Editörler : Pangaea
«6789101112131415161718

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 17:31

Arkadaşlar bugün göreve başladım. Maaşlar hakkında bilgi vereyim. Günlük brüt 92 lira maaşımız olacak. Muhasebe tesisatçı temizlikçi güvenlik hepsi aynı şekilde. İlk ay deneme süresinde düşük maaş alıyormuşuz sanırım. 2300 2400 civarı. Birdahaki ay sendikaya üye olunca da 2600 2700 civarında olacakmış maaşımız. Üzülerek söylüyorum ama durum bu şekilde. Tabi bu rakamlara ikramiye dahil değil. İkramiyelerle beraber ortalama maaş 3300 lira civarı olacakmış.

scevik1313
Aday Memur
18 Kasım 2019 19:51

Bu kadar düşük olması çok enterasan ne bu taşeron kadrosumu? Taleron bile daha fazla alıyor 85 90 arası Kpss puanı al gel nerdeyse asgari ücretle işe başla

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 21:36

maalesef durum böyle. taşerondan kadroya geçen işçiler bile 3100 artı ikramiye alıyor. bugün muhasebe şefim sağ olsun çok yardımcı oldu. günüm çok güzel başlamıştı. kurum çok rahat bir kurum fakat maaşlar tam bir hayal kırıklığı.

scevik1313
Aday Memur
18 Kasım 2019 21:42

Peki muhammet bey evli bekar maaşı farkediyomu birde geçmişte çalışılan süreler göz önünde bulunduruluyormu. Birde deneme süresi diyorsunuz süresiz söşleşme imzaladınız deneme 3 aydır ben 3 ay sonra maaşın değişecdğini sanmıyorum ama kadro ünvanına göre değişeceğini düşünüyorum

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 21:57

Bugün detaylı olarak ne varsa sordum. Evli veya bekar sadece agi de değişiyor o kadar. iki çocuklu evli biriyle bekar birinin maaş farkı 100 lirayı geçmiyor. deneme süresi bana 1 ay dendi. bu süre zarfında günlük brüt ücretimiz 92 lira. aylık maaşımızda kesintilerden sonra 2300-2400 arası oluyor. Deneme süresi bittikten sonra sendikal hakkımız gereği gereği günlük brüt ücretimiz 100 liraya çıkıyor. Böyle olunca da maaşımız 2600-2700 bandına çıkıyormuş. Bu söylediğim rakamlara alacağımız ikramiyeler dahil değil. Fakat yol ve yemek yardımı dahil. İkramiyelerin toplamını 12 aya böldüğümüzde de ortalama 600-700 lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Bu da demek oluyorki Ocak ayı maaşımız 2600 artı ikramiye ortalaması 600 lira. 3200-3300 lira maaş bandımız. Üzülerek şunu da belirteyim 6 ay sonra vergi dilimine girdiğimizde bu maaş biraz daha düşmüş olacak. Yeterince detaylı açıklamaya çalıştım. Umarım anlaşılmışımdır. Kendi yorumumu da söylemek istiyorum. Benim kızdığım nokta şu.Toplam alınan bütün personel lisans, önlisans, lise ve ilkokul ayırt edilmeksizin aynı maaşı alacak. Ayrıca branş farkı da söz konusu değil. Sıhhı tesisatçı da aynı maaşı alacak gençlik lideri de muhasebeci de güvenlikte. Gençlik liderinde hem lisan hem önlisan kadroları var bu alımda. İkisi arasında eğitim farkı olmasına rağmen aynı maaşı alacaklar. Bugün bu duyduklarımı sokakta bana biri anlatmış olsaydı olur mu öyle şey kardeşim derdim. Ama çıkıp tek tek en yetkili kişinin ağzından duyduklarımı sizlerle paylaşıyorum. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Allaha yine de şükürler olsun. Ülke bunca ekonomik sıkıntı da geçerken devlet kapısında iş bulduk. Bu da bir şeydir diyerek yolumuza devam edicez.

by_nct
Şef
18 Kasım 2019 22:08

Üstat hayırlı olsun, işle alakalı da kısa bilgi verebilir misiniz? Fatura,gider işlemleri falan mı yapılıyor, nedir tam olarak?

Muhammet Akkaya, 4 yıl önce

maalesef durum böyle. taşerondan kadroya geçen işçiler bile 3100 artı ikramiye alıyor. bugün muhasebe şefim sağ olsun çok yardımcı oldu. günüm çok güzel başlamıştı. kurum çok rahat bir kurum fakat maaşlar tam bir hayal kırıklığı.

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 22:12

Herkes aynı işi mi yapar bilmiyorum. Ben maaş hesaplamayı öğreniyorum. Görevim kurum çalışanlarının maaşlarının hesaplanması vb işlemlerinin yapılması.

Sfrk
Aday Memur
18 Kasım 2019 22:31

Peki genclik liderleri guvenlik sorusturmalari bittigi halde neden işe başlatılamıyor soyledikleri sgk sorunu nedir kardesim bir bilginiz var midir

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 22:32

Bu konuda bir bilgim yok. Bizim kurumda da gençlik lideri göreve başlamadı.

iso1987
Aday Memur
18 Kasım 2019 23:31

Muhammet akkaya öncelikle hayırlı olsun bi kaç sorum olacak ikramiyeler kaç ayda bir ne kadar olacak acaba bi de ocak ayından sonra zam olacak mi , daha önce muhasebe kadrosunu memur olarak alıyorlardı onlar ne kadar maas alıyorlar ne yazık ki üniversite mezunlarının kaderi bu 85 90 puan alıyorsun zar zor işe girebiliyorsun maas da böyle olunca üzülüyorsun hayırlısı olsun

Muhammet Akkaya
Aday Memur
18 Kasım 2019 23:44

İkramiyelerin kaç ayda bir verildiğini bilmiyorum. İşin içine biraz daha adapte olduğumda öğrenirim ancak. Memur olarak çalışan muhasebecilerin de maaşını sormadım. Gün geçtikçe illaki öğrenilir ama. Sonuçta ben hesaplıcam maaşları. Söylediğim rakamlar zaten ocak zammından sonrası için.

scevik1313
Aday Memur
19 Kasım 2019 07:23

Kesinlikle katılıyorum muhammed bey madem öyle neden lisans önlisans ayrımı yaptınız neden kpss puan şartı aradınız madem herkese aynı kadroyu aynı ücreti aynı ünvanı verecektiler herkesi. O zaman eğitim durumu gözetmekksizin çağırsaydınız ama bu kesinlikle mahkemelik olur söyliyim resmen Haksızlık var burda

Sifam5
Aday Memur
20 Kasım 2019 16:19

Güvenlik soruşturması açıklanmayan 24 il kaldı bunlar hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar varmı

Tayfur Şimşek
Aday Memur
20 Kasım 2019 18:14

Ben İstanbul'dan ama burada aynı kimse bilmiyor durumu

Tayfur Şimşek
Aday Memur
20 Kasım 2019 18:16

Ayrıca öyle sanırım ki gerekli branşları alıyorlar gibi görünüyor şu an için başlayanların hepsi muhasebe farkındaysanız ne temizlik ne güvenlik başlayan yok gibi

Sifam5
Aday Memur
20 Kasım 2019 19:38

Isbasi yapan illerde hereke başladı meslek ayırımı yok tek dertleri şuanda sendika kavgası var arama yapılan iller hpsi r başladı

iso1987
Aday Memur
21 Kasım 2019 12:59

http://www.tezkoopis.org/contents/haberdetay/1834

iso1987
Aday Memur
21 Kasım 2019 13:01

burda bi maas hesaplaması yapmışlar ama doğruluk payı nedir arkadaşalar günlük haftasonu dahil değil muhtemelen
iso1987, 4 yıl önce
http://www.tezkoopis.org/contents/haberdetay/1834

güll27
Aday Memur
21 Kasım 2019 19:18

izmirden herhangi bir dönüş alan var mı aranızda? ya da bilgisi olan

Sifam5
Aday Memur
21 Kasım 2019 19:21

Önümüzdeki hafta kesin arama olacak diye duyum oldu umariz doğru haberdir

Toplam 353 mesaj
«6789101112131415161718