Editörler : Mehmet Balci
07 Şubat 2019 18:16   

Kapalı
Tolga keskin'e artık dur demek gerekli.

onlarca memur adayı bir umut listeye girerim diye başvurduğu açıktan alımlara bunun gibi şahıslar

yüzünden listeye bile girememektedir.2012 yılından bugüne kadar ne kadar açıktan alım varsa hepsine başvurmuş.tahminen devlette kadrolu çalışan birisi.peki hiç mi işin yok?

bu tarz durumlara devlet büyüklerimiz engel olmalı.

yıl 2012

https://i.hizliresim.com/V99q9q.png

yıl 2019

https://i.hizliresim.com/5aa5NM.jpg

07 Şubat 2019 18:21

2018kpsss
Şube Müdürü
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
07 Şubat 2019 18:25

2018kpsss
Şube Müdürü
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
07 Şubat 2019 18:35

Insaat200
Aday Memur

Devlet sana bu hakkı tanımış diye her sene girip bu puanla insanlarin hakkinimi yemek gerekir umarım burda senin ismini gören yöneticiler seni orda barındırmaz gözü doymaz insan

07 Şubat 2019 18:44

eemkny
Aday Memur

Binlerce kişi bi umut atanayım derken bu tarz aç gözlü insanlar listeleri gasp ediyor

07 Şubat 2019 18:46

togo63
Aday Memur

Binlerce işsiz dolaşan meslektaşının vebaline girip gitmeyeceği kurumların listesine girip bu kadar kişinin günahını alıyorsan allah var gam yok. Allahında bir hesabı vardır kimsenin yanına koymaz

07 Şubat 2019 18:50

Dark b
Aday Memur

al yuksek puani dur de .adamin beynine saglik

Ddd

07 Şubat 2019 18:52

ynsylmz6
Aday Memur
Bunca insan emek veriyor vakit ayırıyor boyleleri yüzünden mülakat listesine dahi giremiyoruz kimse kusura bakmasın hakkı falan değil her yere başvurmak!
07 Şubat 2019 18:56

arsenlupen34
Kapalı

Devlet sana bu hakkı tanımış diye her sene girip bu puanla insanlarin hakkinimi yemek gerekir umarım burda senin ismini gören yöneticiler seni orda barındırmaz gözü doymaz insan

Insaat200, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bu sadece elektrik elektronik mühendisliğinin sorunu değil.hepimizin sorunu.işi olduğu halde yıllardır ilanlara başvuranlar var bir şekilde devletimizin de dur demesi lazım.

07 Şubat 2019 18:59

eem40

Bir insanda karakter olmayınca işte böyle arkasındaki işsiz arkadaşlarını düşünmüyor.

07 Şubat 2019 19:00

Dark b
Aday Memur
Bunca insan emek veriyor vakit ayırıyor boyleleri yüzünden mülakat listesine dahi giremiyoruz kimse kusura bakmasın hakkı falan değil her yere başvurmak!
ynsylmz6, 1 hafta önce - Alıntıya git

ondan daha cok emek ver gec ozaman;)

07 Şubat 2019 19:01

eem40

"okumak cahilliği alır eşeklik baki kalır"

07 Şubat 2019 19:03

eem40

Dark b, 1 hafta önce - Alıntıya git

herkes onunla aynı yaşam kalitesinde değil adam bir devlet kurumunda salla başı al maaşı yaparsa bende alırım o puanı

07 Şubat 2019 19:04

togo63
Aday Memur
96 ve 98 puan almış bnce en büyük hakkı istediği yıl sınava girebilir siz de girebilirsiniz
2018kpsss, 1 hafta önce - Alıntıya git

Peki kardeşim sana soruyorum bana böyle hak verildi diye gitmeyeceğim bütün kurumlara başvuru yapıp mülakat listesine kalsam vicdani ve ahlaki olarak doğru bir şey yapmis olurmuyum sana göre puanım 91küsür istediğim mülakat listesinin birçoğuna kalırım ama ben gitmeyeceğimi biliyorum ondan dolayıda başvurmuyorum hakkım olabilir başvurmaya ama vicdani olarak kimsenin hakkına giremem olabilir bu adam çalıştığı kurumdan memnun değildir ama 7-8 yıldır ilanların çoğuna başvuruyorsa halen bir yerde dikiş tutmuyorsa güzel bir davranış olarak görmüyorum

07 Şubat 2019 19:06

ynsylmz6
Aday Memur

Dark b, 1 hafta önce - Alıntıya git
İşte bir beyin yoksunu arkadaşla daha karşı karşıyayız sizin gibiler bir bitin ya artık bitin
07 Şubat 2019 19:07

enginn12
Kapalı
kendisi ayrıca bu yıl da btk listesine 1 numaradan giriş yaptı. kendisini foruma davet edip kpss den nasıl 99,012 puan aldığını dinlemek isterim. anlaşılan her yıl sınava giriyor e bi yerde çalışıyirsa nasıl uğraşıyor bu başvurularla falan ki çoğu başvuru online da değil. yalnız sırf listelerde görünmek için bu başvuruları yapıyorsa ayıptır.
07 Şubat 2019 19:44

Dark.N
Daire Başkanı

Arkadaşlar güç sarhoşluğu denen bir kavram var. İnsanlar belli bir şeye sahip olduklarında bu asla yetmiyor hep daha fazlasını istiyorlar. Günümüzdeki politikacılara, sanatçılara vs çevrenizdeki mevki, makam sahibi kişilere bakarsanız bunu çok rahat gözlemleyebilirsiniz, kazandıkça hep daha fazlasını istemişlerdir asla durmayı bilmezler. Siz de şu an böyle konuşuyorsunuz ama yüksek puanlarda olsaydınız o arkadaşın Tolga Keskin'in yaptığının aynını yapacağınıza adım gibi eminim. Sahip olduğunuz yetmeyecek daha da iyisini isteyecektiniz. Kimse ben yapmam etmem demesin görünen köy kılavuz istemiyor

07 Şubat 2019 19:52

kaplumbaga155
Şube Müdürü

hukuki olarak sonuna kadar legal. ama etik olarak kişinin vicdanına kalmış bir şey tabii.

07 Şubat 2019 19:55

2018kpsss
Şube Müdürü

Peki kardeşim sana soruyorum bana böyle hak verildi diye gitmeyeceğim bütün kurumlara başvuru yapıp mülakat listesine kalsam vicdani ve ahlaki olarak doğru bir şey yapmis olurmuyum sana göre puanım 91küsür istediğim mülakat listesinin birçoğuna kalırım ama ben gitmeyeceğimi biliyorum ondan dolayıda başvurmuyorum hakkım olabilir başvurmaya ama vicdani olarak kimsenin hakkına giremem olabilir bu adam çalıştığı kurumdan memnun değildir ama 7-8 yıldır ilanların çoğuna başvuruyorsa halen bir yerde dikiş tutmuyorsa güzel bir davranış olarak görmüyorum

togo63, 1 hafta önce - Alıntıya git
Kazanıp gitmiyosa o yaptığı yanlış olur öyle bişey zannetmiyorum kazanıpta gitmeyecek olan kim ne şartlarda çalışıyo bilemeyiz bu sınav ona bakmıuo zaten. Bütün mülakatları kazanıyo diye bişey yok kazanıp gitmediğini görürsek o yapılanı bende doğru bulmam
07 Şubat 2019 19:59

nuryrgnclr
Kapalı

Bu şahsın yaptığı aç gözlülükten başka bir şey değil

07 Şubat 2019 19:59

arsenlupen34
Kapalı
Kazanıp gitmiyosa o yaptığı yanlış olur öyle bişey zannetmiyorum kazanıpta gitmeyecek olan kim ne şartlarda çalışıyo bilemeyiz bu sınav ona bakmıuo zaten. Bütün mülakatları kazanıyo diye bişey yok kazanıp gitmediğini görürsek o yapılanı bende doğru bulmam
2018kpsss, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam google'a bu kişinin adını yazın.yıllardır onlarca farklı kurumun listesinde görebilirsiniz.ayrıca bu puanlarla zaten merkeziden gitmiştir.işsiz olarak evde yediğimiz baskının haddi hesabı yok.açıktan alımlardan listeye gireriz diye düşündük olan 6 ayımıza oldu.

Toplam 58 mesaj

ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?