazı tetkitler yapılır ve ameliyat ile hastalık sonlandırılmıştır engel bir durum yoktur diyolar hep

Berkgu
Aday Memur
06 Şubat 2019 18:26

Merhaba,sağlık yönetmenliğinde yanlis bakmadiysam hem muharip hem de yardımcı sınıflar için problem olarak gözüküyor.

Abdulkadir38
Aday Memur
06 Şubat 2019 19:24

sağlık yönetmeliği link varsa atar msnz
Berkgu, 5 yıl önce

Merhaba,sağlık yönetmenliğinde yanlis bakmadiysam hem muharip hem de yardımcı sınıflar için problem olarak gözüküyor.

RYCan
Kapalı
06 Şubat 2019 23:21

yonetmelik madde 55 te grade 3 e kadar olan varikosel ve ameliyatlari engel degildir diyor. nasil eliyorlar anlamiyorum.

Şişmanramboo
Aday Memur
07 Şubat 2019 00:03

Arkadaşlar sağlık yönetmeliğine bakarken Ek - D Personel adaylarının hastalıklara göre değerlendirme çizelgesine bakacaksınız. Eğer orada hastalığınızın karşısında eksi varsa elenirsiniz. Maddenin açıklamasında öğrenci kabul edilir veya sağlam kabul edilir yazması bir anlam ifade etmiyor doktorlar için.

07 Şubat 2019 00:14

Çizelgede örnegin benim ilgili olduğum 69 a tabloda yok b var onda teğmen için - yalnız ben a bendini göremedim. Arkadaşın yazdığı problem için de göremedim.

Şişmanramboo
Aday Memur
07 Şubat 2019 00:26

Senin baktığın Personel için olanı kardeşim. Bizi ilgilendiren Personel adaylarının değerlendirilme çizelgesi. İkisi birbirinden farklı. Benim dediğim düz bir liste şeklinde sağ üstünde Ek - D diye yazıyor ve sadece madde numaraları ve fıkraları var. Senin baktığında rütbeler falan da var. O baktığın şu anda hali hazırda görevi başında olan askerler için geçerli.

gazilitarihcii, 5 yıl önce

Çizelgede örnegin benim ilgili olduğum 69 a tabloda yok b var onda teğmen için - yalnız ben a bendini göremedim. Arkadaşın yazdığı problem için de göremedim.

RYCan
Kapalı
07 Şubat 2019 00:57

Arkadaşlar varikosel hakkında ben daha once kontrol ettırdım doktorlar el ile muayene sonucu cok hafıf varıkosel var dediler ultrasona gonderdıler ultrason her zaman temız cıktı. Şimdi hastanede yıne doktor varıkosel var deyıp elemeye kalkarsa cekılen renklı ultrason sonuclarımı gostersem karar nasıl olur sızce ? Tam ortadaym suan

PerrierWater
Kapalı
07 Şubat 2019 01:35

hepsine girdim doktorların hepside sağlam yazdı hiç bir sorun çıkmadı ama bu doktorlar neye göre yazıyor bilemedım bazı doktorlar sısteme muvazzaf subay olur yazarken bazıları direk sağlam yazıyor. Yarın heyette açığa kavuşur sanırsam. sağlık yonetmeliği çok karışık.

mariano12
Aday Memur
07 Şubat 2019 01:39

KARDEŞİM PSİKİYATRİ GEÇMİŞİNE BAKTI MI ?

komutanloqar
Aday Memur
07 Şubat 2019 21:28

Arkadaş senin dediğin ekte a bendinde olan tüm hastalıklar elenir çok az geçen hastalık var sizce de bu durumda bir sıkıntı yok mu uzman er erbaş,astsubay ve ya subay olamıyoruz ek -d göre

Şişmanramboo, 5 yıl önce

Arkadaşlar sağlık yönetmeliğine bakarken Ek - D Personel adaylarının hastalıklara göre değerlendirme çizelgesine bakacaksınız. Eğer orada hastalığınızın karşısında eksi varsa elenirsiniz. Maddenin açıklamasında öğrenci kabul edilir veya sağlam kabul edilir yazması bir anlam ifade etmiyor doktorlar için.

komutanloqar
Aday Memur
07 Şubat 2019 21:54

kardeş üroloğa girdiğinde soru sorarsa bişeyim yok de geç hiç deme varikosel var ağrım oluyor bya da ameliyat oldum

RYCan, 5 yıl önce

Arkadaşlar varikosel hakkında ben daha once kontrol ettırdım doktorlar el ile muayene sonucu cok hafıf varıkosel var dediler ultrasona gonderdıler ultrason her zaman temız cıktı. Şimdi hastanede yıne doktor varıkosel var deyıp elemeye kalkarsa cekılen renklı ultrason sonuclarımı gostersem karar nasıl olur sızce ? Tam ortadaym suan

komutanloqar
Aday Memur
07 Şubat 2019 21:55

Son bir seneye ait ilaç dökümümü istedi alkol uyuşturucu madde sordu onayladı kardeş.

mariano12, 5 yıl önce

KARDEŞİM PSİKİYATRİ GEÇMİŞİNE BAKTI MI ?

AdnanRuhi
Aday Memur
07 Şubat 2019 22:38

Arkadaşlar lütfen yönetmeliği anlayan birisi bakabilir mi buraya ? benim kolumda 20cm2 den büyük bir dövme var. Bu da Deri ve Zürehi hastalıklar kısmına giriyor 29. maddesinde yazmakta. Tutuanj dediği şey dövme oluyor. Buna göre ben Kara ve Denizde mühendislik sınıfına girebiliyor muyum bana engel mi ? Allah aşkına birisi bu konuya acıklık getirsin ? Yoksa tamamen heyetin insiyatifine mi kaldık ?

komutanloqar
Aday Memur
07 Şubat 2019 22:48

Kardeş üzgünüm ama sen de ek-D çizelgesine göre 29a01 koduyla eleniyorsun çok saçma bir yönetmelik yine diğer arkadaşlar bi baksın ben de yanılıyor olabilirim.

AdnanRuhi, 5 yıl önce

Arkadaşlar lütfen yönetmeliği anlayan birisi bakabilir mi buraya ? benim kolumda 20cm2 den büyük bir dövme var. Bu da Deri ve Zürehi hastalıklar kısmına giriyor 29. maddesinde yazmakta. Tutuanj dediği şey dövme oluyor. Buna göre ben Kara ve Denizde mühendislik sınıfına girebiliyor muyum bana engel mi ? Allah aşkına birisi bu konuya acıklık getirsin ? Yoksa tamamen heyetin insiyatifine mi kaldık ?

okanklc21
Kapalı
07 Şubat 2019 23:44

Ben sondan ikinci sayfaya bakman gerek hocam. Komple 1a daN başlar 69a ya kadar gidiyor. Senin dediğini 69A sadece yardımcı sınıf olabilir. Muharip için engel çizelgeye göre.

gazilitarihcii, 5 yıl önce

okanklc21
Kapalı
07 Şubat 2019 23:45

Kardeşim çizelgeye göre elenme sebebi maalesef.

komutanloqar, 5 yıl önce

Arkadaş A bendi için askerliğe elverişlidir diyor çizelgelerde a ile ilgili bişey koymamışlar çizelgeler falan hep karmaşık net bir bilgi yok ama tanıdığım tüm doktorlar özellikle ürologlar varikosel elenme sebebi olamaz dediler bazı tetkitler yapılır ve ameliyat ile hastalık sonlandırılmıştır engel bir durum yoktur diyolar hep

RYCan
Kapalı
08 Şubat 2019 00:13

hocam ben ameliyat olmadim zaten daha once 4 5 kere doktora gittim hepsi muayenede var dedi ama doppler usg ilr bakildiginda temiz. ne olacak acaba varikosel var derse ultrasin sonuclarimi goturcem insallah kararini degistirtir
komutanloqar, 5 yıl önce

kardeş üroloğa girdiğinde soru sorarsa bişeyim yok de geç hiç deme varikosel var ağrım oluyor bya da ameliyat oldum

Şişmanramboo
Aday Memur
08 Şubat 2019 09:57

Yönetmelikte el ve yüz bölgesi hariç yazlık üniforma ile vücudun görünmeyen yerlerinde 20 cm2 den büyük olanlar diye yazıyor. Ek - D Personel adaylarının hastalıklara göre değerlendirme çizelgesine göre 29a 1 maddesinden elenirsin kardeşim. Ama sen yine de şansını sonuna kadar kullan vaktin varsa sildir. Hakkında hayırlısı olsun.

AdnanRuhi, 5 yıl önce

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi