Editörler : cihan27E.Kayı Han
10 Şubat 2019 21:49

Hizmet birleştirmesi

01.03.1988 tarihinde tarım bağkura kayıt yaptırdım.30.12.1993 tarihinde hizmetli kadrosu ile devlet kurumunda göreve başladım. Devlet kurumunda göreve başladıktan hemen sonra 5 yıl 9 ay 13 gün bağkur hizmetimi emekli sandığına aktardım. maaş bordroma baktığım zaman iki tane derecem var yani maaş derece (5-6) emekli keseneği (4-9) olarak gösteriyor. 25 yıl da emekli sandığı hizmetim var. toplamda 31 yıl fiili hizmet yılım oluyor. Emekliliğim doldu. Şunu öğrenmek istiyorum, emekli olduğumda emekli ikramiyesini 25 yıldan mı yoksa 31 yıl üzerinden mi alacağım ve emekli maaşım kaç yıl üzerinden bağlanacak ?. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

kardon
Şube Müdürü
14 Şubat 2019 15:18

Emekli ikramiyesi sadece kamuda geçen hizmetlere göre verilir. Emekli aylığı ise, tüm hizmet surelerine göre hesaplanir.

gartog
Aday Memur
14 Şubat 2019 22:10

Verilen cevap için teşekkür ederim. Yukarıda yazdığım gibi benim iki derecem var maaş derecesi ayrı Emekli keseneği derecesi ayrı yani emekli keseneğini derecesine göre maaşımdan daha fazla kesiliyor. O zaman bu boşuna kesilmiş oluyor.

asbadayı
Yasaklı
14 Nisan 2019 22:47

Güncel
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi