Editörler :
11 Şubat 2019 09:21   

Mentes kampı tuzla piyade okulu egirdir dag komando okulu

Ne gibi zorluklarla karşılaşacağız gitmeden önce nasıl hazırlanmalıyız..

Bilgilerinizi paylaşırsanız seviniriz saygılar

11 Şubat 2019 14:24

cemersever
Aday Memur

Eğirdir: Fiziksel olarak zorlar. Meşhur kule vardır. Temel komando ihtisasıdır. 56metrelik kuleden aşağı iniş yapılır. Önemli olanın korkunuzu yenmek olduğunu değil, korkunuza rağmen devam edebilmek olduğunu öğretir.

Tuzla: Eğirdir'le karşılaştırdığımızda fizikselden ziyade psikolojik olarak zorluk derecesi yüksektir. Buradaki hayatınızın büyük çoğunluğu yanaşık düzenle geçer. Birlik koordinasyonu ve sabır gücünüz test edilir. Örnek vermek gerekirse içtima sırasında komutan rahat çeker. Birliğe istikamet belirtmeden kendisi gider. 1 saat sonra tekrar geri gelir. Siz de 1 saat boyunca komutanı rahatta beklersiniz. Bu dediğim en basitlerinden biridir.

Menteş: 6 aylık sutasak eğitiminin son 2 ayını kapsayan kamp dönemidir. Fiziksel ve psikolojik açıdan yıpratıcıdır. Siz 2 gün boyunca 1 kutu peksimet ve 1 şişe suyla yaşamaya çalışırken komutanlarınız karşınızda mangal keyfi yapabilirler.

11 Şubat 2019 20:04

wearethechampions
Aday Memur

Her türlü pisliğe, zorluğa hazır ol kardeşim :) Arazide karşılacağımız her türlü şartta eğitim göreceğiz. İnşallah her konuda üstümüze gelirler ve yüksek hazırlıklı ve donanımlı birer subay oluruz.

11 Şubat 2019 20:15

Kaaris
Daire Başkanı

çok iyi lan üstüne rütbe filanda veriliyor yerim.

12 Şubat 2019 00:32

FatihETZEL
Aday Memur

kara tank topçuda bu egitimlere tabi mi ?

12 Şubat 2019 00:57

Komando57
Kapalı

kara tank topçuda bu egitimlere tabi mi ?

FatihETZEL, 2 hafta önce - Alıntıya git
kardes kara muhariplerin hepsi zorunlu 3 ay komando egitimi alacak ben albaya teyit ettirdim
12 Şubat 2019 01:09

FatihETZEL
Aday Memur

yüzme bilmiyorum yakın zamanda ögrenmeye çalışacagım araştırdıgım kadarıyla menteş kampında yüzmeyle ilgili baya egitim var yüzme bilmeden gidersek bogulup ölürüz heralde :)

12 Şubat 2019 10:42

FatihETZEL
Aday Memur

evet arkadaşlar yok mu arttıran nelere dikkat etmeliyiz egitimlerde

12 Şubat 2019 14:19

PSZICHO
Şef

yüzme bilmiyorum yakın zamanda ögrenmeye çalışacagım araştırdıgım kadarıyla menteş kampında yüzmeyle ilgili baya egitim var yüzme bilmeden gidersek bogulup ölürüz heralde :)

FatihETZEL, 2 hafta önce - Alıntıya git

o menteştekiler karp okulları. onlarda yüzme oluyor bol bol. ama bizde zorunlu değil diye bılıyorum. sonucta zorunlu olsa kılavuzda yuzme de ısterdı dıye dusunuyorum.

12 Şubat 2019 18:05

Yzbsançar
Aday Memur

Geçen sene bırakanların %80i menteşte bırakmış. Kaynak p. Teğmen arkadaşım. Harita sınıfı kazanırım diye bekledi. Piyadeye zorla gitti. O arkadaşım bile bitirdiyse. Bedende değil Herşey zihinde

12 Şubat 2019 21:19

vuralalican06
Aday Memur

Eğirdir: Fiziksel olarak zorlar. Meşhur kule vardır. Temel komando ihtisasıdır. 56metrelik kuleden aşağı iniş yapılır. Önemli olanın korkunuzu yenmek olduğunu değil, korkunuza rağmen devam edebilmek olduğunu öğretir.

Tuzla: Eğirdir'le karşılaştırdığımızda fizikselden ziyade psikolojik olarak zorluk derecesi yüksektir. Buradaki hayatınızın büyük çoğunluğu yanaşık düzenle geçer. Birlik koordinasyonu ve sabır gücünüz test edilir. Örnek vermek gerekirse içtima sırasında komutan rahat çeker. Birliğe istikamet belirtmeden kendisi gider. 1 saat sonra tekrar geri gelir. Siz de 1 saat boyunca komutanı rahatta beklersiniz. Bu dediğim en basitlerinden biridir.

Menteş: 6 aylık sutasak eğitiminin son 2 ayını kapsayan kamp dönemidir. Fiziksel ve psikolojik açıdan yıpratıcıdır. Siz 2 gün boyunca 1 kutu peksimet ve 1 şişe suyla yaşamaya çalışırken komutanlarınız karşınızda mangal keyfi yapabilirler.

cemersever, 2 hafta önce - Alıntıya git

biraz da astsubaylık nasıl olur nasıl işler eğitimler süre vs onu anlatsanız

Toplam 10 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?