Editörler : muhtesem32ulsgkc
10 Şubat 2019 22:25   


Baba sana anneme vurma demiyor muyum

BABA SANA ANNEME VURMA DEMİYOR MUYUM...!!!

Geçen gün bir bayan tedaviye geldi.

Bayandan çok yanındaki 10 yaşındaki oğlu Ali ilgimi çekti. Çocuğun sol kolu karnına yapışık gibi duruyor hiç kıpırdatmıyordu.

Bayanın tedavisi bitince çocuğun kolunu sordum. Bir sabah birden olmuş ve 1 yıldır öyleymiş, götürmediğimiz doktor kalmadı ama düzelmedi dedi.

Çocuğun gözlerine baktım, öyle derin öyle ürkek bakıyordu ki, birden annesine; alışılmışın dışında birşey isticem sizden, oğlunuzu bana bırakın akşam 19.00 da evinize getiririm dedim. Kadın şaşırdı ama kabul etti.

Randevularımı iptal ettim, Ali ile arabaya bindik 30 km mesafedeki sahil kenarına gittik.

Giderken, ağzımıza 8 tane sakız aldık. Ağzìmıza sığmıyordu nerdeyse ama amaç en büyük balonu şişiren Ali olursa bütün arabaları sollucam, ben şişirirsem yanından geçtiğimiz bütün arabalara nanik yapıcaz buzlar kırılmalıydı..

Sürat yapmamak için ben kazandım

Ali ile sahile geldik ve yüksekçe bir kum tepesine çıktık.

Ali ye; Ben buraya çok gelirim ve kızgın olduğum kim varsa en yüksek sesle bağıra bağıra ona küfrederim rahatlarım dedim.

Simdi birlikte yapalım ve rahatladıktan sonra mayonezli patates kızartması alıp yiyelim dedim. (Burda çok meşhurdur külahta patates kızartması).

Bak önce ben rahatlıcam diyip başladım çok sevdiğim Havva'ma bağıra bağıra küfretmeye. Zavallı Havvamı yukardan aşağı boyadım

Of çok rahatladım, sıra sende dedim.

Ali ayaga kalktı, sustu ve sonra birden bağırmaya başladı; Babaaaa, sana anneme vurma demiyor muyum, annemin canı çok acıyor öpsemde geçmiyooor. Büyüyünce bende seni dövecem babaaa diyerek 10 dk boyunca hem agladı hem bağırdı

Yanıma oturdu.. Rahatladın mı? Evet dedi.

Hadi patateslerimizi alalım diyip yürüdük kızartmacıya.

Külahı Alinin açmadığı sol koluna farkında değilmişim gibi uzatırken bir yandan da cüzdanımdan bozuk para almaya çalışıyormuş gibi yaptım.

Ali sol kolunu uzattı aldı külahı..

Içim coştu ağlamamak için tuttum kendimi, farkında değilmişim gibi hiç üzerinde durmadım ve başka şeylerden konuşa konuşa patatesimizi yiyerek arabaya gittik.

Eve geldigimizde annesi bizi pencerede bekliyordu, görünce kapıya geldi. Arabadan indik ve Aliye eğildim; canın ne zaman isterse rahatlamaya gidelim olur mu diyip telefon numaramı verdim.

Aliye sarıldım, o da iki koluyla boynuma sarıldı.. Sonra dönüp annesine sarıldı. Annesi sevinçten kalakaldı. Eliyle, nasıl oldu diye işaret etti.

Oğlunuz ayrıntısını anlatır dedim ve ordan ayrıldım..

Sabah Aliden mesaj geldi "günaydın kanka"

Günaydın kankişim Alişim

10 Şubat 2019 23:41

Eki n
Memur
Hocam bu paylaştığın hikaye dün "çocuğunuzun yanında kavga etmeyin" diye açtığınız başlıktaki hikayeyle aynı değil mi? dün kahramanı hasandı bugün Ali olmuş. Okuduğumda çok beğenmiştim o yazıyı. Gerçek sanmıştım. Ancak isimlerin değiştiğini görünce kurgu olduğunu düşündüm.
10 Şubat 2019 23:45

leyla_ist
Memur

Bu bir aluntı farkındalık yaratmak için paylaştım sevgiler

11 Şubat 2019 08:54

sabit.ballıoglu
Kapalı

Bu bir aluntı farkındalık yaratmak için paylaştım sevgiler


leyla_ist, 2 ay önce - Alıntıya git

tamam

11 Şubat 2019 10:08

Eki n
Memur
Yazının alıntı olduğunu biliyorum. Ve inanabilirsiniz ki ne anlatmak istediginizin "farkında" da oldum. Ancak aynı hikayeyi bi gün arayla önce Hasan sonra Ali olarak paylasarak istediğiniz farkındalık etkisini -en azından bende- kaybettirdiğinizi söylüyorum. Hosça kalın.
11 Şubat 2019 10:09

sabit.ballıoglu
Kapalı

aklınca bizle mi alay ediyorsun leylacım. yakışmadı.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?