Editörler :
11 Şubat 2019 21:55   

Marifetullah allahı bilme sanatı

Ey oğul! Marifetullah?a koş!

Zira hiç şüphe yok ki Marifetullah her hayrın aslıdır, kaynağıdır.

Sen Allah?a olan taat ve kulluğunu arttırdığın zaman, O da sana Marifetini bahşeder. Seyyid Abdulkadir Geylani Hz

❤ Bak Rabbin Senin İçin Ne Güzellikler Hazırlamış.🌷

Kardeşlerim Korku Ve Endişelerenizden Kurtulcak, İlahi Armağanlara Lütuf Kapısını Açacak *Bu Unutulmuş Sünneti* Yaşayın, Ve Görün. *Huzurun* nerden ve nasıl geldiğini Yaşayacak ve Görüceksiniz. *Www.VeyselKarane.com* ziyaretçi defterini okuduğnuzda hiç görmediğiniz kardeşlerinizin neler yaşadıklarına ve gerçek mutluluğu nasıl bulduklarina Şahit olucaksınız.

🍁Veysel Karane zikriyle 2015 Eylül ayında tanistım. O gece basladim zikrime. Başlar başlamaz huzurla beraber Icimdeki Allah Ve Resul (as) Sevgisi Arttırıldı.

🍁Ögretmenim verildi ilk öğretmenim *Yunus Emre Hz.*

Sonra, *Hace Ahmet Yesevi Hz*

*Abdulkadir Geylani Hz*

*Mevlana hz*

*İmam Rabbani Hz*

*Veysel Karani Hz*

🍁Zikrederken nefsimi gördüm siyah akrep olarak. Çok şükür nefsim değişti ve daha mutmain ve huzurlu bir nefse geçirildim.

🍁Rabbimden Mânâ isimlerim verildi.

🍁İnşirah suresi yaşatıldı sıkıntılarım alındı ferahladım...

🍁Rüyamda benliğe girmemem için Yukarı doğru merdivenleri Çıkarken bana ismimi söyleyerek Sakın Düşme dediler. Yani ben oldum deme anlamında... (Yunus Emre: "Ben Oldum Dediler, Merdivenden İttiler...")

🍁Bi Kardeşimin kalbini kırdığımda hemen namazimda uyarımı aldım çok şükür.

🍁Hızır as ve Evliyalarin rüyada ziyarete gelmeleri

🍁Rüyamda bize bir damacana kevser suyu gelmisti. Iki bardak içmiştim ve zeytinyağı tadı almistim hastalığım alındı.

🍁Rüyamda bir Altın kelebek gördüm ve kanatlarında arapca Allah ve Muhammed (sav) yazılıydı.

🍁Birgün rüyamda kaderimde 3 gün sonra yasiyacağim bir olay gösterildi.

🍁Zikrederken kendimi ilim ve mağfiret denizinde yüzdüğümü gördüm çok güzeldi Hamdolsun Rabbimize.

"Aklima gelenler bunlar.

Bizim icin hediye lütuf önemli değil. Bizim gayretimiz Rabbimizin Rızası ve cemalini görmektir.

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

Cennet cennet dedikleri

Bir kaç köşk ve bir kaç huri

İsteyene ver onlari

Bana seni gerek seni YUNUS EMRE..."

www.veyselkarane.com da Dünyada bir ilk olarak yazdırılanlar var. Daha güzel ve en net bilgileri ordan alabilirsiniz. Rabbimiz Olan Allah bize cömert olurda size hiç cimri olurmu böyle bişey yok! bizde de bisey yok ki! Veren Allah'ın Şani Yücedir...

*1-) SALİH-Gerçek Rüyalar Başlar* Bu rüyalar şimdiye kadar gördüklerinden daha nettir ve kalıcıdır. Günler geçse de unutmazsın. Rüyaların bazıları kader ve kazayı gösterir ve gerçekleşir. Böylece kader ve kazanın insan hayatındaki önemini anlar ve yaşarsın. İleriki günler veya yıllarında da göreceğin rüyalar sana verilen, verilecek olan müjdelerle dolu olur. Bilir ve anlarsın ki, hayatın tarifsiz huzur ve güven içinde devam etmektedir. Artık sevilmeye başlanmışsın ve kolaylıklar hayatında ardı ardına gelmeye başlar ve sen şaşarsın. Şaşma. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim, ayetlerle rüyanın varlığından "kesinlikle" bahsetmektedir. Bu yaşadıkların gerçek rüyalardır ve iblisin vesvesesi yoktur. Bu gördüklerin sana, İlahi Armağandır, daha başlangıçtır. Bu arada "Rüyalarla amel edilmez dediğini duyuyorum" Doğrudur, sizlerin bugüne kadar gördüğünüz rüyalarla amel edilmez. O rüyalarda iblisin etkisi vardır. Bizim belirttiğimiz rüyalarda iblisin hiçbir katkısı yoktur. Tamamen Salih-gerçek rüyalardır ve meleklerin etkisi ile bizlere verilir.

*2-) KOKULARIN DUYULMASI* Bu kokular da ilahi kokulardır. Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) hadisinde bahsettiği ?Bana dünyada 3 şey sevdirildi; güzel koku, kadın ve gözümün nuru namaz.? İşte bahsedilen kokuları koklamaya başlarsın. Bu kokular şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri azar azar koku gelir ve gider. Önceleri farkına bile varmazsın. Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur; camide namaz kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın. Hayır, bu sana verilmiş ilahi bir armağandır. Bu kokuyu senden başkası duymaz. Yalnız senin gibi Zikir Ehli, yani Allah yolunun yolcusu varsa o da kokuyu duyar-koklar. Başkaları bunu duyamaz. Kokuların en çok duyulduğu yer ve mekânlar camide ibadet ederken ve türbelerde Allah dostları Evliyaların yanında Salat-ı Şerifeleri söylerken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği ?Hoş geldin? kokusudur. Peygamberimizin kokusu Gül; Torunlarının reyhan; Hz. Ali?nin kırmızı karanfil; Horasan Evliyalarının (Ahmet Yesevi Hz.lerinin Anadolu?ya gönderdiği evliyalarının) ise dağ çiçekleri gibi değişik değişiktir. İşte, artık senin sevildiğinin bir başka gösteriş şeklini sana yaşatırlar. Daha sonraları ?tesbihin? kokmaya başlar. Eğer kimseye söylemezsen, evinin bütün odaları bu ilahi armağanlarla dolar, taşar. Ta ki, birine söyleyinceye kadar veya fark edilinceye kadar kokar durur. Onlarca yıl namaz kılıp, bu kokudan mahrum olan nice kullar var. Allah sizi böyle olmaktan muaf kılsın. Amin. Bu kokular cennetteki ?Misk Dağından? getirilir. Evliyaların makamlarında, Yasin okumayınız. Bunun yerine Salat-ı Şerif söyleyiniz. Görün, bakın; nasıl kokularla karşılanacaksınız.

*3-) ÖĞRETMENİN (EVLİYANIN) VERİLMESİ* Burası çok önemli: Sana bir evliya öğretmen olarak verilir. Bizi diğer zikir ehillerinden ayıran en önemli özellik budur. Yaşayan nefs sahibi bir kul verilmez. Herkesin öğretmeni ayrı olabileceği gibi sana bu zikri öğretenin evliyası da olabilir. Bunlar senin bilmediklerini, ya da yanlış bildiklerinin doğrusunu sana öğretirler. Bu kalbine ilham olduğu gibi rüyada olur, perde kalkarak olur. Ne demek istediğimi yaşarken öğreneceksin. Daha fazla açamam, açsam da anlatamam. Sonuçta yaşamadan anlayamazsın. Çünkü aklın bu marifet dünyasında bilebilirliği yok. Ne öğretilirse onu kavrar, daha fazlasını değil. İşte o evliyanı sana sevdirirler ve seni de ona sevdirirler. Yanına varır varmaz ilahi kokuları sana koklatırlar. Yaşa ve gör!

*4-) TECELLİ-YAKAZA VE MİSAL ALEMİ* Rüyalardan sonra namazlarda ve zikirlerde perdeler kalkmaya başlar. Artık tecelli dediğimiz "anlık görüntüler" başlar. Bir anda görürsün ve hemen kaybolurlar. Ama ne güzeldirler. Bir anda görürsün ama aldığın haz unutulmaz. İşte Hal Ehlinin?Yaşama Ehlinin tarifi olmayan lezzetidir; tadıdır bunlar. Yıllar geçse de unutamazsın. Senden önce yaşayanların yaşadıklarını yaşamaya başlamışsındır artık. Mübarek olsun!.

12 Şubat 2019 09:51

abdullah132413
Aday Memur

bu yazılara bakılabilir:

https://ihvanlar.net/tag/uveysi-zikri/

https://ihvanlar.net/2018/05/14/uveysilik-gurubu-beni-intihara-surukledi/

bu arada şeytanlar daha çok siyah akrep,yılan,köpek şeklinde görünürler. bu nefsiniz değildir!..

16 Şubat 2019 20:44

üveys.abdullah
Aday Memur

Kodlama var diyor Tovbe nin 100 olmasi disinda bisey yok ortada oda sünnetdir zaten iftira atiyorlar

09 Nisan 2019 16:55

abdullah132413
Aday Memur

bütün yaptığınız zikirleri de yazman lazım. ikincisi naslardan kaynak göster.

09 Nisan 2019 16:56

abdullah132413
Aday Memur

Bir sürü şey iddia etmişsiniz çünkü...

Toplam 4 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?