Editörler : Mehmet Balci
«101112131415161718192021»
06 Mart 2019 20:20

ayböge
Aday Memur

Bahsettiği sadece foto bence. Çünkü burda sadece fotonun özelliklerinden bahsediyor. Bunu cd ye atıcaz ama çok saçma değil mi zaten iki vesikalık istiyolar

cansu.12, 8 ay önce - Alıntıya git

şu alttaki

DİJİTAL ORTAMDAKİ ÖRNEK FOTOĞRAFIN KAYIT İŞLEMİ

Personelin T.C. Kimlik Numarası: 161299XXXXX

Dijital ortamdaki Fotoğraf kaydedilirken kullanılacak dosya formatı: JPEG

Dijital ortama JPEG Dosya formatında kaydedilmiş fotoğraf dosyasının adı: 161299XXXXX.JPEG

maddeyi anlamadım açıkcası.

06 Mart 2019 20:22

cansu.12
Aday Memur

Ben fotoğraf olayını sonradan gördüm. Fotoğraftan dolayı elerler mi direkt yoksa değiştirme şansıverirler mi? Tamam klavuzda yazıyormuş açıkca ama basitçe halledilecek bir şey için de elenmez diye düşünüyorum

hakanfc, 8 ay önce - Alıntıya git

Şu an sistem açık formu kaydetmeyenler için bakmadım ben ama belki foto da değiştirilebilir deneyin isterseniz

06 Mart 2019 20:23

cansu.12
Aday Memur

şu alttaki

DİJİTAL ORTAMDAKİ ÖRNEK FOTOĞRAFIN KAYIT İŞLEMİ

Personelin T.C. Kimlik Numarası: 161299XXXXX

Dijital ortamdaki Fotoğraf kaydedilirken kullanılacak dosya formatı: JPEG

Dijital ortama JPEG Dosya formatında kaydedilmiş fotoğraf dosyasının adı: 161299XXXXX.JPEG

maddeyi anlamadım açıkcası.

ayböge, 8 ay önce - Alıntıya git

bence bu eğer mülakatı geçersek çıkarılacak kimlik kartımız için şu anlık bizi ilgilendirmiyor

06 Mart 2019 20:26

Ares66
Kapalı

Fotoğraf meselesi fazla gündem oldu. Dijital olarak cd ye atacağınız fotoğraf mutlaka bakanlık talimatına uygun olsun arkadaşlar. Tamam başvuru formundaki uygun olmayabilirdi acemiliğe geldi ama bu sefer hem 2 vesikalık hem güvenlik soruşturmasındakiler hem de dijital olan uygun olsun. Fotoğrafa isim verirken kimlik numarası yazacaksınız zor bir şey yok. Bu denli dikkat etmelerinin sebebi muhtemelen kazanma durumunda kimlik kartınızda yer alacak fotoğrafın o olması. Zaten Valiliğe evrak teslimi yaparken galiba dikkatle inceleyecekler. Sıkıntı yapacak durum bence yok. Başarılar herkese. Bartın rakiplerime selamlar :))

06 Mart 2019 20:28

Ares66
Kapalı

bence bu eğer mülakatı geçersek çıkarılacak kimlik kartımız için şu anlık bizi ilgilendirmiyor

cansu.12, 8 ay önce - Alıntıya git

Paint programından resmi açın ve üstteki seçeneklerde Yeniden Boyutlandır var ona tıklayın. İstenen ebatları girin tamam deyin. Resmi kaydederken de isim olarak kimlik numaranızı yazın. Yani resmin adı sizin kimlik no olacak. Basit dosya ismi. sağa tıklayıp ad değiştir desenizde olur. sonra cd ye atarsınız Nero programı kullanıp. Hepi topu 5 dakikalık işlem.

06 Mart 2019 20:37

cansu.12
Aday Memur

Paint programından resmi açın ve üstteki seçeneklerde Yeniden Boyutlandır var ona tıklayın. İstenen ebatları girin tamam deyin. Resmi kaydederken de isim olarak kimlik numaranızı yazın. Yani resmin adı sizin kimlik no olacak. Basit dosya ismi. sağa tıklayıp ad değiştir desenizde olur. sonra cd ye atarsınız Nero programı kullanıp. Hepi topu 5 dakikalık işlem.

Ares66, 8 ay önce - Alıntıya git

Aynen boyutlandırmayı Paintten yapmıştım ama tc no şimdi bizi ilgilendirmiyo diye düşünmüştüm ama yapayım yıne de. teşekkür ederim

06 Mart 2019 22:01

nehayatama
Memur

Ben fotoğraf olayını sonradan gördüm. Fotoğraftan dolayı elerler mi direkt yoksa değiştirme şansıverirler mi? Tamam klavuzda yazıyormuş açıkca ama basitçe halledilecek bir şey için de elenmez diye düşünüyorum

hakanfc, 8 ay önce - Alıntıya git

maalesef benim fotograf da hatali. buyuk ihtimalle valilige teslim etmeye gittigimizde kabul etmeyecekler.

06 Mart 2019 22:29

Ares66
Kapalı

maalesef benim fotograf da hatali. buyuk ihtimalle valilige teslim etmeye gittigimizde kabul etmeyecekler.

nehayatama, 8 ay önce - Alıntıya git

Kılık kıyafet olarak mı yanlış foto koydunuz? Ne gibi bir sorun var

06 Mart 2019 22:39

nehayatama
Memur

Kılık kıyafet olarak mı yanlış foto koydunuz? Ne gibi bir sorun var

Ares66, 8 ay önce - Alıntıya git

evet yonetmelige uygun degilmis.

06 Mart 2019 22:51

kgmhrtveli
Aday Memur

Is talep formu ile gerekli belgeleri 6 ile 13 mart arasi mi verecegiz valilik yazi islerine .Formda ic işleri duyuru yapacak yaziyordu duyuru yok ama. Memurlar.net 6 ile 13 unde verilecek yazmis

06 Mart 2019 23:33

işsizzz5555
Aday Memur

arkadaşlar diyelim ki mulakatı kazandım ama işe başlamak istemiyorum bu durumda da herhangi bir alıma basvurma şansım ortadan kalkar mı?ya da belli bir süre beklemem gerekir mi?yönetmelikte net bir şey bulamadım bilgisi olan cevap yazabilrmi :) mulakata gitmek için de evraklarımızı yolluyoruz sonuçta kazandgmz gibi işe başlatrlarmı hemen

06 Mart 2019 23:56

Ares66
Kapalı

Is talep formu ile gerekli belgeleri 6 ile 13 mart arasi mi verecegiz valilik yazi islerine .Formda ic işleri duyuru yapacak yaziyordu duyuru yok ama. Memurlar.net 6 ile 13 unde verilecek yazmis

kgmhrtveli, 8 ay önce - Alıntıya git

https://www.icisleri.gov.tr/2019-yili-icisleri-bakanligi-4b-sozlesmeli-personel-alimi-girissozlu-sinavina-katilmaya-hak-kazananlara-ait-listeler

Daha dikkatli okumanı tavsiye ederim. Kapı gibi yazıyor 06-13 Mart arası teslim tarihi diye.

07 Mart 2019 01:25

Kpssss6ssss
Aday Memur

arkadaşlar diyelim ki mulakatı kazandım ama işe başlamak istemiyorum bu durumda da herhangi bir alıma basvurma şansım ortadan kalkar mı?ya da belli bir süre beklemem gerekir mi?yönetmelikte net bir şey bulamadım bilgisi olan cevap yazabilrmi :) mulakata gitmek için de evraklarımızı yolluyoruz sonuçta kazandgmz gibi işe başlatrlarmı hemen

işsizzz5555, 8 ay önce - Alıntıya git
nasi bi yuzsuzluktur bu arkadasim calismicaksan ne diye basvuruyosun utanmadan soruyosun bide.kendilerinden dusuk puanlilari torpilli olarak algilayip kendi kurduklari aptalca sistemle elemek icin ugrasanlar yetmezmis gibi bide senin gibiler cikti.bi siz issizsiniz bi siz gonlunuz nerde isterse orda calisma hakkina sahipsiniz basvurun tum ilanlara.bi yeri kazan baktin begenmedin sonra diger ilanlarda dene sansini sen olurmu.altta kalanin cani ciksin ne onemi var.hayir biraz empati yap bari.suan bu basligi takip eden kac kisi kilpayi mulakati kacirdi bi dusun. Allah hepinize vicdan versin ya ne diyim ben sizin gibi bencil insanlara.
07 Mart 2019 12:43

işsizzz5555
Aday Memur
nasi bi yuzsuzluktur bu arkadasim calismicaksan ne diye basvuruyosun utanmadan soruyosun bide.kendilerinden dusuk puanlilari torpilli olarak algilayip kendi kurduklari aptalca sistemle elemek icin ugrasanlar yetmezmis gibi bide senin gibiler cikti.bi siz issizsiniz bi siz gonlunuz nerde isterse orda calisma hakkina sahipsiniz basvurun tum ilanlara.bi yeri kazan baktin begenmedin sonra diger ilanlarda dene sansini sen olurmu.altta kalanin cani ciksin ne onemi var.hayir biraz empati yap bari.suan bu basligi takip eden kac kisi kilpayi mulakati kacirdi bi dusun. Allah hepinize vicdan versin ya ne diyim ben sizin gibi bencil insanlara.
Kpssss6ssss, 8 ay önce - Alıntıya git

haddini bil öncelikle ne sorup sormayacağımı senin iznine göre karar verecek değilim.sisteme olan öfkem senden daha fazla emin olablrsn 90lı puanlarla kendi bransımızdan atanamıyoruz empati yetenegin yüksek ve bencil değilsin ya hani olurda bizim kendi bransmzdan atanmak icin verdiğmz mucadeleyi görürsen destek vermeyi unutma emi!!

07 Mart 2019 13:08

Kpssss6ssss
Aday Memur

haddini bil öncelikle ne sorup sormayacağımı senin iznine göre karar verecek değilim.sisteme olan öfkem senden daha fazla emin olablrsn 90lı puanlarla kendi bransımızdan atanamıyoruz empati yetenegin yüksek ve bencil değilsin ya hani olurda bizim kendi bransmzdan atanmak icin verdiğmz mucadeleyi görürsen destek vermeyi unutma emi!!

işsizzz5555, 8 ay önce - Alıntıya git
ben de onu diyorum iste kim kendi bransindan atanabiliyo kim istedigi isi yapabiliyo bi bak etrafina.herkes ne is olsa yaparim derdine dusmus sen bi yere kapak atayimda sonrasinda bransima gecmeye calisirim derdindesin.o yuzden sen haddini bil.biz de kendi bransimizdan atanamiyoruz bi tek sen degilsin.bi iibflinin maliyeye girmesi icin kac sinavdan kac mulakattan gectiginden haberin vardir eminim.sen de muhtemelen ya muhendissin ya iibflisin aslinda hepimiz ayni durumdayiz da bunu goremiyosun.kafami nereye cevirsem hep ben hep ben diyenle dolu.evet ben de once kendimi dusunuyorum tabiki ama alakasiz bi yere gireyim de sonra baska yere gecmek icin ugrasaym diyip ordaki bi kisinin hakkini yemeyi dusunmuyorum.zaten sinirliyim atandigi halde diger tum ilanlara basvurup mulakat hakkimizi yiyenlere sen de git isine arkadasim.yoruldum dunden beri sacma sapan insanlar yuzunden zaten
07 Mart 2019 13:44

işsizzz5555
Aday Memur
ben de onu diyorum iste kim kendi bransindan atanabiliyo kim istedigi isi yapabiliyo bi bak etrafina.herkes ne is olsa yaparim derdine dusmus sen bi yere kapak atayimda sonrasinda bransima gecmeye calisirim derdindesin.o yuzden sen haddini bil.biz de kendi bransimizdan atanamiyoruz bi tek sen degilsin.bi iibflinin maliyeye girmesi icin kac sinavdan kac mulakattan gectiginden haberin vardir eminim.sen de muhtemelen ya muhendissin ya iibflisin aslinda hepimiz ayni durumdayiz da bunu goremiyosun.kafami nereye cevirsem hep ben hep ben diyenle dolu.evet ben de once kendimi dusunuyorum tabiki ama alakasiz bi yere gireyim de sonra baska yere gecmek icin ugrasaym diyip ordaki bi kisinin hakkini yemeyi dusunmuyorum.zaten sinirliyim atandigi halde diger tum ilanlara basvurup mulakat hakkimizi yiyenlere sen de git isine arkadasim.yoruldum dunden beri sacma sapan insanlar yuzunden zaten
Kpssss6ssss, 8 ay önce - Alıntıya git

yok yani burdan 2 cümleyle karşıdakinin hayatını,düşüncelerini, planlarını nasıl anlayabiliyorsunuz hayret yani.bende mimarlık mezunuyum ne is olsa yaparim derdine düşmüs durumdayım .bir şey sorayım dedim cevabnı almak yerine nelerle karşılaşıyorm neyse

07 Mart 2019 13:58

mertaksu01
Aday Memur

Kardeş mimarsan git Diyarbakır belediyesinin ilanına başvur muhtemelen gireceksin mülakata,derdin neydi de geldin 112 ye bulaştın ? Mimar olmuşsun ama insan olamamışsın, kul hakkı yemeni geçtim bu rahatlığın asıl problem. Kadro yakmak kanında var işsiz, git özelde bul işini 112den 2600 brüt 2300 net maaş için mi bir kişinin hakkını yiyorsun ? Ki bir sonraki atanmalarda kesin atanabilecek puandasın ki derdin kadro yakmak vs. Boşluksun valla kardeşim boşluk

07 Mart 2019 17:15

atanamayn
Aday Memur

Belgeleri teslim edip de fotoğrafla vs ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı?

07 Mart 2019 17:33

Sirmenya35
Aday Memur

İzmir için mülakata gireceğim de 87,5 puanım var sizce merkezide şansım varmıdır? Ne yapmamı tavsiye edersiniz, bölüm iktisat

07 Mart 2019 19:18

günahımne
Aday Memur

İzmir için mülakata gireceğim de 87,5 puanım var sizce merkezide şansım varmıdır? Ne yapmamı tavsiye edersiniz, bölüm iktisat

Sirmenya35, 8 ay önce - Alıntıya git

Merkezi de tabiki şansınız var iibf 83 ile kapattı(2016 kpss ) personel kisitlanmasina rağmen yine de atanacaginizi düşünüyorum

Toplam 451 mesaj
«101112131415161718192021»

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;