Editörler : Mehmet Balci
11 Şubat 2019 23:55   

Atandığı halde her kuruma dadananlar

Evet hocalar, bu mevzunun önüne geçmenin bir yolu yok mudur ? Adamlar atandığı halde diğer kurumun mülakatına da gidiyor ve ordaki 2.3.kişiyi yedek olmaktan men ediyor böylelikle o insanın şansını komple yok ediyor. Yedek sistemi var diyen arkadaşlar bunu zaten biliyoruz ancak o arkadaş oraya dadanmasa 2.kişi asil olacak 3.kişi yedek olacak. Belki ileride 3.kişiye sıra gelecek bir şekilde. Ancak bu dadanan arkadaş oraya da adını 1 numara yazdırınca 2. kişiyi yedeğe düşürüp 3.kişiye koca bir hiçlik bırakıyor ve sonra keyfi nereyi isterse orayı seçiyor.Derdimiz farklı alımlara aynı anda başvuranlar değil, tabii ki sonuç belli değilse 15 tane yere de başvurursun. Ancak kazanmışsın atanmışsın hala başka bir kurumun hatta aynı şehirde farklı kurumların mülakatına girip onları da kazanmaya uğraşmak niye be insafsız ? Bu durum sadece makine mühendislerinin değil tüm mühendislerin hatta tüm bölümlerin ortak problemidir. Ben tek başıma cimere şuna buna çok yazdım ama bir sonuç yok çokluk olmayınca kim takar 85 milyonun 1 tane kişisini. Bunun önüne geçmenin bir yolu çaresi yok mudur ? Yok mu bu hayalleri yıkan insanları engelleyecek bir şey ?

12 Şubat 2019 08:18

black-sabbath
Memur

bence şu an için mümkün olan tek çözümü var bu işin o da açıktan alımla mülakatla alım yapan tüm kurumların merkezi atamayla personel alması. uzman kadroları hariç normal alımlar eskisi gibi merkeziye geçmeli. böylece hem torpilin önüne geçilmiş olur hem yüksek puanlılar bütün listeleri işgal edemez hem de puanlar düşer. bu şekilde normalde atanacak sıralamada olan insanlar bile atanabilir miyim acaba diye kaygı içinde yaşıyor. bence birlik olup sesimizi duyuralım bunun için mücadele edelim.

12 Şubat 2019 12:20

MachinePrince
Aday Memur

bence şu an için mümkün olan tek çözümü var bu işin o da açıktan alımla mülakatla alım yapan tüm kurumların merkezi atamayla personel alması. uzman kadroları hariç normal alımlar eskisi gibi merkeziye geçmeli. böylece hem torpilin önüne geçilmiş olur hem yüksek puanlılar bütün listeleri işgal edemez hem de puanlar düşer. bu şekilde normalde atanacak sıralamada olan insanlar bile atanabilir miyim acaba diye kaygı içinde yaşıyor. bence birlik olup sesimizi duyuralım bunun için mücadele edelim.

black-sabbath, 1 hafta önce - Alıntıya git

Nasıl edelim hocam baksana şu başlığa bir tek sen yorum yaptın. Artık insanlar pes etmiş bu aç gözlülere vicdansızlara yenilmiş. Tüm atamaların merkezi olması gerek dediğin gibi, ya da isteyerek başvurduğun biyeri kazanıp belge teslimi yaptın mı arkadaş başka yere bir süre geçemiceksin sözleşmeli de olsa. Ilk 200 e gir tüm kurumları dolaş olmayacak öyle. Ama kime nasıl anlatacağız ki.

12 Şubat 2019 20:54

black-sabbath
Memur

Nasıl edelim hocam baksana şu başlığa bir tek sen yorum yaptın. Artık insanlar pes etmiş bu aç gözlülere vicdansızlara yenilmiş. Tüm atamaların merkezi olması gerek dediğin gibi, ya da isteyerek başvurduğun biyeri kazanıp belge teslimi yaptın mı arkadaş başka yere bir süre geçemiceksin sözleşmeli de olsa. Ilk 200 e gir tüm kurumları dolaş olmayacak öyle. Ama kime nasıl anlatacağız ki.

MachinePrince, 1 hafta önce - Alıntıya git

Çözüm basit ve de yetkili kişiler de bunun farkında ama neden ısrarla tam tersi uygulamalar yapılıyor anlamış değilim. Atamaların tek elden ve adaletli bir şekilde yapılmasını sağlamak neden bu kadar zor. Merkezi atamayla senede iki kez personel alacaksın insanlar önünü görecek sıralamasını bilecek karmaşa sona erecek amayok birileri yemin etmiş bizi süründürmeye. Sürekli atamaları takip et evrak hazırla sınavlara mülakatlara gir sonuçları takip et... içim şişti yeterartık

12 Şubat 2019 20:58

elektrikci061
Yasaklı

Çözüm basit ve de yetkili kişiler de bunun farkında ama neden ısrarla tam tersi uygulamalar yapılıyor anlamış değilim. Atamaların tek elden ve adaletli bir şekilde yapılmasını sağlamak neden bu kadar zor. Merkezi atamayla senede iki kez personel alacaksın insanlar önünü görecek sıralamasını bilecek karmaşa sona erecek amayok birileri yemin etmiş bizi süründürmeye. Sürekli atamaları takip et evrak hazırla sınavlara mülakatlara gir sonuçları takip et... içim şişti yeterartık

black-sabbath, 1 hafta önce - Alıntıya git

hocam 3 gün yol gidip 800 tl masrafla eve dönen adam biliyorum listeye bile giremedi.dediğin gibii çok sorunlu bir ülkeyiz çook

12 Şubat 2019 21:13

elektrikci061
Yasaklı

ki işsiz biri bide bu kişi bakkaldan borç alarak gitti.şimdi 2.ye gider mi sizce ?

12 Şubat 2019 21:23

MachinePrince
Aday Memur

ki işsiz biri bide bu kişi bakkaldan borç alarak gitti.şimdi 2.ye gider mi sizce ?

elektrikci061, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ben de öyle gittim utana sıkıla borç aldım ve kazanamadım. Şimdi başka mülakata bidaha yol gideceğime mi üzüleyim yoksa diğer kurumda kazanan adamın 2.mülakata da gelip orayı da gasp edeceğine mi üzüleyim bilmiyorum. Açık açık geleceğini ve daha sonra birini seçeceğini söylüyor herif. Bakınca kanuni hakkı malesef. Katil olup çıkıcaz

12 Şubat 2019 21:25

elektrikci061
Yasaklı

Ben de öyle gittim utana sıkıla borç aldım ve kazanamadım. Şimdi başka mülakata bidaha yol gideceğime mi üzüleyim yoksa diğer kurumda kazanan adamın 2.mülakata da gelip orayı da gasp edeceğine mi üzüleyim bilmiyorum. Açık açık geleceğini ve daha sonra birini seçeceğini söylüyor herif. Bakınca kanuni hakkı malesef. Katil olup çıkıcaz

MachinePrince, 1 hafta önce - Alıntıya git

kanada adam arıyor hocam git kurtar kendini ben başvuracağım.önce ıelts sınavına girip sonra başvurcam

Toplam 7 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?