Editörler :
08 Şubat 2019 11:16   

Özelde çalışıyorum ayrılmam gerekir mi?

Merhaba arkadaşlar. Net bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi? Adliyeden sözleşme imzalamak için aranana kadar özelde çalışmak sıkıntı yaratır mı? Başka kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet diye bir madde vardı özeli kapsamıyor diye düşünüyorum. Evrakları teslim ederken de sormadım bu konuyu. Ayrıca son gün çıkış alsam özelde çalıştığım işyerinden, ertesi günde adliyede sözleşme imzalasak sgk giriş çıkışları sıkıntı olur mu? Sisteme geç işlenmesi açısından soruyorum bunu da. Şimdiden teşekkürler.

08 Şubat 2019 15:51

can1566
Aday Memur

olmaz diye düşünüyorum, ben cuma günü işten ayrıldım salı günü adliyeye başlamıştım

08 Şubat 2019 16:36

icrakatibioldum
Memur
Aynı durumdayım hala çalışıyorum kardeş bol durmak olmayacak diye aradıkları gün çıkış vereceğim başka kurum dediği kamu kurumları özeli bağlamaz siz son ana kadar çalışın
08 Şubat 2019 16:55

AHMET YANAL
Aday Memur

Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için. Son ana kadar bekleyelim o zaman.

08 Şubat 2019 17:00

cengzantunga
Memur

Herhangi bir sıkıntı doğurmaz. Aynı durumdayım. Allah korusun aranana kadar bi sıkıntı çıkar diye işimi de kaybetmek istemediğimden son ana kadar çalışacağım. Pat diye çıkabilirsin hukuki yönü sadece işveren isterse senden ihbar tazminatını geri isteyebilir. Sadece bu yaptırımı vardır.

08 Şubat 2019 19:52

ikmci
Aday Memur

yok sıkıntı olmaz kardeşim ben pazartesi işimden ayrıldım salı günü sözleşme imzaladım

09 Şubat 2019 11:16

AHMET YANAL
Aday Memur

Herhangi bir sıkıntı doğurmaz. Aynı durumdayım. Allah korusun aranana kadar bi sıkıntı çıkar diye işimi de kaybetmek istemediğimden son ana kadar çalışacağım. Pat diye çıkabilirsin hukuki yönü sadece işveren isterse senden ihbar tazminatını geri isteyebilir. Sadece bu yaptırımı vardır.

cengzantunga, 5 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim bilgi için.

09 Şubat 2019 11:18

AHMET YANAL
Aday Memur

yok sıkıntı olmaz kardeşim ben pazartesi işimden ayrıldım salı günü sözleşme imzaladım

ikmci, 5 ay önce - Alıntıya git

eyvallah kardeşim teşekkür ederim bilgi için

Toplam 7 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?