Editörler :
08 Şubat 2019 00:23   

İkm kazandıktan sonra istenen evraklar 2019

Sa arkadaslar. İkm kazandım istenen evrakları ayarlamaya calısıyorum ama adlıyeyı aradım komısyona baglandım vukuatlı nufus ornegını terhıs belgesını adlı sıcıl kaydını e devletten alsam sorun olurmu dedım ıslak ımzalı lazım yerlerınden al dedıler. Nufus dairesine gittim soyledım sacmalık o herkes e devletten alması lazım bız vermıoruz versekte ımzalanmıyor dedıler. Ve ek olarak terhıs belgesını askerlık subesınden aldım ama 1 adet. 2 adet ıstıyor komısyon fotokopı ceksem sıkıntı olurmu. Detaylı anlatacak bırı varmıdır sımdıden tesekkurler

08 Şubat 2019 00:30

KadirDk
Aday Memur

Bir tane ıslak imzalı terhis varsa diğerini sene devletten çıkar ?

08 Şubat 2019 00:54

Naiveee
Aday Memur

Bir tane ıslak imzalı terhis varsa diğerini sene devletten çıkar ?

KadirDk, 6 ay önce - Alıntıya git

çok zekice. Dostum komısyon ıslak ımzalı olcak hepsı dedı benım konu acmamda o yuzden.. Daha oncekı alımlarda evrakları alıp verenlerden bılgı almaya calısmak

08 Şubat 2019 12:21

KadirDk
Aday Memur

Zaten fotokopi çektirmek daha mantikliydi demi 😊

08 Şubat 2019 14:47

kalpsizmelek
Aday Memur

Bende kayseri adliyesini kazandım.

Adanada yaşıyorum. Seyhan nüfus müdürlüğünden almaya

Gittiğimde oradaki bayan memur sadece seni anne ve babanı veririz dediler. Bende kardeşlerimi isteyince veremeyiz

dedi. Bende çukurova nüfus müdürlüğüne gittim orayada

durumu anlattım. Oradaki erkek memur ablayışla karşıladı

Bana 1 tane verdi. Bende fotokopi çekeyim dedim kabul et

mediler. Islak imzalı istiyorlar. Bende ertesi günü tekrar

Çukurova nüfus dairesine tekrar gidip oradan 1 adet daha

aldım. Adliyeden alınacak 2 adet. Askerlik şubesinden 2

Adet hepsi ıslak imzalı.

Edevletten kabul olmuyor

08 Şubat 2019 14:53

kalpsizmelek
Aday Memur

Önce sen yazıyor sonra anne ve baba sonra kardeşler. Aile boyu alacaksın adliye öyle istiyor. Hemde 2 adet

Noteri istiyorlarsa diplomanı yanında götüreceksin 2 adet

Ondan isteyeceksin. Ben aralık sonunda gittim 61 tl

İstediler.

Gideceğin nüfus müdürküğündeki memur olmaz derse

Oranın şefi veya müdürü ile konuş

08 Şubat 2019 16:26

Koseler45

Tek adet varsa elinde noterden Aslı gibidir alın

08 Şubat 2019 17:00

koraydogan
Aday Memur
her nufus mudurlugu aynisini yapiyo.banada oyle dediler.ugrasmamak icin.siz diretin vermek zorunda
09 Şubat 2019 15:00

Naiveee
Aday Memur

Başka bir nufus mudurlugunden alsam kabul olurmu bu vukuatlı nufus ornegı yoksa baglı oldugum ılcenınkımı sart ? Birde bende dıplomanın aslı var bundan fotokopı cektırıp aslı gıbıdır yapmam gerekmı yoksa sadece aslı yetıyormu ?

09 Şubat 2019 16:58

GSgnş
Aday Memur

Mal bildirim beyanında yardımcı olur musunuz.kimlik bilgilerinde önce ilk sıraya kendimizi mi yazıcaz.benim üzerime kayıtlı hcbrseyim yok.sadece babamın üzerine var.

10 Şubat 2019 00:54

kalpsizmelek
Aday Memur

Başka bir nufus mudurlugunden alsam kabul olurmu bu vukuatlı nufus ornegı yoksa baglı oldugum ılcenınkımı sart ? Birde bende dıplomanın aslı var bundan fotokopı cektırıp aslı gıbıdır yapmam gerekmı yoksa sadece aslı yetıyormu ?

Naiveee, 6 ay önce - Alıntıya git

Mesela ben Adanada oturuyorum. Seyhan nüfusa gittim vermedi . Sonra Çukurova nüfusa gittim orada verdiler 2 tane alacaksınız ıslak imzalı sizin baba, anne ve kardeşlerin hepsini

döküman halinde alıp memur tarafından imzalanıp mühürlendikten sonra ve çıkarken müdüre

imzalayıp mühürleteceksiniz.

Nerede oturuyorsanız Adliye edevletten kabul etmiyor nüfus dairesine söyleyin . Vermezlerse Oradaki yetkili şef veya müdüre gidin durumu güzelce anlatın yardımcı olacaklardır.

Diplomanın aslını alarak notere gidin . 2 tane aslı gibidir yapmak istiyorum dersiniz. Neden diye sorarlarsa memurluğu kazandım oradan istiyorlar diye cevap verirsiniz.

Diplomanın aslı sizin elinizde bulunsun.

Askerlik şubeside öyle gidip oradan alacaksınız ıslak imzalı olarak . Askerlik belgesi eski olabilir yeni tarihli ve güncel olması daha uygun olur

10 Şubat 2019 00:56

kalpsizmelek
Aday Memur

Mal bildirim beyanında yardımcı olur musunuz.kimlik bilgilerinde önce ilk sıraya kendimizi mi yazıcaz.benim üzerime kayıtlı hcbrseyim yok.sadece babamın üzerine var.

GSgnş, 6 ay önce - Alıntıya git

Mal bildirimini yaparken üzerinize bir şey yoksa boş bırakın ( ben öyle yaptım )

10 Şubat 2019 00:59

kalpsizmelek
Aday Memur

Naiveee, 6 ay önce - Alıntıya git

Fotokopi çektirmeyin orada çekip işliyorlar . Ben 31 Aralıkta yaptım . 2 Nüsha olarak benden

61 tl aldılar. Sizde yanınızda 100 tl götürün ne olur ne olmaz

10 Şubat 2019 01:02

kalpsizmelek
Aday Memur

Askerlik belgesi de 2 tane olacak ıslak imzalı .Memurdan 2 adet alınacak komutandan onaylatacaksınız. Onaylatmadan gitmeyin

10 Şubat 2019 02:41

Sadofb
Aday Memur

Arkadaşlar benim kolumda platin var. Saglık raporu alırken bi sıkıntı olurmu kolumu kullanabiliyorum hiç bir aıkıntı olmadan

Toplam 14 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?