Editörler : Mehmet Balci
12 Şubat 2019 16:57   

İşkur gsb muhasebe alımı ve merkezi atama

Merhaba arkadaşlar Gençlik ve spor bakanlığı işkur üzerinden muhasebe için alım yapıyor. Alınacak kişiler işçi olarak mı alınacak yoksa memur mu ? Diyelim kpss puanımızla yerleştik muhasebe personeli olarak, merkezi atama veya hernagi bir açıktan alım olursa kpss puanımızla atanma şansımız var mı işçilikten memurluğa ?

12 Şubat 2019 17:20

mutluluk elimizde
Aday Memur

merhaba, işkura başvuru yapıp muhasebe personeli olursanız (GSB) memur olmuyorsunuz, işçi oluyorsunuz. tabi ki işçilikten memurluğa geçebilirsiniz merkezi atama ile atanıp.

12 Şubat 2019 18:21

Flankeso
Aday Memur

merhaba, işkura başvuru yapıp muhasebe personeli olursanız (GSB) memur olmuyorsunuz, işçi oluyorsunuz. tabi ki işçilikten memurluğa geçebilirsiniz merkezi atama ile atanıp.

mutluluk elimizde, 1 hafta önce - Alıntıya git

Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ediyorum. Yani hem merkezi hem açıktan memur alımlarına başvurup geçildiği takdirde GSB tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmıyor değil mi ? :)

13 Şubat 2019 12:15

mutluluk elimizde
Aday Memur

Öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ediyorum. Yani hem merkezi hem açıktan memur alımlarına başvurup geçildiği takdirde GSB tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmıyor değil mi ? :)

Flankeso, 1 hafta önce - Alıntıya git

kusura bakmayın geç cevap verebiliyorum. merkezi ya da açıktan atama ile atanırsanız (belli bir süresi var mıdır emin değilim) gsb bir yaptırım uygulamaz . çünkü işçilikten memurluğa geçmek gibi bir hakkınız var. istifanızı yazarsınız geçersiniz. ama dediğim gibi süresi olup olmadığını gsb arayarak öğrenebilirsiniz.

13 Şubat 2019 17:38

Flankeso
Aday Memur

Anladım çok teşekkür ediyorum sağolun. :)

Toplam 4 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?