Editörler :
11 Şubat 2019 21:54   

Aday memurun kpss ile tekrar atanma durumunda muvafakat alamaması ve dava açması

Merhabalar.Bir soru soracaktım.

Bir üniversitede bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum.Aday memurum. KPSS'ye tekrar girerek başka bir üniversiteye tekniker olarak atandım.Ancak kurumumdan muvafakat alamadım.Yaptığım görüşmelerden de olumlu sonuç alamadım.Mahkemeye vereceğim.

Görüştüğüm avukat aday memur olduğum için davayı kazanamama ihtimalimin yüksek olduğunu söyledi.Ancak ben şimdiye kadar bir çok insandan teknikerliğe geçeceğim için çok kolay bir dava olacağını duymuştum.

Durum bu iken mahkemeye verirsem sonuç ne olur?Bu konuda bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

11 Şubat 2019 23:41

trust.111
Şef

https://www.memurlar.net/haber/638355/aday-memur-kpss-ile-baska-bir-kuruma-gecis-yapabilir-mi.html

Dilekçenize DPB görüşünü de eklersiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Avukatınıza gönderin linki.

12 Şubat 2019 08:55

mırmırpatiş
Aday Memur

https://www.memurlar.net/haber/638355/aday-memur-kpss-ile-baska-bir-kuruma-gecis-yapabilir-mi.html

Dilekçenize DPB görüşünü de eklersiniz. Şimdiden hayırlı olsun. Avukatınıza gönderin linki.

trust.111, 2 ay önce - Alıntıya git

Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Gönderdiğiniz linke göre benim atanmamda sorun gözükmüyor. Ama bir bölüm kafama takıldı.

"Bu sebeple aday memurun KPSS ya da özel yarışma usulüyle atanması ve çalıştığı kurumun naklen geçişe muvafakat etmesi durumunda atanması mümkündür."

Kalın harflerle vurguladığım kısımda geçişin kurumun takdirine mi bırakıldığı söyleniyor? Yoksa muvafakat vermezse ben mahkeme kararıyla olumsuz muvafakat kararını bozabilir miyim?

12 Şubat 2019 10:17

trust.111
Şef

Zaten muvafakat her durumda takdirden ibarettir. Siz bir avukatla görüşmüşsünüz; onunla veya başka bir avukatla anlaştıysanız bu attığım bilgileri ona verirsiniz o kalan kısmı halleder.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?