Editörler :
12 Şubat 2019 01:49   

Kapalı
Kara muharip siniflarin hepsi zorunlu komando egitimi alacak
arkadaslar tanidik bi komutanla konustuk kara muharip siniflarin hepsi(piyade tank h.savunma topcu) zorunlu 3 ay komando egitimi alacakmis isteyen komando brovesi icin 6 aya tamamlayabilirmis bu konuyu bilen yada arastirabilecek arkadaslardan da ayrica yorum bekliyorum.
12 Şubat 2019 08:12

excalibur4408
Aday Memur

bu sınıf eğitimi kara muharip sınıfları için 6 ay değil mi?

12 Şubat 2019 14:16

PSZICHO
Şef

bu sınıf eğitimi kara muharip sınıfları için 6 ay değil mi?

excalibur4408, 1 hafta önce - Alıntıya git

bu sınıf eğitimi değil. sınıf eğitimi bransınla ılgılı gordugun pıyadeysen pıyade sınıf okulu tankcıysan tank topcuysan topcu okuluna gıder sadece o alanda bılgı alırsın. komando okulu zorunlu ve galıba 3 ay arkadasında dedıgı gıbı. ayrıca sınıf okulunda rutbe takıp tegmen maası aldıgından dolayı kendı evınde kalabılır telefon kullanabılırsın.

12 Şubat 2019 14:20

excalibur4408
Aday Memur

bu sınıf eğitimi değil. sınıf eğitimi bransınla ılgılı gordugun pıyadeysen pıyade sınıf okulu tankcıysan tank topcuysan topcu okuluna gıder sadece o alanda bılgı alırsın. komando okulu zorunlu ve galıba 3 ay arkadasında dedıgı gıbı. ayrıca sınıf okulunda rutbe takıp tegmen maası aldıgından dolayı kendı evınde kalabılır telefon kullanabılırsın.

PSZICHO, 1 hafta önce - Alıntıya git

teşekkürler bilgi için piyade sınıf eğitimnde eve cıkmak için evli olmak şart ı varmı peki

12 Şubat 2019 14:24

PSZICHO
Şef

teşekkürler bilgi için piyade sınıf eğitimnde eve cıkmak için evli olmak şart ı varmı peki

hayır. sınıf egıtımı en son egıtımdır.ve o andan ıtıbaren subay oldugunuz ıcın evlı bekar farketmeksızın ıstegıne baglı olarak eve cıkabılıyorsun.

12 Şubat 2019 14:43

excalibur4408
Aday Memur

hayır. sınıf egıtımı en son egıtımdır.ve o andan ıtıbaren subay oldugunuz ıcın evlı bekar farketmeksızın ıstegıne baglı olarak eve cıkabılıyorsun.

PSZICHO, 1 hafta önce - Alıntıya git

6 ay sutasak ondan sonra sınıf okulu değil mi 6 ay buda

12 Şubat 2019 14:58

PSZICHO
Şef

6 ay sutasak ondan sonra sınıf okulu değil mi 6 ay buda

sutasak ve sınıf egıtımı dıye ıkı bolumde ama ıkısı kendı ıclerınde de ayrılıyor. yanı sutasak genel adı egıtım. net bır bılgım yok bu konuda ama ınternette ızledıgım burada okudugum kadarıyla kımse net bıse bılmıyor. cunku 2 yıldan 6 aya kadar dıyenlerı gordum. ıntıbak a 6 ay dıyenler var 45 gun dıyenler var. sınıf egıtımı 6 ay dıyenler var 2 ay dıyenler var. kesın olarak cogu kısının bı bılgısı yok galıba bu konuda.

12 Şubat 2019 14:59

excalibur4408
Aday Memur

tamam birader

12 Şubat 2019 16:17

gazilitarihcii
Aday Memur

Bazı arkadaşlar yanlış bilgiler vermişler. SUTASAK konusu doğru zorunlu katılır hepsi. Eğitim 4 aydan az olmamak kaydıyla daha fazla olup olmayacağı TSK'ya bağlı. Sınıf eğitimi SUTASAK'tan sonra olur komando eğitimi en son verilir. Sınıf eğitiminde ev tutup kalamazsınız. Eğer evliyseniz veya aileniz sınıf eğitimi gördüğünüz ildeyse cumadan pazar akşamına kadar evci çıkabilirsiniz. Eskiden varmış sınıf eğitimindeyken eve çıkma vs. arkadaşım şuan sınıf eğitiminde ayrıca yönetmeliği açıp okuyabilirsiniz orda da yazıyor. Komando eğitimini 2.5 ay diye biliyorum ama emin değilim 3 ay da olabilir.

12 Şubat 2019 16:26

gökbeykayı
Aday Memur

Bazı arkadaşlar yanlış bilgiler vermişler. SUTASAK konusu doğru zorunlu katılır hepsi. Eğitim 4 aydan az olmamak kaydıyla daha fazla olup olmayacağı TSK'ya bağlı. Sınıf eğitimi SUTASAK'tan sonra olur komando eğitimi en son verilir. Sınıf eğitiminde ev tutup kalamazsınız. Eğer evliyseniz veya aileniz sınıf eğitimi gördüğünüz ildeyse cumadan pazar akşamına kadar evci çıkabilirsiniz. Eskiden varmış sınıf eğitimindeyken eve çıkma vs. arkadaşım şuan sınıf eğitiminde ayrıca yönetmeliği açıp okuyabilirsiniz orda da yazıyor. Komando eğitimini 2.5 ay diye biliyorum ama emin değilim 3 ay da olabilir.

gazilitarihcii, 1 hafta önce - Alıntıya git

peki bu sınıf eğitimi kaç ay sürüyor ve nerede olacak? ayrıca sınıf eğitimi sırasında telefon serbest olacak mı?

12 Şubat 2019 17:30

gazilitarihcii
Aday Memur

peki bu sınıf eğitimi kaç ay sürüyor ve nerede olacak? ayrıca sınıf eğitimi sırasında telefon serbest olacak mı?

gökbeykayı, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sınıf eğitimi 8 ay diye biliyorum.Akıllı telefon serbest. Piyadeysen Tuzlada,Topçu tankçı Ankarada muhabere mülakata girdiğimiz yer zaten yani sınıfına göre değişir. Teğmen maaşı veriliyor.

12 Şubat 2019 17:42

excalibur4408
Aday Memur

Sutasak ta eğitime başlayınca maaş da veriliyor mu

Toplam 11 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?