Editörler : Mehmet Balci
10 Şubat 2019 19:08   

2018 Kpss puanı ile alımlar

2018 kpss puanımız ile tüm ilanlara başvurabilir miyiz?

10 Şubat 2019 19:19

kaplumbaga155
Şube Müdürü

yoo hepsine değil 2014'tekilere başvuramassın mesela

10 Şubat 2019 20:09

atasal32
Aday Memur

yoo hepsine değil 2014'tekilere başvuramassın mesela

kaplumbaga155, 2 ay önce - Alıntıya git

2018 kpss puanı 2 yıl geçerli, 2020 kpss ye kadar, onu biliyoz da.... Aldığımız bu 2018 kpss puanı ile bu yıl çıkan tüm düz memurluklara başvurabiliyoz mu, onu soruyorum

10 Şubat 2019 21:00

drytrm42
Aday Memur
Başvurabilirsiniz. Bölüm ayrımı yapmadan herhangi bir önlisans mezunu istiyor ise bazı kurumlar nitelik istiyor örneğin tapu müdürlüğüne alım var tapu kadastro mezunu istiyor sadece o bölüm mezunu başvurabilir.
10 Şubat 2019 21:36

atasal32
Aday Memur
Başvurabilirsiniz. Bölüm ayrımı yapmadan herhangi bir önlisans mezunu istiyor ise bazı kurumlar nitelik istiyor örneğin tapu müdürlüğüne alım var tapu kadastro mezunu istiyor sadece o bölüm mezunu başvurabilir.
drytrm42, 2 ay önce - Alıntıya git

Sayın drytrm42, aynı anda çıkan ilanlara başvursak sorun çıkmaz yani, öyle mi!

10 Şubat 2019 21:44

drytrm42
Aday Memur

Sayın drytrm42, aynı anda çıkan ilanlara başvursak sorun çıkmaz yani, öyle mi!

atasal32, 2 ay önce - Alıntıya git
neden olsun ki atanmadığınız sürece sorun olmaz başvurabilirsiniz
10 Şubat 2019 23:22

atasal32
Aday Memur
neden olsun ki atanmadığınız sürece sorun olmaz başvurabilirsiniz

Gerek zabıt katibi gerekse de diğer unvanlarda yapılan alımların dayanağı, "Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği"dir.

Bu yönetmelikte yer alan hükümlere göre, bir adayın, Bakanlığın açıkladığı başka bir kadroya başvurmasını sınırlayan bir hüküm yer almaktadır. (Örneğin benzer şekilde alım yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, yönetmeliğe koyduğu hüküm şu şekildedir: Adaylar aynı anda açılan birden fazla unvan için başvuruda bulunamazlar.)

Şu yazıya rastladım da o yüzden kafam karıştı

10 Şubat 2019 23:49

drytrm42
Aday Memur

Gerek zabıt katibi gerekse de diğer unvanlarda yapılan alımların dayanağı, "Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği"dir.

Bu yönetmelikte yer alan hükümlere göre, bir adayın, Bakanlığın açıkladığı başka bir kadroya başvurmasını sınırlayan bir hüküm yer almaktadır. (Örneğin benzer şekilde alım yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, yönetmeliğe koyduğu hüküm şu şekildedir: Adaylar aynı anda açılan birden fazla unvan için başvuruda bulunamazlar.)

Şu yazıya rastladım da o yüzden kafam karıştı

bunu tam olarak anlayamadım ama aynı bakanlığın alımları için söylemiyor mu sizin yazdığınız benim bildiğim kadarıyla örneğin nüfus müdürlüğü kpss puanı ile açıktan alım yapıyor başvuru yapıyoruz aynı anda merkezi atama var onun için de tercih yapabiliyoruz
11 Şubat 2019 00:59

atasal32
Aday Memur
bunu tam olarak anlayamadım ama aynı bakanlığın alımları için söylemiyor mu sizin yazdığınız benim bildiğim kadarıyla örneğin nüfus müdürlüğü kpss puanı ile açıktan alım yapıyor başvuru yapıyoruz aynı anda merkezi atama var onun için de tercih yapabiliyoruz

Merkezi atama değil de şöyle söyliyeyim size... Dediğiniz gibi diyelim nüfus müdürlüğü kpss puanıyla açıktan alım yapıyor aynı zamanda adalet bakanlığı da farklı unvanda açıktan alım yapıyor. İkisine de müracaat edebilir miyiz?

11 Şubat 2019 20:45

cemil taymaz
Aday Memur

Merkezi atama değil de şöyle söyliyeyim size... Dediğiniz gibi diyelim nüfus müdürlüğü kpss puanıyla açıktan alım yapıyor aynı zamanda adalet bakanlığı da farklı unvanda açıktan alım yapıyor. İkisine de müracaat edebilir miyiz?

muracat edebilirsiniz.
Toplam 9 mesaj

ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?