Editörler : gubaz
09 Şubat 2019 22:57   


Güvenlik soruşturması ve hakkında soruşturma açılan memur

arkadaş hepinize selamlar. dünkü öğretmenlik ataması kurasında bir kuruma yerleştim. istifa etmeden önce 2015 yılında sağlık bakanlığı'nda çalışıyordum ve bir hasta tarafından kusurlu tedavi suçlamasına maruz kaldım. önce bir muhakkik atandı ve doktorumla birlikte bizden ifade alıp gerekli kayıtları da değerlendirdi ve kusurlu olmadığımız kararına vardı. hasta ve avukatları bu kararı bölge idare mahkemesinde bozdurdu ve hakkımda yüksek meblağlı maddi/manavi tazminat davası açtılar. bu sefer emniyette ifade verdim ve bilirkişi atandı. bilirkişi de kayıtları, raporları ve ifadeleri değerlendirdikten sonra bizde kusur bulmadı savcı benim hakkımda ve doktor hakkında ''kovuşturmaya gerek olmadığı'' kararına vardı.bu bilgiyi bana en son gelen tebligattan(yaklaşık 1 yıl önce) öğreniyorum ben hiç avukat tutmadım. şuan mahkeme bildiğim kadarıyla vekalet ücreti açısından devam ediyor. mahkeme diyorum fakat litaratüre pek hakim olmadığımdan aslında çok bilgim de yok. ben mahkemeye falan çıkmadım sadece emniyette ifade verdim. şimdi sorum şu : yeni atandığım kuruma güvenlik soruşturması belgesi teslim ederken , belgede yer alan ''hakkinizda veri̇lmi̇ş bulunan mahkûmi̇yet karari veya halen devam eden ceza davasi bulunup-bulunmadiği'' kısmını var mı yok mu işaretleyeceğim ? lütfen bilgi verin.

09 Şubat 2019 23:36

kadil küdat
Şef

Eğer savcı dediğiniz gibi kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdiyse zaten dava açmaya gerek duymamış demektir. Yok seçeneğini işaretleyin.

10 Şubat 2019 22:34

yemekleriyapanat
Aday Memur

Eğer savcı dediğiniz gibi kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdiyse zaten dava açmaya gerek duymamış demektir. Yok seçeneğini işaretleyin.


kadil küdat, 1 yıl önce - Alıntıya git

teşekkür ederim cevabınız için.

Toplam 2 mesaj