Editörler : Lanet
09 Şubat 2019 03:25

Ek mal bildirim formu
Arkadaşlar bilgisi olan lütfen yazsın ne yapmalıyım. 2018de yaptığım ek mal bildirim formuna 2017de aldığım arabayı yazmıştım fakat bunu bir aylık süre içinde bildirmediğim için bir daha tekrarı olursa 657 disiplin kurallarının uygulanacağı hakkında yazı aldım. Bir aylık süre olduğunu bilmiyordum senelik yapılıyor diye biliyordum diyelim ki tekrarı oldu yada mevcut kuruma bildirmeli mi ne yapmalıyım bazı forumlarda herkes farklı bişey yazmış bildirirsem ceza alır mıyım

halil-can
Şube Müdürü
09 Şubat 2019 18:39

Maaş miktarinin 5 katini gecen her değişiklik 1 ay içinde ek mal bildirimi ile verilir. Ayrica sonu "0" ile "5" ile biten yıllardada mal bildirimi verilir.bu şekilde uyari aldiysan ucuz kurtulmuşsun 657 sayili kanunda acık şekilde yaziyor bu hususlar

ASDFGHJKASDFGHJK
Aday Memur
09 Şubat 2019 20:29

İşte yazı geldıkten sonra malesf ogrendım ki bunun üzerine ev aldım evire bildirmedim şimdi iyi niyet olarak bildirimde bulunsam ceza alır mıyım ne yapsam bilemedim

halil-can
Şube Müdürü
09 Şubat 2019 20:39

ne kadar süresi geçmiş olsa da mal bildiriminde bulunmanız ileride da büyük sıkıntılara yol açmaması açısından gereklidir. Kademe ilerlemesinin durdurulması cezası da ancak kişiye bildirimin verileceği mercilerce yazılı olarak ihtarda bulunulduktan sonra ihtarın kendisine tebliğinden itibaren bir ay içinde bildirimde bulunmazsa yapılır ve bulunmayanlar hakkında gerekli işlem yapılmak üzere yetkili cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.2020 de bildirmek zorundasiniz o zamana kadar beklemeyin bence

ASDFGHJKASDFGHJK
Aday Memur
10 Şubat 2019 12:41

Öyle de daha önce arabayı da bnm bildirdiğim mal bildiriminden anladılar ve yeni bir daha tekrar ederse disiplin işlemleri uygulanacağına dair yazı aldım o yazı önceden gelse evi de belki zamanında bildirirdim ama evde eklendi şimdi evi de bildirirsem sanki bana ceza vereceklermiş gibi gelıyo yani kendıleri tespit etmiyo ben söyluyorm pzt yapılan artık ne olursa

Barşsuzer
Aday Memur
14 Şubat 2019 02:50

bende de borç miktarı fazlaydı 3 ay geç bildirdim su an hala ses seda yok korkmuyor değilim asalet durumuda var bir an önce tasdik olsada asalet içim rahatlayacak
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi