Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Şubat 2019 10:23

Nakilde ek dersi kim öder?

Özür grubundan başka ile atamam oldu.ayrilirken ek dersler yapilmadigi için imzali onayli ek ders cizelgemi bana verdiler.evraklarimla yeni okula getirdim.buradaki ilce mem biz odeyemeyiz,geldiğimiz yer ödeyecek diyor.geldiğim yer de bizden ilişik kesrin biz de odeyemeyiz diyor.kim yapacak bu ek dersi ?

Velocıraptor
Genel Müdür
11 Şubat 2019 10:26

geldiğiniz yer öder. siz bunu kontrol edecektiniz.bu şekilde ayrılmanız sizin hatanız.

MKM38
Şef
11 Şubat 2019 10:28

İlişik kestiğiniz için geldiğiniz yer ödeyemez.İmzalı onaylı puantaj olduğuna göre başladığınız yerin ödemesi gerekir.

teacherosman
Aday Memur
11 Şubat 2019 10:31

Öncelikle teşekkürler. De biraz sakin hocam,sen niye kizdin bu kadar

Velocıraptor, 5 yıl önce

geldiğiniz yer öder. siz bunu kontrol edecektiniz.bu şekilde ayrılmanız sizin hatanız.

Velocıraptor
Genel Müdür
11 Şubat 2019 11:00

empati yaptım başıma gelse kendime çok kızardım. bir de buna zemin hazırlayanlara elbette

Velocıraptor
Genel Müdür
11 Şubat 2019 11:02

bir yerden ayrılırken tüm hesap kesimleri yapılır ödemeler sırasıyla bankaya gönderilir sonra ilişik kesilir. işbu halde maalesef hocamızın ilk yerden şikayetçi olması gerek. yeni yer neye dayanarak ödeyecek? varsa mevzuatta yeri öğrenmek isterim?

MKM38, 5 yıl önce

İlişik kestiğiniz için geldiğiniz yer ödeyemez.İmzalı onaylı puantaj olduğuna göre başladığınız yerin ödemesi gerekir.

teacherosman
Aday Memur
11 Şubat 2019 12:31

Daha önceki tayinimde ayni şekilde ek dersimi ayrildigim yer değil yeni atandigim yer ödemişti. Sorun olmamisti

BEYZADE013401
Aday Memur
11 Şubat 2019 13:11

Sayın hocam muhasebat genel müdürlüğünün yazısı var.Şu an yazı yanımda değil yıllar öncesine ait.İlişik kestiğin yer öder ekdersini.Göreve başladığın yer ödememe konusunda haklıdır.

joseph10
Aday Memur
11 Şubat 2019 13:56

Bu konu çok açıktır hocam. Ayrıldığınız yer Kbs den kurum dışı personel olarak ekleyip sizi o şekilde yapacak ödemenizi. Yeni başladığınız ilçe ödeme yapmaması normaldir ve olması gereken de budur.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
11 Şubat 2019 15:42

güzel demişsiniz de maalesef "kurum dışı ödeme" işini bilmeyen akiller kolayına kaçıp gittiğin yer ödesin diyor. bu durumda da maalesef arkadaşlar mağdur oluyor. kapı kapı dolaşıp çözüm aramak zorunda kalıyor. işini yapmayan, yapmayı beceremeyen memurun sorumluluğu maalesef yok.

joseph10, 5 yıl önce

Bu konu çok açıktır hocam. Ayrıldığınız yer Kbs den kurum dışı personel olarak ekleyip sizi o şekilde yapacak ödemenizi. Yeni başladığınız ilçe ödeme yapmaması normaldir ve olması gereken de budur.

ashil13
Genel Müdür
13 Şubat 2019 12:30

hocam böyle durumlarda eski okulundan pılını pırtını alıp öyle ayrılacaksın, sana ders olsun

kahraman-05
Aday Memur
13 Şubat 2019 13:06

Başıma çok geldi hocam.Bende yıllardır mutemetlik yapıyorum.Ayrıldığınız okul siz okuldan ayrılma tarihine kadar olan ek ders ücretinizi öder.Kbs ek ders ödemelerinden personel listesine kimlik numaranızı yazarak ekler.Daha sonrada listede isminiz geçer ve ödeme yapar.nakil gittiğiniz okulda göreve başladığınız tarihten itibaren öder.Bu zamana kadar ben öyle yaptım.Kimseyi de mağdur etmediğime inanıyorum.

yaşarimam
Memur
13 Şubat 2019 16:31

Şimdiye kadar kaç okul değiştirdim. Her seferinde ek ders puantajini yeni okula verip orda ek dersimi aldım. Yeni okul neden yapmasın ki ek dersi? Günah mı :)

kahraman-05, 5 yıl önce

Başıma çok geldi hocam.Bende yıllardır mutemetlik yapıyorum.Ayrıldığınız okul siz okuldan ayrılma tarihine kadar olan ek ders ücretinizi öder.Kbs ek ders ödemelerinden personel listesine kimlik numaranızı yazarak ekler.Daha sonrada listede isminiz geçer ve ödeme yapar.nakil gittiğiniz okulda göreve başladığınız tarihten itibaren öder.Bu zamana kadar ben öyle yaptım.Kimseyi de mağdur etmediğime inanıyorum.

teacherosman
Aday Memur
13 Şubat 2019 16:43

Biraz seviyeli konuş !!

Daha önce 4 defa nakil atamam oldu.hepsinde de ekdersimi yeni gittiğim yerde yaptilar,sorun olmamisti.

Ayrica ders olacak bir durum yok hocam,ek dersimi 1 ay geç alirim .büyük dert değil.

Ne çeşit insanlar var,insanoğlu niye boyle abuk sabun yorum yapar valla anlamak zor

ashil13, 5 yıl önce

hocam böyle durumlarda eski okulundan pılını pırtını alıp öyle ayrılacaksın, sana ders olsun

ilk-mat
Şube Müdürü
14 Şubat 2019 19:08

Hocam benim daha önceki okulumda da dediğiniz gibi olmuştu.Yeni atandigim okul yapmıştı ekdersimi. Ancak bu kez yeni atandigim okul ekders puantajim olmasına rağmen biz yapmayacağız dedi.Eski okulumu aradım söyledim yapmışlar. gGeç alırsınız hicbirsey olmaz arayip söyleyin eski okulunuza.

teacherosman, 5 yıl önce

Daha önceki tayinimde ayni şekilde ek dersimi ayrildigim yer değil yeni atandigim yer ödemişti. Sorun olmamisti

ilk-mat
Şube Müdürü
14 Şubat 2019 19:10

Evet hocam dediğiniz gibi yapıldı benimki de geldiğim okul kurum dışı listesinden yaptı.

alparslan..., 5 yıl önce

güzel demişsiniz de maalesef "kurum dışı ödeme" işini bilmeyen akiller kolayına kaçıp gittiğin yer ödesin diyor. bu durumda da maalesef arkadaşlar mağdur oluyor. kapı kapı dolaşıp çözüm aramak zorunda kalıyor. işini yapmayan, yapmayı beceremeyen memurun sorumluluğu maalesef yok.

ilk-mat
Şube Müdürü
14 Şubat 2019 19:12

Ağzı olan konuşuyor hocam ne saygı var ne hosgoru.

teacherosman, 5 yıl önce

Biraz seviyeli konuş !!

Daha önce 4 defa nakil atamam oldu.hepsinde de ekdersimi yeni gittiğim yerde yaptilar,sorun olmamisti.

Ayrica ders olacak bir durum yok hocam,ek dersimi 1 ay geç alirim .büyük dert değil.

Ne çeşit insanlar var,insanoğlu niye boyle abuk sabun yorum yapar valla anlamak zor

berfin-meb
Müsteşar
14 Mart 2019 12:18

Puantaj varsa yeni okul ödemeli..

berfin-meb
Müsteşar
14 Mart 2019 12:21

Bu konuya güncel yazdım diye yazmama cezası içeren bir uyarı aldım..

Benim için önemli olan bir konuyu güncellemememin ne sakıncası var ?

Anlayamıyorum..

staridvan
Memur
14 Mart 2019 14:49

Herkes topu birine atmaya çalışır. Arayın bakanlığı talebinizi iletin. Muhakkak geri dönüş olur.

staridvan
Memur
14 Mart 2019 14:50

Şahsen ben yolluk sorunumu bakanlığı arayarak çözdüm

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi